Jump to content

Samce Saulosi


gareth1978
 Share

Recommended Posts

gareth1978

Witam,

W moim zbiorniku 126 l pływa dwa samce Saulosi i dwie samiczki.Sytuacja wygląda ,że jeden z samców tak daje popalić pozostałym rybkom,że aż mi ich żal.Drugi z samców pływa po akwa tylko kiedy jest zgaszone światło,w ciągu dnia jest cały czas schowany a to pod filtrem,a to pod skimmerem,nie wypływa cały dzień.Samiczki mają poskubane płetwy.Stąd moje pytanie czy zostawić wszystko tak jak jest czy może pozbyć się tego dominatora i zostawić wtedy 1+2.

Pozdarwiam i dziękuję za rady

Link to comment
Share on other sites

A jesteś pewien, że masz samice? Jak duże są te ryby, może te samiczki z oskubanymi płetwami, to jednak zdominowane samce i masz zestaw 4+0? Na jednego samca powinny przypadać 3-4 samice, chociaż jak masz takiego terrorystę, to może spróbuj go odłowić i zobaczysz jak zmieni się zachowanie pozostałych członków ekipy...

Link to comment
Share on other sites

Andrzej Głuszyca

..tak jak pisze Matik 2+2 to zły układ .Jest to zbyt małe akwarium na dwa samce.Owszem..póki małe to do jakiegoś czasu może być ok.Ale potem jeden zdominuje tego drugiego i zawsze tak będzie ,że ten drugi będzie jaśniejszy i będzie się chował. On jest po prostu zdominowany .Nawet zmiana tego samca Alfa na innego prawdopodobnie doprowadzi do takiej sytuacji ponownie.

Zostaw samca Alfa i dokup 3-4 samice.

Link to comment
Share on other sites

Minimalna ilość samic przypadająca na samca to 3 w małych akwariach to i tak mało. Aby utrzymać dwa samce tego samego gatunku w takim akwa trzeba mieć dużo szczęścia i trafić na wyjątkowo spokojne osobniki.

Link to comment
Share on other sites

gareth1978

To że mam dwa samce to raczej pewne.Ten dominator już się wybarwia,drugi o którym mowa też nie jest cały żółty,zaczynają się pojawiać paski stąd twierdzę,że to samce.dwie pozostałe rybki są całe zółciutkie .rybki mają jakieś7-8 miesięcy. Problem polega na tym,że nie muszę zostawić dominatora,tylko czy zostawić tylko jednego samca czy czekac az ten drugi padnie.Jakie jest Wasze zdanie odmówić agresora czy nie?nie ukrywam,że wolałbym się pozbyć niego,a zostawić drugiego.Tylko czy po moim opisie sądzicie że faktycznie mam 2+2?

Link to comment
Share on other sites

Jedno jest pewne, musisz mieć jakąś samicę bo same samce by się tak nie tłukły, nie miały by o co. Samce stają się agresywne bo już są dojrzałe płciowo, możliwe że samice jeszcze nie i dlatego dominant próbuje na nich wymusić tarło. IMHO musisz się pozbyć jednego samca, ja wybrał bym agresora (choć nie ma gwarancji że drugi nie będzie gorszy) i koniecznie dokupił ze dwie samice.

Link to comment
Share on other sites

Andrzej Głuszyca
nie ukrywam,że wolałbym się pozbyć niego,a zostawić drugiego.Tylko czy po moim opisie sądzicie że faktycznie mam 2+2?


..to pozbądź się dominatora i daj szanse innemu:) Czy masz 2+2? Prawdopodobnie tak....Saulosi nawet mające około rok czasu potrafią ujawnić swoją płeć wtedy kiedy nie są już zdominowane.Tu 100% pewności nie ma..Jak będą inkubować to będziesz miał 100% pewności.

Link to comment
Share on other sites

gareth1978

Dziękuje wszystkim za rady.Dam im jeszcze szansę może się dogadają,jeśli nie pozbędę się zdominowanego.Dominator pokazuje coraz ładniejsze kolorki więc zostanie z nami.Jeszcze raz dzięki

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

 • Recently Browsing   0 members

  • No registered users viewing this page.


