Skocz do zawartości

Filtr kasetowy do akwarium


Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 15.04.2019 o 19:46, Piter93Aqua napisał:

Jestem właśnie po przenosinach do nowego zbiornika i wnętrzności filtra do nowej obudowy z twardego pcv, niestety nie miałem czym wyciąć ładniej otworów wlotowych-takich trudności przysporzył ten materiał. Jest również przytwierdzony silikonem a nie jak wcześniej na przyssawkach. 

received_420462515432952.jpeg

Otwory można również spokojnie zrobić,może nie jest to tak proste jak w spienionym ale do wykonania. Ja użyłem małego wiertła i wierciłem punkty w jednej lini, puźniej wystarczy pod naciskiem wiertła połączyć wszystkie otwory i gotowe😀

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj zmieniłem napęd w kaseciaku z AC2000 na AT306, no i jestem szczerze, mile zaskoczony :) AT306 dmucha z niesamowitą mocą :). Oczywiście wyjście z AT306 zrobiłem na sztywno z rurki pcv 1/2", górne kolanka skleiłem ze sobą klejem do pcv aby się przypadkiem nie wypięły o.O, dalej już tylko na wcisk, aby można było regulować wylot.

20190424_170312.thumb.jpg.956b16c67ffd2e20d67d5dafb6fa93af.jpg

20190424_170320.thumb.jpg.6aef23ebc80d7c6873cee53ae30c289d.jpg

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Witajcie.

Pytanko do osób eksploatujących swoje kaseciaki: Jak często wyjmujecie pompy z kaseciaka w celu czyszczenia?

U mnie od końca kwietnia, czyli już 5 miesięcy nie wyjmowałem pompy, ani ceramiki, czyszczę tylko wkład gąbkowy, jak się zabrudzi (co ok 2-3 tygodnie). Spadku mocy pompy nie zauważyłem. Ceramika też nie jest zaklejona. Jedynie z komory pompy wyjmowałem pończochę z wkładem Phosguard na zbicie fosforanów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie podobnie. Przez ok. rok pracy kasety, pompę wyciągnąłem tylko raz (zresztą z powodów innych niż techniczne). Natomiast gąbkę muszę czyścić raz w tygodniu, bo poziom wody w komorach mi dość mocno spada.
Pzdr. Rysiek.

Edytowane przez rysib
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja ostatnio rozkręciłem moje DCP3000 po roku użytkowania (tak z ciekawości zobaczyć jak to w środku wygląda), było trochę zabrudzeń, ale tragedii nie było i śmiało mogła by tak latać jeszcze dłużej 😉 Gąbkę kiedyś czyściłem nawet co 2 tygodnie, ale teraz gdy ryby podrosły i zaczęły więcej budzić czyszczę co tydzień.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja użytkuje DCP5000 i szczerze po ponad 2,5 roku czasu, nawet mi nie przyszło do głowy żeby ją wyciągać, rozkręcać i czyścić. Pompa śmiga bez problemu, cicha i mocna jak w dniu zakupu.

Gąbke staram się czyścić co tydzień, ale zdarzało się że z braku czasu trwało to i dłużej.

Edytowane przez Kubeq
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie kręci się pompa Tunze Silence1073.060 . Jest to pompa prądu zmiennego AC. Od prawie trzech lat, czyli od nowości nie była czyszczona. Gdyby się zabrudziła, to od razu bym widział gdyż z powodu wzrostu oporów jej pracy wzrosło by zużycie prądu. Przy silnikach prądu AC to od razu widać. U mnie jak brała 80W na początku tak i teraz bierze 80W.

Jeśli chodzi o kaseciaka, to przy okazji czyszczenia gąbki, płuczę złoże biologiczne w przeciwprądzie. Wygląda to tak, że po wyjęciu gąbki, do komory z pompą wlewam kilkukrotnie wodę wiadrem tak aby wylatywała przez zasys filtra. Woda przepływa w przeciwną stronę przez filtr wypłukując brudy. Dzięki temu zabiegowi złoże biologiczne w filtrze można utrzymać w czystości przez bardzo długi czas, bez konieczności jego wyjmowania na zewnątrz i czyszczenia. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.