Skocz do zawartości

Moje malawi 240l


cinu77

Rekomendowane odpowiedzi

Witam was chciałem wam przedstawić moje akwarium z pyszczakami.

Akwarium 240litrów,podłoże to piasek kwarcowy w ilości 30kg.

Dekoracja to;Łupek filitowy i wapień filipiński,oraz tło czarne przyklejone od zewnątrz.

Oświetlenie to belka 2x30 wat (myślę dołożyć jeszcze 2x38 wat.

Grzałka 300 wat z termostatem.

Filtracja to filtr kubełkowy aquael unimax 250 (650l/ h.) oraz filtr wewnętrzny aquael turbo 1500l/h.

Obsada ryb to;

-bocja wspaniała 1x

-glonojady 17x

-saulosi 2+6

-pyszczak lombardzki 2+2 i reszta młode jeszcze nie wybarwione w ilości 8 sztuk.

post-12291-14695718808892_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Glony i bocje choduje z pyszczakami jakieś 7 lat.......i póki co mają się bardzo dobrze.


Z takim podejściem, to na tym forum aprobaty nie zyskasz.

Nie sądzę, żeby rybom było bardzo dobrze, skoro jedne wymagają wody kwaśnej, a drugie zasadowej. Poza tym np. bocja wspaniała to ryba stadna, a 1 szt. to bynajmniej nie stado.. :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ręce opadają. Miesz-masz kamieni i ryb. Jak tu wszedłeś, to nie tłumacz nam co jest dla ryb ważniejsze i lepsze. Po pierwsze - tobie się to podoba, ale są ludzie, którym się to co robisz nie podoba. Ja należę do ludzi - i tu ostrzeżenie - którzy nie lubią, jak do zbiornika wrzuca się wszystko to co się podoba. Wtedy zbiornik wygląda jak gruzowisko, które ktoś wsypał do jednego baniaka, zalał wodą, dorzucił stado ryb z osiedlowego sklepu z akwarium i uważa, że wszystko jest ok. Masz ryby z kilku biotopów w jednym baniaku. Ryby z różnych biotopów chcą innej wody - a Ty mówisz, że tobie to nie przeszkadza. No więc tobie nie, ale nam tak. Męczysz zwierzęta. Ludzie i zwierzęta są w stanie się do wielu rzeczy przyzwyczaić. Człowiek niepalący może siedzieć w pomieszczeniu z palaczem i wdychać dym mimo, że nie pali. Ale jemu ten dym więcej szkodzi i w końcu jak umrze, to szybciej - zamiast dłużej żyć bez tego dymu. Dalej - pomieszałeś kamulce - nigdzie w naturze kilka rodzajów kamieni nie występuje razem. Takie zwalisko jest passe - i dlatego Ci ludzie zwracają uwagę. Ty zrobisz jak chcesz. To twoje rybki i twoje akwarium. Ale nie oczekuj tu oklasków.

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.