Skocz do zawartości

Blok absorbera azotanów NO3 na Purolite A520E


Rekomendowane odpowiedzi

Kawał świetnej roboty :). Napisałeś, że nie można tego absorbera włożyć do siatki, ale mam pytanie, czy można go włożyć do damskiej rajstopy (nawet w paru warstwach) i włożyć go do kubła (pracującego u mnie jako mechanik).

Jest to świetna alternatywa dla Purigenu, ponieważ koszt testowanej żywicy jest dużo tańszy i jej sprawność wychwytu NO3 jest dużo lepsza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kawał świetnej roboty :). Napisałeś, że nie można tego absorbera włożyć do siatki, ale mam pytanie, czy można go włożyć do damskiej rajstopy (nawet w paru warstwach) i włożyć go do kubła (pracującego u mnie jako mechanik).

Jest to świetna alternatywa dla Purigenu, ponieważ koszt testowanej żywicy jest dużo tańszy i jej sprawność wychwytu NO3 jest dużo lepsza.



marcin już pisałem żadne skarpety, majtki, rajstopy, nawet potrójne.

woda przez to bardzo gęste złoże ( bardzo malutkie drobinki) musi być przeciskana pod ciśnieniem.

Purigen to inna bajka.

Ten Purolite A520E jako absorber NO3 działa natychmiast i błyskawicznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

heh, odkrycie na miarę pierwszego denitryfikatora DIY. Wymyśl jeszcze jak zrobić to po za akwarium (zewnętrznie) i będzie super, dzięki.


kolego Karolu tu już jest w wersji zewnętrznej. dajesz dwie złączki 3/8" i odpowiednio długie wężyki. Nawet uchwyt do korpusu liniowego 2" jest więc możesz przymocować do ściany lub szafki.

Obudowa liniowa 2" , złączki , wąż 3/8" to wszystko są elementy do osmozy i mogą pracować poza akwarium nawet pod ciśnieniem z sieci wodociągowej.

Jak umieścić pompkę Hydor i powrót wody do zbiornika to banał.

Jedyna wada- jak rozłączysz do regeneracji to możesz zalać podłogę, ale z tym chyba sobie poradzisz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość pemergency
kolego Karolu tu już jest w wersji zewnętrznej. dajesz dwie złączki 3/8" i odpowiednio długie wężyki. Nawet uchwyt do korpusu liniowego 2" jest więc możesz przymocować do ściany lub szafki.

Obudowa liniowa 2" , złączki , wąż 3/8" to wszystko są elementy do osmozy i mogą pracować poza akwarium nawet pod ciśnieniem z sieci wodociągowej.

Jak umieścić pompkę Hydor i powrót wody do zbiornika to banał.

Jedyna wada- jak rozłączysz do regeneracji to możesz zalać podłogę, ale z tym chyba sobie poradzisz.



Ale pompka musi być w baniaku..., a wolałbym żeby było możliwe podłączenie tego na powrocie kubła, z regulacja przepływu np zaworem kulowym (przecięty waż i to ustrojstwo równolegle).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale pompka musi być w baniaku..., a wolałbym żeby było możliwe podłączenie tego na powrocie kubła, z regulacja przepływu np zaworem kulowym (przecięty waż i to ustrojstwo równolegle).


Karol wolałby - Karol ma.

Mimo że się nie znamy to cię lubię. A jak zrobisz pomiary tej głowicy Hydor Pico to jeszcze bardziej.


na powrocie z kubła montujesz trójnik np taki

http://www.akwarystyczny24.pl/eheim-trojnik-na-waz-1622mm-nr-4005950-p-4800.html


i wodę do akwarium puszczasz nie na wprost lecz z tego 90 st

na tym na wprost dajesz zawór kulowy do regulacji a potem to

Elektrozawór pralki 1-drożny kąt 180 st. uniwersal (4245917869) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje.@@AMEPARAM@@http://img01.allegroimg.pl/photos/400x300/42/45/91/78/4245917869@@AMEPARAM@@01@@AMEPARAM@@42/45/91/78@@AMEPARAM@@4245917869



do końcówek lutujesz przewód z wtyczką . Wtyczka do timera i sterujesz ten elektrozawór timerem. Już masz automatyczny blok absorbera NO3 by pemergency.

Ale regenerację bloku sobie skomplikowałeś i tak trzeba dodatkową pompkę, a te zawory są dość głośne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeden blok może być więc użyty kolejno w wielu akwariach i w krótkim czasie we wszystkich doprowadzić poziom NO3 w zakres 5-10mg/l.


...tylko pogratulować skuteczności.Ale naszło mnie pytanie takie: po jakim czasie w tym konkretnym przypadku wzrasta z powrotem NO3? Bo tak naprawdę leczymy skutek a nie przyczynę.


...pomysł naprawdę fajny tylko ma wg mnie jeden minus...Bardzo dużo czasu pochłania taka jednorazowa akcja!! Ale na pewno jest to alternatywa dla usuwania przyczyn..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.