Skocz do zawartości

Filtr kasetowy do akwarium


Rekomendowane odpowiedzi

No i wszystko pięknie i przejrzyście. Jutro czeka mnie przeróbka mojego kaseciaka więc trafiłeś z wpisem idealnie. W zasadzie to nie mam na chwilę obecną żadnych uwag (no może poza piaskiem bo coś nie bardzo mi to pasuje - ale w razie czego jest ceramika). Usunąłeś wszystkie podstawowe wady wersji poprzedniej zaczynając od przepływu bocznego, który według mnie zbyt dużo wody puszczał bokami (rozpychające się pcv). Znacząco na plus wypada teraz wielkość. Poprzednia wersja była zdecydowanie za duża i zajmowała zbyt wiele miejsca w akwarium. Teraz mamy 3w1 kosztem niewielkiego litrażu. Do najważniejszych zalet według mnie należy zajebiście mocny przepływ no i ukrycie całego "dziadostwa" wewnątrz pudełka. Jeśli wszystko pójdzie dobrze to mamy ukrytą grzałkę, mechanika i brak rurek od kubła. Brawo


PS. Od siebie mogę dodać jedynie aby przyszli konstruktorzy tej filtracji uważali i dokładnie zmierzyli wysokość do wzmocnienia i odjęli minimum 1cm. Każde ziarenko piasku może narobić nam nie lada problemu (wiem to z własnego doświadczenia). Problem, może pojawić się u osób, u których wzmocnienie wklejone jest dość nisko. Nie wiem czy to się zdarza często ale kumpel w 240tce ma chyba z 5cm niżej od krawędzi górnej i jest ono stale pod wodą co skutecznie utrudnia montaż kasety.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.... Znacząco na plus wypada teraz wielkość. Poprzednia wersja była zdecydowanie za duża i zajmowała zbyt wiele miejsca w akwarium. Teraz mamy 3w1 kosztem niewielkiego litrażu. Do najważniejszych zalet według mnie należy zajebiście mocny przepływ no i ukrycie całego "dziadostwa" wewnątrz pudełka. Jeśli wszystko pójdzie dobrze to mamy ukrytą grzałkę, mechanika i brak rurek od kubła. Brawo



Seba mamy 5w1 bo zapomniałeś o skimmerze i regulowanym nie załamującym się wylocie z głowicy w cenie 1-2 zl/m. z peszela. Gdzieś widziałem takie profesjonalne regulowane wyloty jak koraliki z dziurką - chyba po ok 80 zł.


Standardowo ustawiamy filtr wzdłuż bocznych ścian akwarium w tylnych rogach.

Ponieważ kaseta ma długość średnio 25cm to zajmuje ok połowy długości tej ścianki.

Od przodu zasłaniamy więc wąskim wysokim kamieniem.

Dla odważnych i poszukujących nowych inspiracji w Malawi proponuję nowatorskie ustawienie:


wzdłuż ściany tylnej odsunięte od niej o 5cm ( czyli poza wzmocnieniami) na podstawce z 1cm styropianu ( wystaje powyżej wzmocnień i się o nie opiera)

na 1/3 długości baniaka lub na środku lub dowolne przesunięcie

ryby wpływają w tą 5cm szczelinę między kasetą a tylną szybą - mają ciemną kryjówkę

wsadzamy tam cyrkulator np. Resun 4000 ( ma tylko 4cm grubości) więc go nie widać a rozpędza wodę w tej szczelinie od dna aż po powierzchnię.

ponieważ kaseta ma teraz 22-29cm długości opieramy o nią 30to centymetrowy łupek lub inny kamień. W akwa tylko ryby, piach i kamienie. Nie ma żadnych widocznych "ozdóbek"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość pemergency
O właśnie o to chodziło, ile to kosztuje?

dzięki



Nazywa się to loc-line i kosztuje w zależności od długości od 15zł w górę.


Np taki od chińczyków.


niecałe 15zł


$T2eC16F,!ygE9s7HHg1pBRhHCQZtYg~~60_12.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurde powiem szczerze, że jak tylko zobaczyłem to ustrojstwo u Ciebie Decorativo to od razu pomyślałem, ze zajebiście byłoby zamienić mój kubeł na takie rozwiązanie. Już nawet zastanawiam się jak to wpakować do mojego akwa z tłem z łupków...


Powiedz tylko jak sprawa wygląda z gówienkami? Czy ten filtr ściąga także syf z dna czy trzeba się tym już martwić oddzielnie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurde powiem szczerze, że jak tylko zobaczyłem to ustrojstwo u Ciebie Decorativo to od razu pomyślałem, ze zajebiście byłoby zamienić mój kubeł na takie rozwiązanie. Już nawet zastanawiam się jak to wpakować do mojego akwa z tłem z łupków...


Powiedz tylko jak sprawa wygląda z gówienkami? Czy ten filtr ściąga także syf z dna czy trzeba się tym już martwić oddzielnie?



nie napisałeś jak duży masz baniak

powiem tak

od ponad miesiąca taki modelowy filtr chodzi w akwa tym na filmie YT to jest 120cm x 40x45H więc bardzo wąskie i stoją w poprzek duże gnejsy aż pod powierzchnię.

napędza ten kaseciak głowica Aquael Circulator 2000 i z faktycznych pomiarów na rurce wylotowej wynika że dmucha prawie 1800l/h czyli niemal jak pompa CO.

jest taka pralka że nie tylko od 3 tygodni nie widziałem żadnego kupska chyba jak tylko wisi pod ogonem ale piasek przegarnęło za kamienie lub je podmyło.

właśnie zastanawiamy się czy nie przymknąć trochę zawór na pompie. w ogóle nie myślę nawet o cyrkulatorach.

Sebastian o tej głowicy w swoim kaseciaku napisał dobitniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.