Jump to content

Klej do PVC / PCV


Oman
 Share

Recommended Posts

Witajcie,


Czy ktoś z Was podczas robienia filtracji narurowej itp. stosował klej do PCV? Jest bezpieczny dla ryb?


Ja kupiłem klej firmy GRIFFON / NIBCO w postaci żelu. Na opakowaniu żadnych informacji zakazujących użytkowanie go np. z wodą pitną.


Pozdrawiam,

Dominik

Link to comment
Share on other sites

Śmiało klej tym klejem. Ja potrafiłem kleić rurki nibco i po 20 minutach puszczać wodę z akwarium ;-).

Link to comment
Share on other sites

A jak sie ma ten klej gdy dostanie sie do wnetrza ksztaltki i oplywa go woda. Nie reaguje z nia wydzielajac jakies toksyczne zwiazki?


Dzis podczas rozruchu instalacji "zaciagnalem" sie i wydaje sie jakby opary wydzielaly sie do powietrza. Zapach dosc drazniacy. Co sadzicie?

Link to comment
Share on other sites

spiochu

Z tago co oglądałem ze 3 kleje do PCV to jeśli jest do wody pitnej to jest to napisane.


Wysłane z telefonu

Link to comment
Share on other sites

A jak sie ma ten klej gdy dostanie sie do wnetrza ksztaltki i oplywa go woda. Nie reaguje z nia wydzielajac jakies toksyczne zwiazki?


Dzis podczas rozruchu instalacji "zaciagnalem" sie i wydaje sie jakby opary wydzielaly sie do powietrza. Zapach dosc drazniacy. Co sadzicie?Spokojnie nie będzie reagował, jedynie co jeżeli tego kleju jest tam dużo i po wsunięciu zrobił się tam taki "pierścionek" to może powodować dodatkowe odgłosy w instalacji.

Link to comment
Share on other sites

Nic nie będzie Oman nawet jak trochę kleju wylezie do wewnątrz. Daj klejowi te 20 min do pełnego utwardzenia i heja. Zapach faktycznie mocno drażniący ale nic nie ma wspólnego z otruciem ryb w akwarium(oczywiście mówimy o stanie stałym ;-) )

Link to comment
Share on other sites

Wszyscy morszczacy kleją hydraulikę sami. Nikt nie pyta o kleje. To Cię powinno uspokoić. Pamiętaj że korale tanie i odporne nie są. ;)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

 • Recently Browsing   0 members

  • No registered users viewing this page.

Announcements • Posty

  • Bezprym
   @Pikczer po 5 dniach od podmiany. 
  • Pikczer
   Może jestem jakiś niekumaty, ale z tym Protocaps M nie rozumiem instrukcji.  W sobotę podałem rozpuszczone tabletki, po 3 dniach czyli wypadło na wtorek robię podmianę wody i zrobiłem.  A "po 5 dniach postępowanie powtórzyć". Czyli w czwartek znowu tabletki i w niedzielę podmiana? Czy to za szybko? Czy po 5 dniach licząc od dnia dzisiejszego?  Proszę mnie oświecić 😜
  • ziemniak
   @Bezprym to co napisał to IMO kończy temat tego wątku. Przemyśl te trzy gatunki i tyle. Każdy z tych trzech gatunków był zaprezentowany na forum jednogatunkowo i to było naprawdę wow.
  • KapitanCzysty
   Dzięki @Andrzej Głuszyca i @Bartek_De za kolejne propozycje. Bateria jest stojąca, wychodząca ze zlewu. Zaglądałem pod szafkę co tam się kryje i mam dwa osobne zawory na wodę ciepła i zimną z której dodatkowo jest odejście na zmywarkę. Mało miejsca, mało ruchu. Ciężko byłoby coś jeszcze upchać ponieważ wjeżdża  tam na styki szuflada z koszami. Przy wymianie musiałbym mieć wyciągnięte kosze, wysuniętą szufladę, a to blokuje trzy pozostałe szuflady. 🙂 Tak to wygląda: Na tą chwilę chyba najbardziej skłaniałbym się do wersji gdzie wykręcam ręcznie sitko, wkręcam przejściówkę 24mm na 3/4 + redukcja 3/4 na 1/2 i do tego już wspomniane przyłącze z gwintem wewnętrznym. No chyba, że znajdę lokalnie jedną przejsciowke z 24 mm na 1/2 to będzie mniej skomplikowane. Co do szczelności połączenia nie ma to takiego znaczenia ponieważ całość będzie nad zlewem, może coś tam kapać. 😉
  • Ziemiojadek
   Gdybym nie fiksowal się na żadną rybę z listy. Po prostu mogę wrzucić do akwarium każdą rybę jeden lub dwa gatunki. Całkowicie jestem otwarty na sugestie. 
  • makok
   Po tygodniu zabawy z interfejsami lampy którą sobie zaprojektowałem w C# taki będzie kształt końcowy. Z efektu jestem zadowolony. Jak widać przy takim projekcie jest tylko 19 driverów. Pójdę jednak w drivery od Darelteka, bo są sterowalne (200-700mA) więc będę miał więcej opcji jak mnie coś najdzie, łatwiej od meanwelli będzie je można związać we wiązkę i wsadzić do profili które będą otaczać radiator, no i są dość tanie, a to lepszy pomysł do nauki lutowania. 😂
  • Pikczer
   Ciasno będzie ale możesz spróbować Aulonocara wielosamcowo, czyli same samce. Np 5 facetów, fajnie by to wyglądało, ale nie wiem czy nie byłoby mało ciekawie jakby to były samce tylko jednego gatunku.  Z drugiej strony, delikatny aragonit na dnie, 2-3 symboliczne skały, niewielkie. No i grupa samców z jednego gatunku. Mogłoby mieć fajny klimat. Ale musiałbyś sprzętem i dekoracjami zabrać jak najmniej miejsca. Zostałoby trochę miejsca jeszcze na ślimaki Helmety 😁 Ale koledzy doradza pewnie coś mądrzejszego z Mbuna, które są zazwyczaj mniejsze niż Aulonocary. Chociaż u mnie to jest loteria i niektóre są fajne, duże a część osobników miała być  "łał" a są małe, brzydkie, konusy, które rosną max 1 cm przez rok. 
  • Bezprym
   Spróbowałbym jednogatunkowo z tą Cynotilapią lub Labidochromis sp. Perlmutt aczkolwiek nie będziesz miał tak kolorowo jak z Saulosi. 
  • pulpet
   Możesz spróbować z jednym gatunkiem najmniejszych i najspokojniejszych Mbuna. Najlepiej chyba klasycznie Chindongo Saulosi.
  • Ziemiojadek
   Dziękuję za wasze uwagi. Czyli wniosek jest taki, że to jest zbyt male akwarium na Malawi. 
 • Topics

 • Images

×
×
 • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.