Jump to content

JBL E1901 wydajność


Guest pemergency
 Share

Recommended Posts

Guest pemergency

Witam wszystkich. Ponieważ już jakiś czas używam tego filtra jako mechanika, postanowiłem podzielić się kilkoma informacjami, wrażeniami jak również filmikiem.


Producent podaje, że filtr pompuje 1900l/h i zużywa 36W.


Załadowałem filtr mediami w następujący sposób:

Licząc od dołu, pierwsze trzy kosze tak jak w oryginale zostały wypchane gąbkami producenta, 4 kosz został wypełniony włókniną zamiast ceramiki, kosz piąty tuż pod głowicą bez zmian - gąbki producenta).


Przy tak wypełnionym filtrze zrobiłem test, który polegał na wypompowaniu wody ze zbiornika 100l do wanny (zbiornik z wodą jak również sam filtr znajdował się powyżej wanny, tak żeby grawitacja odgrywała najmniejszą rolę w teście).

Po kilku testach i wyciągnięciu średniej zmierzona wydajność filtra oscyluje w granicach 1100l/h przy poboże 41W.


JBL E1901 (1900l/h - 36W) zmierzona (1100l/h - 41W)


Poniżej zamieszczam dwa filmiki pokazujące faktyczną pracę filtra w moim zbiorniku.


[ame]

[/ame]


Na drugim filmie widać syf jaki celowo został zrobiony mieszając podłoże, to co znajdowało się wcześniej w podłożu to pozostałości jedzenia i kup, które nie zostały odfiltrowane przez wcześniejszy system filtracji, składający się z gąbki aquael turbo 2000.


Przefiltrowanie mechaniczne do krystalicznie czystej wody filtrowi JBL E1901, zajęło 1,5h.


[ame]

[/ame]


Sam filtr jest bardzo solidnie wykonany i po odpowietrzeniu praktycznie niesłyszalny. Jedyne do czego mogę się przyczepić to strasznie twarde węże, przyzwyczajony jestem do karbowanych węży fluvala i poukładanie tych z JBL przysporzyło mi troszkę problemu.


Podsumowując, z filtra jestem bardzo zadowolony, zero problemu z kupami pod gąbką jak również z filmem bakteryjnym na powierzchni. Filtr działa już jakiś czas, a w planach jest czyszczenie filtra raz na dwa miesiące, także wrażeniami z tego wydarzenia podzielę się w późniejszym czasie.

 • Dziękuję 2
Link to comment
Share on other sites

Guest pemergency

Szybka aktualizacja... Filtr działa bezawaryjnie od 3 tygodni, wkłady filtracyjne od tego czasu nie były jeszcze czyszczone. Poniżej zamieszczam króciutki filmik do oceny czystości wody. Myślę, że to najlepsza rekomendacja dla tego filtra.


[ame]

[/ame]


Dodatkowo dla zainteresowanych, filmik dotyczący problemu "terkotania" filtra. Sytuacja ta wystąpiła po około dwóch tygodniach od startu. Powodem było zapowietrzenie filtra podczas większej podmiany wody. Po kilku godzinach filterek sam się odpowietrzył i do chwili obecnej działa praktycznie bezgłośnie (szum wody).


[ame]

[/ame]
 • Dziękuję 1
Link to comment
Share on other sites

 • 4 months later...

A jak ma sz zorganozowaną biologię w tym akwa?

Zbudowałem filtr kasetowy ale coś mi się nie widzi i też myslę nad tym filtrem.


PS. Raczej zgłosze się do Ciebie po tą lampę LED. Dam Ci znać w przyszłym tyg.


Pozdrownionka

Link to comment
Share on other sites

Guest pemergency

Filtr działa tylko jako biolog, mechanikę załatwiają korpusy. Wszystko jest spięte razem i napędzane pompą nj6000

Link to comment
Share on other sites

 • 3 weeks later...

Kupilem 2 takie filtry. Jakość pracy jeszcze nie jest znana, ale jak ktoś słyszy tylko szum wody z filtra, to ja musiałem kupić 2 uszkodzone filtry

Link to comment
Share on other sites

Guest pemergency
Kupilem 2 takie filtry. Jakość pracy jeszcze nie jest znana, ale jak ktoś słyszy tylko szum wody z filtra, to ja musiałem kupić 2 uszkodzone filtry


Wirnik po czasie się "dotrze" i będzie ledwo słyszalny, do kolejnego otwarcia ;)

Link to comment
Share on other sites

Mam prefiltr, nie będę go długo otwierał i sprawdzę to :)


Póki jakość dźwięku nie zadowala mnie, jednak mam nadzieje ze jakość filtrowania będzie zacna. Sprawdzam 2 sztuki jednocześnie i 2 mają taką samą kulturę pracy

Link to comment
Share on other sites

 • 2 weeks later...

W mocnych filtrach zawsze coś tam słychać. Oczywiście jeżeli jest zbyt głośno to może wina faktycznie dotarcia. Jak nie ucichnie to reklamuj.

