Jump to content

Dieta dla Afry , Saulosi , Maingano i Yellow


Robert2453
 Share

Recommended Posts

Robert2453

Witam.


Prosiłbym o opinię rozpisanego przeze mnie tygodniowego planu żywieniowego obsady wspomnianej w temacie. Ryby wielkości 3-4 cm.


Poniedziałek - głodówka


Wtorek - NF Premium Cichlid Plant / O.S.I. Cichlid Flakes


Środa - O.S.I. Spirulina / Dainichi Ultima Krill


Czwartek - Dainichi Veggie FX / O.S.I. Cichlid Flakes


Piątek - NF Premium Cichlid Plant / Dainichi Ultima Krill


Sobota - O.S.I. Spirulina / O.S.I. Cichlid Flakes


Niedziela - NF Premium Color Plus / Pokarm Mrożony ( wodzeń , artemia , dafnia , itp... )


( rano / wieczór )


Zestaw zrobiłem z w.w. pokarmów bo takie aktualnie posiadam.

Nie wiem czy nie zwiększyć udziału procentowego pokarmów zwierzęcych ? W tej chwili byłoby to 50/50.

Za wszelkie uwagi z góry dzięki.

Link to comment
Share on other sites

 • 3 weeks later...
Robert2453

Dobra , kuźwa nikt nic nie napisał ... :cool:


Mam następne pytanie :


Czy mogę zamiast mrożonki zastosować taki mix stworzony przeze mnie z pokarmów liofilizowanych (Sera FD KRILL + ASTRA DAPHNIEN + DARK FD ROTE MUCKENLARVEN ) ...


Nie mam pewnego źródła mrożonek ...PS. Na powyższej diecie wszystkie rybcie rosną aż , za fest ... ;)

Link to comment
Share on other sites

Nie będę się tu wymądrzał na temat doboru pożywienia, chociaż wydaje mi się, że jest bardzo w porządku, mam natomiast pytanie do Ciebie, jak na tej diecie 50/50 radzą sobie Twoje Yellowki?

Link to comment
Share on other sites

Robert2453

To wszystkie młode rybki ( 2 - 4 cm , część będzie jeszcze do oddania), ale "Yellow" na podanych powyżej pokarmach "powiększyły swoją masę" o ok. 100% , ale i tak najlepiej rosną Afry ...


W pierwszym poście miałem właśnie pytanie czy nie zwiększyć pokarmów zwierzęcych ... powiedzmy do 60/40 ? ( zwierzęce/roślinne ) ...

Link to comment
Share on other sites

Ja usunąłbym pokarmy roślinne i leciał tylko na pokarmach dla mięsożerców. A co do tej mieszanki jak nie masz dobrego i pewnego mrożonego pokarmu, to takowego dawać nie musisz. Nie ma takiego obowiązku. Lepiej dać porządny suchy.

Link to comment
Share on other sites

Robert2453
Ja usunąłbym pokarmy roślinne i leciał tylko na pokarmach dla mięsożerców. A co do tej mieszanki jak nie masz dobrego i pewnego mrożonego pokarmu, to takowego dawać nie musisz. Nie ma takiego obowiązku. Lepiej dać porządny suchy.


OK

Czyli usunąć OSI Spirulinę , NF Cichlid Plant , NF Color , Dainichi FX ?

( te wymienione to wg. mnie roślinne )


Wg. mnie bez sensu ... ale czekam na następne posty ...Co do mrożonki , to chyba nikt nie ma z"pewnego źródła" ... więc może lepiej liofilizowane pokarmy dawać ...

Link to comment
Share on other sites

Zebroides i yellow to miesożercy. Saulosi i P. maingano to wszystkożercy. Dieta musi być oparta na pokarmach dla miesożerców.


Odnośnie mrożonek. Jak nazwiesz sprzedawcę który przez 10 lat nie sprzedał złego mrożonego pokarmu.? Sprzedawca Jest zaufany? Czy nie.? Skoro sprzedawca zaufany to pokarm też.

Link to comment
Share on other sites

CoolPhone

Jeżeli nie planujesz robić głodówki w Niedzielę to masz 14 karmień więc ja raczej sypnąłbym ze dwa-trzy razy roślinny premium plant ze względu na wszystkożerców. NF Color i Danichi Color FX mogą, a nawet powinny zostać bo to pokarmy wybarwiające na bazie mięsa.

Link to comment
Share on other sites

Nie zapędzał bym sie tak jednak i rezygnował z pokarmów pochodzenia roślinnego, ponieważ i saulosi i maingano , a nawet i zebroides są rybami wszystkożernymi i tego typu pokarm jest wskazany( w szczególności dla saulosi i maingano).

Link to comment
Share on other sites

Slawek-meszek
OK Czyli usunąć OSI Spirulinę , NF Cichlid Plant , NF Color , Dainichi FX ? ( te wymienione to wg. mnie roślinne ) Wg. mnie bez sensu ... ale czekam na następne posty ...

Nic nie usuwaj, te pokarmy są bardzo dobre.

Zostawiłbym pół na pół pokarmów roślinnych do mięsnych. Ewentualnie możesz spróbować 60na 40 na rzecz pokarmów mięsnych. Tytko wtedy bacznie obserwuj co się będzie działo z saulosi.

