Jump to content

Obsada 600L

DinopPL
 Share

Recommended Posts

cześć , jestem nowy na forum i chcę zacząć przygodę z malawi , mam do uzytku akwa 600L 200x50x60 . i jestem otwarty ma sugestie co do obsady :) , naprawdę nie wiem jakie ryby mogły ny ny razem w tym akwarium , hmm ale jak tak oglądałem inne to bardzo spodobały mi się odmiany yellow ,mnuna , ale proszę co wy byście tam włozyli :) a co do filtracji , też jestem otwarty na sugestie ;p moge wydac tak ok. 400 zł na sam filtr a ryby ile chce :P , oświetlenie świetlówki zwykłe z sklepu :P:)

pozdrawiam :)

Cześć, zazdroszczę takiego początku, też bym chciał od razu w 600 litrów polecieć :) skoro masz już taki litraż proponowałbym do Yellow, które Ci się podobają, Pseudotropheus Acei, bardzo ładna (moim zdaniem) rybka, pasująca do Yellowa i rośnie dosyć duża więc w tym jeziorku nie zginie, a jest dosyć łagodna więc się nie zniechęcisz ;) co do filtracji to chyba nie uda się tak miło, za 400zł możesz kupić JBL e1501, ale on chyba będzie trochę za mały, celowałbym w e1901, albo filtry innych firm o podobnych przepływach, tylko pamiętaj, że do tego musisz dokupić wewnętrzny jako mechanika i przy takiej długości akwa jakiś cyrkulator... Na oświetlenie też warto coś wydać bo dobre świetlówki ładnie wybarwią Ci mieszkańców ;)

Słuszna uwaga, ciągle zapominam o tym świetnym wynalazku ;) wpisz w wyszukiwarce i poczytaj, to rzeczywiście super opcja.

no ładna rybka ta acei :) a ile sztuk by mógł wpuścić ? :)

yellow 1+4 ?

Pseudotropheus Acei 1+3 ?

no a cos do tego moglo by byc ? :)

a co do filtra to pokominuje nad tym w.w :)

deccorativo

kolego co do obsady nie doradzę ale jak wejdziesz tu

http://forum.klub-malawi.pl/kazdego-cos-kolorowego-przykladowe-obsady-t13997.html

i na inne przyklejone i wybierzesz swój rozmiar zbiornika to masz gotowe do wyboru do koloru obsady.

Natomiast pozostają koszty technicznej strony zbiornika.

1/ Filtracja i tu najtaniej wyjdzie kaseciak ale zainwestuj w dobrą pompę np Jebao DC 3000l/h to może bez żadnych falowników się obejdzie a jak już dojdziesz że potrzebne to i tak koszt nie wielki. Ale i głowica Aquael Circulator 2000 za 90 zł też wydoli.

Zwracam twoją uwagę na dwa inne poważne koszty

2/ Oświetlenie - świetlówki do 2m baniaczka to także znaczny koszt i nie mogą być zwykłe rury od oświetlenia biura. Zrób sam belkę 202cm długą z oświetleniem LED COB RGB 10 W na 5-8 diodach i do tego

3/ Pokrywa bo gotowe aluminiowe są drogie a taka jak moja z dwu części sklejona z czarnego pcv wyjdzie grosze. Zdjęcia masz w temacie Oświetlenie dla laika.

życzę powodzenia

CoolPhone

400zł mówisz o całej filtracji biologiczno mechanicznej + ewentualne poprawienie cyrkulacji? Acei ładnie prezentuje się w stadach.

Proponuje Acei 3+7

Yellow 1+4

i do tego możesz sobie dobrać coś bardziej ukierunkowanego na mięsko lub jak Aceik wszystkozjadliwego. Może Red red/ Maingano/ Maison reef/ Luwino Reef/ któraś cynotilapia Zebroides (dawniej Afry)

deccorativo
400zł mówisz o całej filtracji biologiczno mechanicznej + ewentualne poprawienie cyrkulacji?

No tak głośno myślę bo na szybko licząc bez kosztów przesyłek

formatki na kaseciak z ArtCop.eu - max 80 zł

klej CosmoPlast 500 z ArtCop. eu - 15zł

pompa AqC2000 - 85 zł

gąbki z Wodatech 2x 7 zł

ceramika 4l po 6zł/l - 24zł

jakiś jvp 201 lub większy ? - 40 zł

RAZEM = 258 zł

nawet jak dasz zamiast AqC2000 lux silent feed Jebao DC3000 za 300zł

to wyjdzie

RAZEM = 433 zł bo falownik nie potrzebny.

ale to tylko moje liczenie ktoś inny policzy porównując do 2 x kubeł i wyjdzie taniej.:shock:

co kto lubi i uważa.:D

Andrzej Głuszyca
2/ Oświetlenie - świetlówki do 2m baniaczka to także znaczny koszt i nie mogą być zwykłe rury od oświetlenia biura.

...Heniu!Dlaczego nie mogą być? A co mają zrobić Ci co posiadają?.:) To jest tylko alternatywa..Zostaw wybór zainteresowanym:)

..bo rozumiem ,że nie masz naprawdę na myśli świetlówek biurowych:)