deccorativo

Filtr kasetowy do akwarium

1400 postów w tym temacie

No to sobie akurat wyobrażam :) tylko regulowany zasys brzmi ciekawie i byłem ciekaw jak to może być rozwiązane ;)

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Godzinę temu, kwiq napisał:

Jak by to miało wyglądać ? W sensie ten regulowany zasys bo ciężko mi sobie to wyobrazić :( może masz jakiś szkic ?

Jakość nie powala ale kto będzie chciał to zrozumie o co chodzi

20170401_192033.jpg

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Elegancko, dzięki. A ta przesłona nie będzie opadać na samo dno w tych szynach ? Czy trzeba mieć kilka formatek z różnej długości "nóżkami" ? Nie potrafiłem sobie wyobrazić bo mam zasys dołem jak w projekcie turbo Henryka.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Godzinę temu, kwiq napisał:

Elegancko, dzięki. A ta przesłona nie będzie opadać na samo dno w tych szynach ? Czy trzeba mieć kilka formatek z różnej długości "nóżkami" ? Nie potrafiłem sobie wyobrazić bo mam zasys dołem jak w projekcie turbo Henryka.

Przesłona jest z PCV a to jak wiadomo pływa. Nic nie opada i się nie unosi. W dnie można zrobić to samo. Wysokość przesłony to jakieś 5cm. 

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Dzieki za odpowiedz pomysle nad ta regulacja .

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

W poście #1 wstawiłem wymóg regulacji okna wlotowego wody i jak skalibrować kaseciak by skimmer działa doskonale jeszcze przed zamontowaniem kasety w akwarium.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Pytanie odnośnie skimera z pierwszego posta. Czy faktycznie szerokość tej szczeliny ma wynieść 1 cm. Pamiętam kiedyś były robione skimery o szerokości 1 mm.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Napisano (edytowane)

Ja mam 0.5 cm i jest ok. Możesz też taką zrobić, a w razie czego bez problemu powiększysz ją, już w baniaku ;)

Edytowane przez lukas1987 (wyświetl historię edycji)
1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
5 minut temu, lukas1987 napisał:

Ja mam 0.5 cm i jest ok. Możesz też taką zrobić, a w razie czego bez problemu powiększysz ją, już w baniaku ;)

Oki tak też uczynię :)

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

W ostatnim swoim akwarium miałem w narożniku wklejony ze szkła taki filtr przelewowy, największą różnice robi to że kaseciak pobiera wodę z dołu między tymi szparkami dzięki czemu zasysa kupska, ja w swoim miałem tylko u góry i aby zebrać syf z dna musiałem mieć dodatkowo głowicę z gąbką. Teraz chciałbym jeśli to możliwe mieć tylko pompę napędzająca kaseciaka. Jaki model kaseciaka i z jakim napędem polecacie do takiego akwa 92/62/70h

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz

• Przeglądający   0 użytkowników

Brak zarejestrowanych użytkowników, przeglądających tę stronę.