Jeżeli nie masz pewnego źródła z mrożonkami a boisz się ryzykować to po prostu sobie odpuść mrożonki. Spokojnie podawaj pokarmy suche.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

 • Recently Browsing   0 members

  • No registered users viewing this page.


 • Posty

  • bobanr
   Pewnie jest to wykonalne, choć nie łatwe.   Całość Kostrzyn nad Odrą. Szczegóły pod telefonem.
  • ziemniak
   Długo rozmyślałem nad zakupem, ostatecznie szukałem tego ze zdjęcia poniżej. Akurat była aukcja produktu pokazowego i udało się go wylicytować za całe 13 złotych. Działa na zasadzie obracającego się zegara i ma 14 przegródek. Fajną opcją jest to, że da się do niego podłączyć wężyk powietrza, który ma zapobiegać wilgoci w przegródkach z karmą. Dodatkowo chcę go zamieścić na wiaderku 1 L aby był wyżej i łapał mniej wilgoci. Wkrótce zaczynam testy, bo za około miesiąc szykuje się do dwutygodniowego wyjazdu.
  • Andrzej Głuszyca
   @triamondNie wiem jak masz na imię a nie lubię zwracać się nickiem. Dlatego będę pisał per Ty .   Osobiście uważam , że warto wykorzystać Twoją wiedzę  jeszcze w inny sposób tutaj na forum i to w taki sposób aby nikt Ci nie zarzucał pisania akademickiego .  Oczywiście jeżeli wyrazisz tego chęć. Jest u nas dział ARTYKUŁY.  Jest to dział gdzie jak nazwa wskazuje umieszczasz swoje artkuły dotyczące  akwarystyki związanej z naszym biotopem. Ale równie dobrze , można pisać o chemii wody , o sprzęcie , o różnego rodzaju procesach zachodzących w wodzie itp.  itd. Plusem tego jest to , że w samym artykule nie ma dyskusji z innymi użytkownikami. Jest ale tylko w brudnopisie..potem to się usuwa. (  posty innych). Nie będę tutaj pisać o stronie technicznej bo to już będzie w kwestii modów.  Jest na forum też copywriter i można z tą osobą porozmawiać aby pomogła od strony merytorycznej odnośnie samego pisania , budowania tekstów  itp.  Nie chce mówić za tę osobę bo może nie mieć czasu  czy ochoty. Aczkolwiek kiedyś była bardzo pomocna i za to jej chwała. Dlaczego w ogóle o tym wspominam ? Z tej prostej przyczyny , że masz bardzo dużą wiedzę i warto tutaj zostawić trochę tej wiedzy dla potomnych. Owszem..udzielasz się w wielu tematach ale to ginie w natłoku innych tematów, postów. Artykuł ma to do siebie , że jest w osobnym dziale, zawsze jako nowy art. był podwieszany  czyli z automatu pozycjonowany i co bardzo istotne jest go bardzo łatwo znaleźć i jak wspomniałem zostaje dla potomnych.  Traktuj to jako moją sugestię. Decyzja należy d Ciebie.  
  • triamond
   Teraz na spokojnie Mój błąd (skrót myślowy) z "wydalaniem amoniaku z kałem". Nietrawione przez rybę białka zawierają azot. Bakterie heterotroficzne przekształcają go do NH3. Tak jak pisałem, to tylko kilkanaście % azotu. Większość ląduje w wodzie przez skrzela. Żywica nie rozwiąże tutaj problemu. Start na dojrzałej gąbce to dobry start! Płucząc dojrzałą gąbkę (wiele miesięcy dojrzewania) "nie zniszczysz" biologii (jak piszesz w #2 poście).      
  • triamond
   Karmnik automatyczny JBL nie ma najbardziej przemyślanej konstrukcji. Jedzenie pleśnieje i zbija się na wylocie spirali. Umieszczanie wyżej nad pokrywą  nie pomaga. Klapka przestaje się zamykać. Wilgoć dostaje się do środka pojemnika ? Czyszczenie klapki i okolicy trudne. Brak dostępu - sklejone plastiki ? Teraz Sera ma szansę... Mechanizm zamykający ze sprężyną... zobaczymy.
  • Falcowski
   No w rogu stoi, to duże na brązowej szafce ------------------------------------ Kurcze, nie łatwa to sprawa takie coś wynieść i przewieźć.
  • suricade
  • przemo95
   Okej. Wylot ma być skierowany wzdłuż dłuższej szyby oczywiście ? 
  • aro600
   PO4 mam wysokie bo 1 mierzone testami Salifert więc wynik prawidłowy, miałem już atak sinic i pomógł dopiero chemiclean, a tani nie jest na moje akwarium 1 dawka to około 100,  kupię może Phos-out 4  Microbe-lift i zbije do niższego poziomu fosfor.
  • Nath_147
   Szkoda ze nie zmierzyłeś  no3 po zmetnieniu wody. U ciebie akwarium jest narażone na swiatlo dzienne a to może potrngowac efekt (stąd masz takie fajne glony na kamieniach i szybie), gdzie u mnie przy polnocnych oknach i glona nie taki, i rosliny w hydro słabo rosną ;(.
 • Topics

 • Images

×
×
 • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.