Link to comment
Share on other sites

Nie wiem czy budzenie jest podstawą do reklamacji. Tzn gdybym kupił jeden to nie miałbym porównania. Jednak 2 działają identycznie. Mam uraz bo tetry nie było słychać wcale. Co do jakości wykonania i mocy filtrowania nie mam zastrzeżeń-jednak buczenie jest męczące jak dla mnie. Juz myślę o wymianie, jednak nie chce nikogo zniechęcać, to tylko moja opinia, jak komuś to nie przeszkadza to brać. Miałem właśnie kupić 2 eheimy jakieś mocne nie pamiętam, ale one podobno halasowaly jeszcze mocniej.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

 • Recently Browsing   0 members

  • No registered users viewing this page.


 • Posty

  • bobanr
   Pewnie jest to wykonalne, choć nie łatwe.   Całość Kostrzyn nad Odrą. Szczegóły pod telefonem.
  • ziemniak
   Długo rozmyślałem nad zakupem, ostatecznie szukałem tego ze zdjęcia poniżej. Akurat była aukcja produktu pokazowego i udało się go wylicytować za całe 13 złotych. Działa na zasadzie obracającego się zegara i ma 14 przegródek. Fajną opcją jest to, że da się do niego podłączyć wężyk powietrza, który ma zapobiegać wilgoci w przegródkach z karmą. Dodatkowo chcę go zamieścić na wiaderku 1 L aby był wyżej i łapał mniej wilgoci. Wkrótce zaczynam testy, bo za około miesiąc szykuje się do dwutygodniowego wyjazdu.
  • Andrzej Głuszyca
   @triamondNie wiem jak masz na imię a nie lubię zwracać się nickiem. Dlatego będę pisał per Ty .   Osobiście uważam , że warto wykorzystać Twoją wiedzę  jeszcze w inny sposób tutaj na forum i to w taki sposób aby nikt Ci nie zarzucał pisania akademickiego .  Oczywiście jeżeli wyrazisz tego chęć. Jest u nas dział ARTYKUŁY.  Jest to dział gdzie jak nazwa wskazuje umieszczasz swoje artkuły dotyczące  akwarystyki związanej z naszym biotopem. Ale równie dobrze , można pisać o chemii wody , o sprzęcie , o różnego rodzaju procesach zachodzących w wodzie itp.  itd. Plusem tego jest to , że w samym artykule nie ma dyskusji z innymi użytkownikami. Jest ale tylko w brudnopisie..potem to się usuwa. (  posty innych). Nie będę tutaj pisać o stronie technicznej bo to już będzie w kwestii modów.  Jest na forum też copywriter i można z tą osobą porozmawiać aby pomogła od strony merytorycznej odnośnie samego pisania , budowania tekstów  itp.  Nie chce mówić za tę osobę bo może nie mieć czasu  czy ochoty. Aczkolwiek kiedyś była bardzo pomocna i za to jej chwała. Dlaczego w ogóle o tym wspominam ? Z tej prostej przyczyny , że masz bardzo dużą wiedzę i warto tutaj zostawić trochę tej wiedzy dla potomnych. Owszem..udzielasz się w wielu tematach ale to ginie w natłoku innych tematów, postów. Artykuł ma to do siebie , że jest w osobnym dziale, zawsze jako nowy art. był podwieszany  czyli z automatu pozycjonowany i co bardzo istotne jest go bardzo łatwo znaleźć i jak wspomniałem zostaje dla potomnych.  Traktuj to jako moją sugestię. Decyzja należy d Ciebie.  
  • triamond
   Teraz na spokojnie Mój błąd (skrót myślowy) z "wydalaniem amoniaku z kałem". Nietrawione przez rybę białka zawierają azot. Bakterie heterotroficzne przekształcają go do NH3. Tak jak pisałem, to tylko kilkanaście % azotu. Większość ląduje w wodzie przez skrzela. Żywica nie rozwiąże tutaj problemu. Start na dojrzałej gąbce to dobry start! Płucząc dojrzałą gąbkę (wiele miesięcy dojrzewania) "nie zniszczysz" biologii (jak piszesz w #2 poście).      
  • triamond
   Karmnik automatyczny JBL nie ma najbardziej przemyślanej konstrukcji. Jedzenie pleśnieje i zbija się na wylocie spirali. Umieszczanie wyżej nad pokrywą  nie pomaga. Klapka przestaje się zamykać. Wilgoć dostaje się do środka pojemnika ? Czyszczenie klapki i okolicy trudne. Brak dostępu - sklejone plastiki ? Teraz Sera ma szansę... Mechanizm zamykający ze sprężyną... zobaczymy.
  • Falcowski
   No w rogu stoi, to duże na brązowej szafce ------------------------------------ Kurcze, nie łatwa to sprawa takie coś wynieść i przewieźć.
  • suricade
  • przemo95
   Okej. Wylot ma być skierowany wzdłuż dłuższej szyby oczywiście ? 
  • aro600
   PO4 mam wysokie bo 1 mierzone testami Salifert więc wynik prawidłowy, miałem już atak sinic i pomógł dopiero chemiclean, a tani nie jest na moje akwarium 1 dawka to około 100,  kupię może Phos-out 4  Microbe-lift i zbije do niższego poziomu fosfor.
  • Nath_147
   Szkoda ze nie zmierzyłeś  no3 po zmetnieniu wody. U ciebie akwarium jest narażone na swiatlo dzienne a to może potrngowac efekt (stąd masz takie fajne glony na kamieniach i szybie), gdzie u mnie przy polnocnych oknach i glona nie taki, i rosliny w hydro słabo rosną ;(.
 • Topics

 • Images

×
×
 • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.