Skocz do zawartości

samice otopharynxa


pozner

Rekomendowane odpowiedzi

Jako F1 również figurują też Fire Fish czy inne wynalazki a także yellow ;) a jaki yellow występuje w naturze aby go rozmnożyć z ryb z odłowu :D . Więcej jest takich kwiatków zarówno w ofercie Cichlidenstadl jak i innych dystrybutorów. To bez wątpienia nie jest prawda. Mam pewną teorię na temat tego gatunku ale, że jest to bardzo silnie powiązane z innym wątkiem za jakiś czas spróbuje się uzewnętrznić ale czekam jeszcze na maila od Koningsa i jeśli odpowie będę miał jeszcze więcej pewności bądź więcej wątpliwości :D . Oferta Tan Mal jest powieleniem cennika ich dostawcy ... to tak dla porządku ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałeś poznerowicz jakiegoś pecha z tym gatunkiem. Ja trafiłem na okazy w których samica jest nieznacznie mniejsza , mnie sprzedawca poinformował że to F1 zapłaciłem za sztukę 20 zł . Jak zobaczyłem twoje ryby to jestem z moich mega zadowolony mimo że sporo za nie dałem.:D

Zjechaliśmy trochę z tematu, pozdrawiam:rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Edka pytam akurat o ten drugi wątek ale wariant Domwe jest niebieściutki a jedyne przyczernienia stanowią płetwy odbytowa i brzuszna jest więc u niego może 15% powierzchni ciała w kolorze czerni.


20070729_024126_700rs.jpg


http://www.aquatic-photography.com/forum/showthread.php?10093-Otopharynx-sp-black-orange-dorsal-ID&


i cytat "I got an additional message from a very knowledgeable source, that the dark colored species i have shown above is probably O. lithobates from Domwe Island."


tylko właśnie nie mogę znaleźć wiarygodnego źródła :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem pecha, albo Ty szczęście. Tak jak pisałem, w kilku źródłach potwierdziłem problemy z samicami. Nigdy nie twierdziłem, że wszystkie samice są takie, ale jeśli to jest kwestia szczęścia, to obarczona dużym ryzykiem. Jeśli faktycznie ta ryba występuje w naturze, w stosunkowo małej populacji, w dodatku objęta ochroną Parku Narodowego, to nic dziwnego, że masowe rozmnożenie ryb złowionych kiedyś, doprowadziło do ich zwyrodnienia.

Za swoje zapłaciłem 40zł. za szt. w niemieckiej hodowli. Zapłaciłem 240zł. i gdybym wiedział o takim ryzyku, pewnie bym go nie podjął. Może dzięki temu wątkowi amatorzy tej ryby dowiedzą się o tym ryzyku i podejmą je świadomie. A z drugiej strony wraz ze mną dowiedzą się czegoś o tej rybie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sporo dałeś za te rybki, nie myślałeś o dokupieniu samic z innego miejsca. To że twoje ryby były małe nie znaczy że spowodował to chów wsobny, być może ryby w początkowym stadium rozwoju były niewłaściwie dokarmiane. Jeżeli ryby wycierają się wcześnie właśnie samice nie rosną dodać do tego słabą karmę i efekt gotowy. Wspominał o tym harisimi, u mnie kiedy miałem samice bez samców dorosły do sporych rozmiarów. Nawet nie przypuszczałem że bez tarła samice mogą dorosnąć do takich rozmiarów. Sam wspominałeś iż ryby wycierały się często, może trzeba było je podtuczyć.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Samice inkubowały raz, więc nie mogło mieć to istotnego wpływu. Protomelasy inkubują częściej i nie widzę problemu z ich wzrostem, chociaż gdyby nie to, byłyby pewnie większe. Karmię wszystkie ryby tak samo, zresztą samce Otopharynxa rosły ładnie. Mogłem prubować zamówić dorosłe samice, ale, po pierwsze, trochę się już zniechęciłem, a po wtóre nie wiem co by przyszło. Moje tetrastigmy miały mieć 8-10cm. a samce jako największe mają może 7cm., tak że nie chciałem już ryzykować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...
Jako F1 również figurują też Fire Fish czy inne wynalazki a także yellow ;) a jaki yellow występuje w naturze aby go rozmnożyć z ryb z odłowu :D . Więcej jest takich kwiatków zarówno w ofercie Cichlidenstadl jak i innych dystrybutorów. To bez wątpienia nie jest prawda. Mam pewną teorię na temat tego gatunku ale, że jest to bardzo silnie powiązane z innym wątkiem za jakiś czas spróbuje się uzewnętrznić ale czekam jeszcze na maila od Koningsa i jeśli odpowie będę miał jeszcze więcej pewności bądź więcej wątpliwości :D . Oferta Tan Mal jest powieleniem cennika ich dostawcy ... to tak dla porządku ;)


W naturze występuje Labidochromis Lions Cove nigdy nie odławiany, a te yellowki co mamy to potomki tych odłowionych w latach 80. Chciałem zapytać czy Cichlidenstadl mają tylko ryby z Malawi, Tanganiki? Byłeś to wiesz.:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.