 • Posty

  • bobanr
   Pewnie jest to wykonalne, choć nie łatwe.   Całość Kostrzyn nad Odrą. Szczegóły pod telefonem.
  • ziemniak
   Długo rozmyślałem nad zakupem, ostatecznie szukałem tego ze zdjęcia poniżej. Akurat była aukcja produktu pokazowego i udało się go wylicytować za całe 13 złotych. Działa na zasadzie obracającego się zegara i ma 14 przegródek. Fajną opcją jest to, że da się do niego podłączyć wężyk powietrza, który ma zapobiegać wilgoci w przegródkach z karmą. Dodatkowo chcę go zamieścić na wiaderku 1 L aby był wyżej i łapał mniej wilgoci. Wkrótce zaczynam testy, bo za około miesiąc szykuje się do dwutygodniowego wyjazdu.
  • Andrzej Głuszyca
   @triamondNie wiem jak masz na imię a nie lubię zwracać się nickiem. Dlatego będę pisał per Ty .   Osobiście uważam , że warto wykorzystać Twoją wiedzę  jeszcze w inny sposób tutaj na forum i to w taki sposób aby nikt Ci nie zarzucał pisania akademickiego .  Oczywiście jeżeli wyrazisz tego chęć. Jest u nas dział ARTYKUŁY.  Jest to dział gdzie jak nazwa wskazuje umieszczasz swoje artkuły dotyczące  akwarystyki związanej z naszym biotopem. Ale równie dobrze , można pisać o chemii wody , o sprzęcie , o różnego rodzaju procesach zachodzących w wodzie itp.  itd. Plusem tego jest to , że w samym artykule nie ma dyskusji z innymi użytkownikami. Jest ale tylko w brudnopisie..potem to się usuwa. (  posty innych). Nie będę tutaj pisać o stronie technicznej bo to już będzie w kwestii modów.  Jest na forum też copywriter i można z tą osobą porozmawiać aby pomogła od strony merytorycznej odnośnie samego pisania , budowania tekstów  itp.  Nie chce mówić za tę osobę bo może nie mieć czasu  czy ochoty. Aczkolwiek kiedyś była bardzo pomocna i za to jej chwała. Dlaczego w ogóle o tym wspominam ? Z tej prostej przyczyny , że masz bardzo dużą wiedzę i warto tutaj zostawić trochę tej wiedzy dla potomnych. Owszem..udzielasz się w wielu tematach ale to ginie w natłoku innych tematów, postów. Artykuł ma to do siebie , że jest w osobnym dziale, zawsze jako nowy art. był podwieszany  czyli z automatu pozycjonowany i co bardzo istotne jest go bardzo łatwo znaleźć i jak wspomniałem zostaje dla potomnych.  Traktuj to jako moją sugestię. Decyzja należy d Ciebie.  
  • triamond
   Teraz na spokojnie Mój błąd (skrót myślowy) z "wydalaniem amoniaku z kałem". Nietrawione przez rybę białka zawierają azot. Bakterie heterotroficzne przekształcają go do NH3. Tak jak pisałem, to tylko kilkanaście % azotu. Większość ląduje w wodzie przez skrzela. Żywica nie rozwiąże tutaj problemu. Start na dojrzałej gąbce to dobry start! Płucząc dojrzałą gąbkę (wiele miesięcy dojrzewania) "nie zniszczysz" biologii (jak piszesz w #2 poście).      
  • triamond
   Karmnik automatyczny JBL nie ma najbardziej przemyślanej konstrukcji. Jedzenie pleśnieje i zbija się na wylocie spirali. Umieszczanie wyżej nad pokrywą  nie pomaga. Klapka przestaje się zamykać. Wilgoć dostaje się do środka pojemnika ? Czyszczenie klapki i okolicy trudne. Brak dostępu - sklejone plastiki ? Teraz Sera ma szansę... Mechanizm zamykający ze sprężyną... zobaczymy.
  • Falcowski
   No w rogu stoi, to duże na brązowej szafce ------------------------------------ Kurcze, nie łatwa to sprawa takie coś wynieść i przewieźć.
  • suricade
  • przemo95
   Okej. Wylot ma być skierowany wzdłuż dłuższej szyby oczywiście ? 
  • aro600
   PO4 mam wysokie bo 1 mierzone testami Salifert więc wynik prawidłowy, miałem już atak sinic i pomógł dopiero chemiclean, a tani nie jest na moje akwarium 1 dawka to około 100,  kupię może Phos-out 4  Microbe-lift i zbije do niższego poziomu fosfor.
  • Nath_147
   Szkoda ze nie zmierzyłeś  no3 po zmetnieniu wody. U ciebie akwarium jest narażone na swiatlo dzienne a to może potrngowac efekt (stąd masz takie fajne glony na kamieniach i szybie), gdzie u mnie przy polnocnych oknach i glona nie taki, i rosliny w hydro słabo rosną ;(.
 • Topics

 • Images

×
×
 • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.