Skocz do zawartości

Bio-Wkład Do Biotopu Malawi


maly20202

Rekomendowane odpowiedzi

dzisiaj uruchomiłem bio-filtr hw 302 na razie zasypany bio-ceramika i zeolitem. Mam zamiar zeolit zastąpić żwirem koralowym frakcja 13-18mm nie wiem ile kilo kupić żeby zapełnić jeden pojemnik tego filtra? może ktoś podpowie


Ja mam granulacje 10-15.

Do jednego kosza wchodzi około 2kg.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobry interes kupuje na worki 100 litrowe. Pakuje i sprzedaje z ponad 5 krotną przebitką. Oczywiście marketing pełną parą. Dobrze, że nie napisał jeszcze, że w mieszkaniu posprząta i obiad ugotuje. To tak jak sprzedają 1 kg piasku za 2-3zł. W tym przypadku to przebitka jest 100 krotna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobry interes kupuje na worki 100 litrowe. Pakuje i sprzedaje z ponad 5 krotną przebitką.

Kolego skąd takie wnioski?poparte czymś czy brane z własnego doświadczenia?widziałeś?używałeś?z powyższych wpisów wnioskuję,że nikt nie miał akurat z tym danym złożem do czynienia!więc nie piszcie bzdur które powstają z waszych domysłów!

Proces produkcji tego kruszywa jest trochę inny niż zwykłego ogrodniczego keramzytu. Ten wypalany jest w znacznie większej temperaturze i wytwarzany z innej masy glinowej, czego potwierdzeniem jest porowata struktura podobna do ceramiki i przekrój ziarna wkładu, no i gwałtowny wzrost KH badanej próbki.

Jeżeli już macie zamiar coś opisywać-podsumowywać to chociaż weźcie to do ręki i wtedy narzekajcie!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli już macie zamiar coś opisywać-podsumowywać to chociaż weźcie to do ręki i wtedy narzekajcie!


Kolego wygląda jak kermazyt więc wzięcie do ręki nadal nic nie zmieni. Zastanawia mnie co takiego jest w tym że pochłania metale ciężkie. Druga sprawa kruszywo to samo z siebie pewnie nie pochłania amoniaku itd. tylko na nim powstają kolonie bakterii i one je absorbują, co jest kolejnym fakem. Trzecia sprawa w jaki sposób doskonale klaruje wodę ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego wygląda jak kermazyt więc wzięcie do ręki nadal nic nie zmieni.

Przenośnia :) jeżeli nic nie zmieni to trzeba przetestować w odpowiedni sposób.Może i wygląda podobnie,ale jest bardziej porowate.

Zastanawia mnie co takiego jest w tym że pochłania metale ciężkie.

Druga sprawa kruszywo to samo z siebie pewnie nie pochłania amoniaku itd. tylko na nim powstają kolonie bakterii i one je absorbują, co jest kolejnym fakem. Trzecia sprawa w jaki sposób doskonale klaruje wodę ?


Pewnie jak można zauważyć nie wspomniałem o żadnym z tych punktów które wymieniłeś!z prostego powodu:) nie testowałem go pod tym kątem!i temu pozostawiłem to bez echa.Natomiast co do Kh i Ph to jest to co akurat testowałem! i to z pozytywnym wynikiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.