Jump to content

Powrót do przeszłości - 105 l na początek

Alek C.
 Share

Recommended Posts

Witam wszystkich ...

Baniaczek: 100 x 35 x 30 -(wiem, mały:( ) ale już myślę o większym:D)

Podłoże: piasek kwarcowy 0,5-1,2 , troszkę grysu bazaltowego

Wypełnienie : Kamień polny (przebrany), wapień filipiński, lawa wulkaniczna, korzeń Red Moor

Tło drukowane, motyw korzeni ( mam też czarne i niebieskie - będe testował)

Filtr zewnętrzny JBL E901 + napowietrzacz

Grzałki 100W + 70 W dodatkowo

Oświtlenie LED barwa zimna (kombinowane póki co)

Rybki: tzw startowe -mają się dobrze ;) dziś dwa glonojady wpuściłem

Baniak -sorry- Baniaczek zalałem 1 marca a następnie dolałem litr wody z bakteriami z filtra w istniejącym akwarium.

Dojrzewanie niedługo dobiegnie końca i wreszcie nabędę docelowe rybki.

Efektem wizualnym, jak i technicznym mojego baniaczka jest wiedza zaczerpnięta z Waszej strony (forum). Za co chciałbym bardzo podziękować.:rolleyes:

post-14651-14695716931242_thumb.jpg

paputek25

Bardzo fajny efekt glebi uzyskales poprzez ta fototapete. Baniak zdaje sie byc sporo wiekszy, jedynie te biale wapienie scieniowalbym na czarno, gdyz dla mnie osobiscie zbyt mocno sie wyrozniaja. Reasumujac przyjemny klimacik

Jakie masz parametry wody?, bo coś mnie zastanawia w jaki to cudowny sposób ma się dokończyć dojrzewanie zbiornika?

Jaką obsadę planujesz?

Mam taką nadzieje, że dojrzewanie niedługo dobiegnie końca:)

Testy robię JBL-em paskowym.

NO3 - 25 mg/l

NO2 - 0,5 mg/l

GH - 18

KH - 10

pH - 7,8 (testem kropelkowym też 7,8 )

Przed wpuszczeniem pyszczaków nabędę testy kropelkowe co by się upewnić.

Ze względu na mały zbiornik nie poszaleje za dużo z obsadą.

Dużo mi się podoba ale stawiam na Maingano - Melanochromis cyaneorhabdos oraz

Yellow - Labidochromis caeruleus.

Proszę o podpowiedź ile sztuk zakupić (wielkość ok.3cm) na początek. Ile dorosłych sztuk będzie się w miarę "dobrze" czuło w tej wielkości.

Jeżeli ten temat już powinien być w innym dziale to proszę o info.

myśleć powinieneś o jednym gatunku - dwa to za dużo na takie akwa.

CoolPhone

Przypominam tylko panowie, żeby nie rozwijać tutaj tematów o obsadzie i parametrach.

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Share

• Recently Browsing   0 members

• No registered users viewing this page.

• przemo95
      Dotychczas sprawdzałem tylko NH4 tak jak było napisane w innym poście. 
    • Bezprym
      A reszta parametrów? 
    • przemo95
      Witam. Akwarium zalałem 4 maja za pomocą ustrojstwa. Od tygodnia podaje bakterie seachem stability, sypalem też 2 razy pokarm, a NH4 cały czas stoi w miejscu (<0,05) , mierzyłem już 3 razy co kilka dni, ostatni raz przed chwilą.. Coś robię nie tak czy potrzeba więcej czasu?    PS. Testy kropelkowe JBL.
    • Witek
      Kolejny raz dzięki za pomoc 👍
    • aro600
      Moim zdaniem bardziej podkręca glony światło słoneczne, ale dzięki temu jest zielono, martwi mnie to, że już 2 dzień korpusy z żywicą są zakręcone, a woda dziś rano dalej była mętna bez większych zmian, zobacze jak wrócę do domu ,ale jeśli przyczyna była mechaniczna wywołana purolite to po tym czasie powinna już zostać przefiltrowana. Inna obserwacja to wydaje mi się, ale to subiektywna opinia, że woda rano jest bardziej mętna.. może ryby robią w nocy jakąś rewolucję z podłożem i to piach, ale przez ponad półtora roku nigdy nie miałem takiej sytuacji, a dno tez nie wygląda na jakoś specjalnie przekopane - bardziej niż normalnie.
    • triamond
      @aro600 Może zrób test NO3 na wylocie z żywicy ? Będzie wiadomo, czy nie pomylona żywica. Purolite a520e też usuwa fosforany (ok. 20% PO4, 80% NO3; ale zależy od stężeń). Jeśli problemem szyby... to może skupić oświetlenie tak, żeby nie oświetlać szyb ? Odbłyśniki ? Kolimatory ? Ja mam korytko kablowe 3x3cm pomalowane na czarno od środka i moduły.
    • Waclaw
      Mimo dodatkowych uciążliwości w postaci czyszczenia szkła, glon prezentuje się rewelacyjnie. U mnie od roku królują okrzemki ☹️ i nic nie wskazuje na to, żeby coś miało się zmienić w temacie 😞
    • aro600
      Właśnie na kamieniach mi glony pasują wkurza tylko szyba dodatkowo jeszcze w moim akwarium nie mam tła więc trzeba czyścić 4 szyby co przy wymiarach akwarium 240x60x70h nie należy do przyjemności jasne raz lub 2 na miesiąc to nawet z nudów ale 2 x na tydzień, a minimum raz to już przesada. W zimie to mi nie przeszkadza bo czasu ciut więcej, ale teraz...
    • Pikczer
      Glony masz piękne, ja się głowie jak takie uzyskać. Ślimaki Military Helmet? Z 20 sztuk i będą szczęśliwe. A Ty będziesz mieć znacznie mniej pracy i będzie mniej glonów. Ja czyszczę szybę raz na miesiąc bo częściej nie ma nawet potrzeby. Ja zbijałem NO3 za pomocą JBL nitratex i działało.  Może po prostu pech, albo zbieg okoliczności. Może w związku z wiosną coś się obudziło w akwarium. Ja niedawno też mailem mętną wodę nie robiąc nic. Po prostu nagle pewnego dnia. Może  Twój purolite wcale nie jest wadliwy. 
    • ziemniak
      To jest ciężkie pytanie, bo raz, że zależy co masz, kto robi i na co się decydujesz. Dodatkowo wirujące ceny, niestety zazwyczaj w górę. Widełki podaje jakie miałem oferty: Akwarium: 2500 - 3500 zł (szkło 12 mm bez OW) Stelaż: 1600 - 2400 zł Obudowa stelaża: 200 - 300 zł (zrób to sam) Moduły i kamienie: 700 zł Oświetlenie: 400 zł (zrób to sam) Pokrywa: 1300 - 1500 zł (wycena, ja mam zrobioną póki co zrób to sam) Do tego sterownik, filtry, falowniki, ryby.
  • Topics

• Images

• Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.