Skocz do zawartości

240l saulosi


endriu0

Rekomendowane odpowiedzi

A jaki gatunek mógłbyś mi polecić? Wiem że było mnóstwo tematów z obsadami, ale chciałbym się dowiedzieć czy są jeszcze jakieś gatunki, które będą pasowały do saulosi, u których będzie występował dyformizm płciowy. Ja jestem daltonistą więc mogą być "lekkie" problemy rozróżnieniem płci :) u np. maingano czy rdzawym, które są często polecane do takich zbiorników. Chyba że uda mi się kupić już dorosłe sztuki np. z redukcji obsady.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CYNOTILAPIA AFRA COBUE

Pseudotropheus NEON SPOT

Pseudotropheus FLAVUS

PSEUDOTROPHEUS CRABRO

PSEUDOTROPHEUS SOCOLOFI SNOW te są ładne białe

PSEUDOTROPHEUS SOCOLOFI ALBINOS nie wiem czy to to samo co wyżej

PSEUDOTROPHEUS ELONGATUS CHEWERE ta jest najpiękniejsza, ale też dość droga

Tropheops CHILUMBA ten chyba strasznie podobny do saulosi, głównie samice

Melanochromis auratus

Melanochromis joanjohnsonae

METRIACLIMA MSOBO MAGUNGA


Co mogę z tego wybrać? Są to gatunki, które udało mi się znaleźć na allegro, w dość przystępnych cenach. Chyba że uda mi się coś znaleźć na forumowej giełdzie jeszcze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym Ci mimo wszystko doradził Iodotropheus Sprengerae do tych Twoich Saulosi. Są spokojne, będą ładnie kontrastowały, płci nie rozróżnisz, ale zawsze możesz postarać się dokupić już dorosłe i wyselekcjonowane osobniki ;) Z tego, co podałeś to ewentualnie Cynotilapia, ale tu tylko samiec jest przepiękny, samiczki są takie śledziowate moim zdaniem, no i to mocno rewirowa ryba więc mogłaby zrobić Ci trochę szumu w akwarium...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym Ci mimo wszystko doradził Iodotropheus Sprengerae do tych Twoich Saulosi. Są spokojne, będą ładnie kontrastowały, płci nie rozróżnisz, ale zawsze możesz postarać się dokupić już dorosłe i wyselekcjonowane osobniki ;) Z tego, co podałeś to ewentualnie Cynotilapia, ale tu tylko samiec jest przepiękny, samiczki są takie śledziowate moim zdaniem, no i to mocno rewirowa ryba więc mogłaby zrobić Ci trochę szumu w akwarium...


Ja również polecam Iodotropheus Sprengerae tzw. pyszczaka rdzawego. Bardzo dobrze dogadują się te gatunki ze sobą. Cena i dostępność rdzawego nie powinna być problemem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.