Skocz do zawartości

parametry, boli głowa


karbeti

Rekomendowane odpowiedzi

Test NH4 JBL ważny do 2016 roku. Na butelce wody amon. nie ma daty ważności. Co do testu jakiegoś w pobliżu to mało powiedziane - osobiście nie znam żadnego akwarysty.


to zrobimy tak

na PW napisz mi adres do siebie a ja jutro wyślę ci buteleczkę mojej wody amoniakalnej oraz bakterie Prodibio Biodigest priorytetem to pojutrze powinieneś dostać.

na razie nic więcej nie robimy ani nie dodajemy -dwa dni wytrzymasz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

deccorativo do 1,5 litra wody wlałem jedną kroplę przesłanej przez ciebie wody. Odczekałem 10 minut i zrobiłem test. Po piętnastu minutach wynik dosłownie taki sam jak po mojej wodzie czyli 0,6. Jak mam to rozumieć wadliwe testy czy co. Przecież termin ważności mają do 2016roku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie jak w instrukcji. Dwie ampułki napełniam wodą po 5ml. Do jednej wpuszczam odczynniki - 1cztery krople mieszam, 2cztery krople mieszam, 3pięć kropli mieszam, czekam piętnaście minut. blokiem komparatora najeżdżam na wzornik i porównuję. No a wynik jest jaki jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To może napisz dokładnie jak wykonujesz ten test, i przy jakim świetle robisz odczyt.


dobra rada - dzięki.

wiesz Darku to już nie chodzi o to że robimy w tej chwili pomiar przy sztucznym świetle i odczyt będzie mało precyzyjny - to uwzględniam, ale że mamy z mojego testu odczyt powyżej 5 mg/l NH4 a on ma w tych samych warunkach odczyt 0,6 mg/lNH4 to nawet przy świeczce widać różnicę.

Test z 1 kroplą wody amoniakalnej powtarzałem wielokrotnie w różnych odstępach czasu zawsze uzyskując ponad 5 mg/l amoniaku.

Co można nie tak zrobić z trzema buteleczkami ponumerowanymi od 1 do 3?

dobra pisz kerbati jak robisz ten test.

chyba że w Mławie mają magiczną wodę pochłaniającą natychmiast bycze dawki amoniaku.

-- dołączony post:

Dokładnie jak w instrukcji. Dwie ampułki napełniam wodą po 5ml. Do jednej wpuszczam odczynniki - 1cztery krople mieszam, 2cztery krople mieszam, 3pięć kropli mieszam, czekam piętnaście minut. blokiem komparatora najeżdżam na wzornik i porównuję. No a wynik jest jaki jest.

jeśli opis na buteleczkach i ich kolor nalepek się zgadza to.

No cóż, fakty są nie podważalne. Byłby to pierwszy przypadek gdy test JBL zawiódł, ale muszę tak przyjąć.

Prośba do kolegów

Nie ma nikogo z malawką w Mławie kto by miał test JBLa na NH4??? by zweryfikować ten kolegi karbeti?


ponieważ niepodważalnie wprowadziłeś właściwą dawkę amoniaku do swojego akwa więc bakterie teraz mają wystarczającą ilość pożywki więc odpuszczamy sobie obserwację poziomu NH4 jako głównego wskażnika początku procesu nitryfikacji i obserwujemy poziom NO2.


rób co 3-4 dni pomiary tego nieszczęsnego NH4 może ktoś się odezwie z kolegów i także mierz NO2 - na tym skupimy uwagę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.