Skocz do zawartości

Sterownik LED TC420


spiochu

Rekomendowane odpowiedzi

Trafiłem na ciekawy wątek na australijskim forum. Wyjaśnia trochę kwestii. Szczególnie pomocne są posty użytkownika GoTroppo który to sprzedaje te kontrolery ale i jest kumaty w temacie :)

Kontroler na wyjściu ma CMOSy. GoTroppo podjął nawet udaną próbę podmiany ich na mocniejsze aby mieć większą moc wyjściową. Oczywiście problemem stało grzanie się tranzystorów co jest zrozumiałe.

Kontroler steruje diodami metodą PWM czyli napięcie i prąd podawane na diodę się nie zmieniają a zmienia się czas. Czyli przy mocy np. 80% przez 0,8 sekundy podawane jest napięcie a przez 0,2 nie. Nie znam się na diodach cree ale czy takie sterowanie nie powoduje, że będzie łatwiej je sterować z tego kontrolera? Oczywiście poprzez driver.

TC 420 ma zegar czasu rzeczywistego. Jest w programie na PC opcja synchronizacji czasu kontrolera z komputerem.

Acha, podany został dobry dostawca z Chin, u niego sterowniki są po ok 20 dolarów plus przesyłka. Czekam na wycenę przesyłki do Polski. Ktoś jeszcze chętny do testów? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, podpytałem na powyższym australijskim forum. Co się dowiedziałem:

1. Gość który mi odpisał nie miał problemu z migającymi diodami białymi. Za to miał problem z buczeniem podczas ściemniania/rozjaśniania ;) Mam wrażenie, że to kwestia diód.

2. Kontroler pamięta ustawienie daty, czasu i programu po awsrii zasilania. Jeszcze nie wiem czy sam kontynuuje program czy trzeba go włączyć ręcznie ale to już mały problem.

3. Oprócz synchronizacji czasu z komputerem, można też ustawić datę i czas ręcznie na kontrolerze.


Tak przy okazji, do mederatorów. Zastanawiam się czy ten temat pasuje do tego działu, może powinien znaleźć się w testowni albo wręcz w off-top bo dopóki nie kupię tego kontrolera i nie podłączę to są to na razie gdybania (choć pewnie deccorativo będzie szybszy ;) ).


Wysłane z telefonu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No proszę, sterownik jest też do kupienia w Polsce. Oczywiście na allegro najtaniej ;)

http://www.allegro.pl/ShowItem2.php?item=4738249722

A ja qrcze już kupiłem w Chinach :(


A tu instrukcja po polsku w opisie.

http://www.elproarte.pl/pl/sterowniki-led-rgb-i-mono/sterowniki-rgb/sterownik-led-programowalny-czasowo-12v-24v-5x4a.html


Wysłane z telefonu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No proszę, sterownik jest też do kupienia w Polsce. Oczywiście na allegro najtaniej ;)

http://www.allegro.pl/ShowItem2.php?item=4738249722

A ja qrcze już kupiłem w Chinach :(


A tu instrukcja po polsku w opisie.

http://www.elproarte.pl/pl/sterowniki-led-rgb-i-mono/sterowniki-rgb/sterownik-led-programowalny-czasowo-12v-24v-5x4a.html


Wysłane z telefonu



Piotrze kupiłem więc tuż po Święcie będę miał. Dam ci go i taśmę RGB żebyś potrenował ustawienia no i mobilizować ciebie do skończenia tego światełka decco w twoim baniaczku.

Jesteś ojcem tego sterownika w Malawce to musisz go znać od podszewki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z opisów i zdjęć wynika, że to samo co w Conradzie MS-35, prawdopodobnie bez jego minusów iz łatwiejszym programowaniem.

Natomiast jak dokładnie działa to będziesz musiał chwilę poczekać aż deccorativo go przetestuje. Albo ja.

W każdym bądź razie możesz sobie zaprogramować wschód, zachód a nawet błyskawice na dodatkowym, mocnym świetle ;)

Wysłane z telefonu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie otrzymałem sterownik.

Wrażenia mieszane;)


b1e29677627646damed.jpg



Plusy dodatnie.

Bardzo solidna obudowa aluminiowa oksydowana na czarny kolor

Wszystko jest to uruchomienia w komplecie


Plusy ujemne

Coś grzechocze w środku?? nie wróży to dobrze

Nie ma to gwarancji na piśmie tylko paragon

Instrukcja jest po angielsku a powinna być po polsku ja sobie poradzę ale inni nie koniecznie

Produkt no name - nie wiadomo kto to w ogóle wyprodukował nie ma nigdzie producenta kontaktu i ewentualne problemy techniczne - pisz na Berdyczów a i tak wiadomo że chinol.


Dziś nie uruchomię bo już mam inne plany więc uruchomienie dopiero wkrótce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie dziś rano po 8 latach padł mi starter Osram 8x80W do świetlówek i postanowiłem zrobić sobie RGB wraz z TC420.

Właśnie dziś zamówiłem TC420 na allegro :-) Diody również w drodze.


Czekam na pierwsze wrażenia z działania, ja również się podzielę jak uruchomię sprzęt :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

będziesz robić na 10W diodach? ile szt? w jakim układzie? jaka długa belka? napisz coś więcej kolego.

Akwarium mam 200 cm. Będę robił 7 (zamówiłem 8 na wszelki wypadek) diod 10W na listwie aluminiowej 180 cm. Zamówiłem sobie ceownik z aluminium o gr. 2mm 180 x 30 mm. jako osłonę przed wodą na LEDy zastosuję szalki petriego (jutro odbieram w Katowicach).

Generalnie będę bazował na projekcie deccorativo.


Nie wiem co jeszcze chciałbyś wiedzieć ze szczegółów? Pisz to odpowiem :-)


PS> projekt musi być szybki bo rybki bez światła (tylko dzienne). Zamierzam max w sobotę skończyć ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.