Skocz do zawartości

Parametry wody proszę o poradę


kermito83

Rekomendowane odpowiedzi

Ja jestem raczej skłonny się zgodzić z teza kolegi spiocha.Może nie tyle cykl azotowy ruszył od nowa,co przez dodanie filtra zewnętrznego gdzie nagle nastąpił spory narost bakterii przez co cykl azotowy mocno ruszył z kopyta.Gąbka na wlot jako prefiltr jest rozwiązaniem abyś za często nie otwierał kubła,ale nie jest to powodem takiej ilości NO3 w wodzie zwłaszcza że wcześnie zmatowałeś kubeł.Badaj parametry wody,moim zdaniem po jakimś czasie wrócą do normy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do filtra to był od początku wewnętrzny Fan3 od 19 listopada działa zewnętrzny a wewnętrzny po kilku dniach został wyjęty. Także myślę, że chyba nie jest jeszcze pora na zaglądanie do kubełka.


...tu masz odpowiedź na Twoje pytanie . Zachwiałeś biologią i cykl azotowy się zaczął ponownie .Stąd też i pierwotniaki.

A tak na marginesie co rozumiesz pod pojęciem " drobny piasek"? jaka gradacja?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszyscy się dziwią dlaczego jest taki wysoki NO3. A dla mnie sprawa jest jasna. Jak sam zainteresowany napisał korzysta z filtra kubełkowego bez założonego prefiltra (gąbki). Dodatkowo wspomniał, że nie otwierał go od paru tygodni. Cały zassany syf z akwarium jest właśnie w kuble i "gnije". Wytwarza się duża ilość amoniaku, który jest pośrednio przerabiany przez biologa na NO3. W takiej sytuacji bez czyszczenia kubła to nawet 50% podmianki nie pomogą.


Przy dalszym nie czyszczeniu kubła i nie założeniu prefiltra ceramika zostanie zapchany i pojawi się wzrost wartość NH3/4 i NO2 a to już będzie niebezpieczne dla rybusów.

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli otworzyć kubełek i go wyczyścić..


Pytanie odnośnie kubełka - czy po wyłączeniu mam jakoś spuścić wodę z węży czy jak odepnę je od kubełka z tym czarnym plastikiem do którego są podłączone węże nie poleci woda?

I czy po wyczyszczeniu kubełka mam smarować czymś uszczelki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszyscy się dziwią dlaczego jest taki wysoki NO3. A dla mnie sprawa jest jasna. Jak sam zainteresowany napisał korzysta z filtra kubełkowego bez założonego prefiltra (gąbki). Dodatkowo wspomniał, że nie otwierał go od paru tygodni. Cały zassany syf z akwarium jest właśnie w kuble i "gnije". Wytwarza się duża ilość amoniaku, który jest pośrednio przerabiany przez biologa na NO3. W takiej sytuacji bez czyszczenia kubła to nawet 50% podmianki nie pomogą.


Przy dalszym nie czyszczeniu kubła i nie założeniu prefiltra ceramika zostanie zapchany i pojawi się wzrost wartość NH3/4 i NO2 a to już będzie niebezpieczne dla rybusów.


No i tutaj się z Tobą do końca nie zgodzę,gdyby to nie był nowy filtr i ryby były trochę większe to bym się z Tobą zgodził,ale w taki przypadku jestem raczej zwolennikiem że równowaga biologiczna została naruszona,co nie zmienia faktu że kolega może sobie zajrzeć do baniaka,przy czym niech nie czyści złóż biologicznych bo tam dopiero się życie rozwija.

Czyli otworzyć kubełek i go wyczyścić..


Pytanie odnośnie kubełka - czy po wyłączeniu mam jakoś spuścić wodę z węży czy jak odepnę je od kubełka z tym czarnym plastikiem do którego są podłączone węże nie poleci woda?

I czy po wyczyszczeniu kubełka mam smarować czymś uszczelki?


W instrukcji powinieneś mieć napisane czy istnieje blokada aby z węży woda nie wypływała, z tego co wiem to takowa w HW-302 istnieje.Co do smarowania uszczelek to nie zaszkodzi,ale Ty masz nowiuśki filtr więc jak otworzysz go pierwszy raz i zamkniesz bez smarowania to nic nie powinno się stać.

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie nie dostałem instrukcji chociaż powinna być. Spróbuje wezmę miskę i zobaczę co się będzie działo.

Do filtra zajrzę czyli nie płukać złóż w wodzie z akwarium?


O to jak się blokuje wypływ wody z tego kubła spytaj się ludzi na forum którzy maja ten filtr na pewno Ci powiedzą.Co do płukania w wodzie akwariowej to gąbki zawsze możesz przepłukać,natomiast złoża biologiczna zostaw w spokoju.

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.