Skocz do zawartości

Malawi 240 L


blublu1

Rekomendowane odpowiedzi

Właśnie odnośnie obsady , mam delikatny mętlik w głowie. Jedni podają takie, inni inne ryby ;) Generalnie celuje w obsadę w miarę jednorodną odnośnie wymagań żywieniowych , wielkość ryb jak najbardziej istotna. Z mojej listy jaką obsadę byście stworzyli ? Wszelkie sugestie mile widziane , może coś jeszcze ktoś doda do niej .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z Twojej listy nadają się jedynie Saulosi i Maingano, ew. na upartego Yellow (rośnie duży, ale jest relatywnie łagodny). Żeby nie było konfliktów żywieniowych, nie możesz łączyć roślinożerców z mięsożercami (np. Yellow z Demasoni). Inne układy da się jakimś kompromisem pogodzić. Zwróć też uwagę na stopień agresji.

Przejrzyj naszą Bazę ryb, potem Google - grafika i wybierz, co Ci się podoba. Wrzuć propozycję obsady, a my doradzimy, czy jest ok.

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heniu z całą powagą do ciebie ale dział jak i temat nie jest o starcie zbiornika więc nie kumam na kij o tym pisać ;-) ?

Jeżeli chodzi o obsadę to jak dla mnie 240l starczy na 3 gatunki w mniejszych haremach.

Ja bym zapodał - maingano 1+4 , saulosi 1+4 i rdzawego którego nie napisałeś 1+4



Właśnie o takiej obsadzie myślałem . Pod względem żywieniowym powinno być chyba tez zgodnie w miarę ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat:

Zamieszczone przez stan Zobacz posta

Heniu z całą powagą do ciebie ale dział jak i temat nie jest o starcie zbiornika więc nie kumam na kij o tym pisać ?

Jeżeli chodzi o obsadę to jak dla mnie 240l starczy na 3 gatunki w mniejszych haremach.

Ja bym zapodał - maingano 1+4 , saulosi 1+4 i rdzawego którego nie napisałeś 1+4

Właśnie o takiej obsadzie myślałem . Pod względem żywieniowym powinno być chyba tez zgodnie w miarę ...



...też Ci taką obsadę proponuję!Bo sam taką mam:) A rybki duże są piękne...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam,

moje pytanie - w moim malawi pływa obecnie aulonocara fire fish 5 sztuk (nie wiem czy przypadkiem nie ma więcej samców, tak mi sprzedali ,a kolorystycznie 3 rybki są jakby bardziej czerwone , a 2 jakby taki kolor łososia, 5 rybek Yellow i 5 Elongatus mphanga. Czy ten zestaw może zostać w takiej postaci? Chciałbym dołożyć jeszcze Maigano albo Zebre Cobalt. Mma akwarium 240 litrów. Można tak ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Nie wiem czy w dobrym dziale pisze, jeśli nie, to proszę o przeniesienie. A mianowicie, w akwarium mam filtr wewnętrzny JP-025F ( przepustowość 1600 L/h ) , po włączeniu jest dość mocny "nurt" . Nie pralka , ale ryby muszą trochę walczyć z prądem wody. I moje pytanie brzmi czy pyszczaki lubią walkę z wodą, czy raczej wolą spokojnie pływać ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.