Skocz do zawartości

Częstotliwość czyszczenia kubełka, a parametry wody.


deccorativo

Rekomendowane odpowiedzi

W instrukcji jbl e1501 jest napisane że z tym co tam dają przepływ to 900 l /h, więc e901 pewnie ma z 550 l/h obciążony tymi wszystkimi pierdołami może faktycznie do 200 l/h niedociągnąć.

max 150, ten kubeł na pustych koszach ma lekko ponad 400l/h.
Dlatego robi u mnie jako biolog :D I narazie - przy tym zarybieniu - NO2 nie skacze, czego nie mozna powiedzieć o NO3 ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego robi u mnie jako biolog :D
JBL e901 prz tym układzie "siura" czałkiem przyjemnie :) Kiedy widzę, że spada przepływ popuszczam na zaworku wlotowym do prefiltra.

Solar a jak spisuje się e1501 jako mechanik ja też myślę żeby wywalić wewnętrzny ?
W e1501 mam wsadzoną - patrząc od dołu:

- w pierwszy kosz gąbkę o gęstości 20 PPI (cięta na wymiar z gąbki 25x25x5 cm)

- w drugi standardowy JBL jedną z dwóch warstw Unibloc w drugiej częśći tego kosza znajduje się zewntrzny unibloc, a w środku woreczek z Purigenem 250 ml

- w trzecim koszu gąbkę 10 PPI (cięta na wymiar z gąbki 25x25x5 cm)

Sprawuje się - wg mnie - świetnie, strumień wody ma duży i powoduje znaczny ruch wody pomimo tak upakowanych mediów i gąbek (zakupionych na znanym Wszystkim portalu aukcyjnym i wyszukanych pod hasłem "gąbka"). Zdecydowalem się na e1501, aby nie pakować wewnętrznego do akwa.

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość pemergency

Żeby nie było, że nie w temacie...

Częstotliwość czyszczenia kubła w dużej mierze będzie uwarunkowana, zastosowanymi wkładami, mocą takiego kubła jak i jego budową.


Przykłady:

- JBL E1901 bez waty perlonowej dawał radę mielić wodę przez miesiąc - z watą jakieś 4 dni i ledwo ciurkał,

- fluval 406 bez waty, ale z oryginalnymi wkładami typu "polishing pads", mielił wodę 3 tygodnie,

- fluval fx6 bez waty, spokojnie da radę grubo ponad miesiąc, z watą tydzień.


Moim zdaniem przy stałych podmianach wody, lub zastosowaniu absorbera, czyszczenie kubła mech bio raz w miesiącu jest jak najbardziej wykonalne i nie wpłynie negatywnie na pracę biologii. Jeśli tylko nikt się nie boi otwierać kubła raz na miesiąc to polecam takie rozwiązanie, szczególnie osobą, które nie specjalnie mają czas i chęci na cotygodniowe moczenie łap w baniaku w celu wyczyszczenia gąbek, lub wymiany sznurków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.