Jump to content

Uzupełnienie obsady ? młode czy odchowane


slater11
 Share

Recommended Posts

slater11

witam panowie planuje uzupełnić obsadę ,moje pytanie czy lepiej kupić młodzież (co będzie łatwiejsze bo dzwonie do pana Pawlaka i odbieram sobie na giełdzie ale martwię się tym że jak wpuszczę takie młodziaki czy po paru dniach nie wiele z nich zostanie bo ryby w baniaku mam minimum po te 10cm.Znowu można by dokupić już starsze ryby większe ale tu juz nie tak łatwo dostać ;/ Dodam ze kiedyś dokupiłem harem Fire fish wszystkie osobniki byly dojrzałe i nie przetrwaly nawet 2 tygodni były ganiane na maxa (może mam mało tolerancyjne rybki nie lubią gości heh

Link to comment
Share on other sites

harisimi

Dorosłe ryby to ryzyko, w przypadku uzupełniania samicami często się udaje. Gatunkowo to troszkę rosyjska ruletka, choć to troszkę zależne od obsady wystroju itp. Najlepiej więc uzupełniać młodymi które są podrośniete. Pawlak chyba takich nie ma bo raczej sprzedaje bardzo młode ryby. Możesz spróbować patentu mojego kolegi wstawić taki quasi kojec z plastikowej siatki to chyba budowlana. W akwarium postawił takie więzienie i wpuścił ryby po jakimś czasie ryby wypuścił a siatkę wyjął. Wynik - brak strat. Rybki przywykly do wody wzmocniły się a stare przywykł do nich.

Link to comment
Share on other sites

eljot

Maluchy to pojecie względne :) takie po 3 cm spokojnie możesz wpuścić, najlepiej po karmieniu lub wieczorem przy zgaszonym świetle. Najedzone ryby zazwyczaj olewają niekonsumpcyjne maluchy ;). Chyba że te większe to drapieżniki, u Zbysia już małe aristo polowały na o "połowę" mniejszego chewere (dość komicznie to wyglądało :P)

Link to comment
Share on other sites

eljot

Jak kupujesz od Pawlaka to spytaj jakiej są wielkości bo to co na stronie nie koniecznie pokrywa się ze stanem faktycznym (ja dostałem sporo mniejsze).

Link to comment
Share on other sites

harisimi

Jeśli masz 10 cm Aulonocara to 3 cm ryby, mogą paść ich ofiarą u mnie około 12 cm samiec trafił ponad 3 cm rybę dość smukłego gatunku ( socolofi ) a szkoda jak tylko ogon zostanie.

Link to comment
Share on other sites

eljot

Hari to chyba chowana była z predatorami i się zaraziła ;). A tak na poważnie to nigdy 100% pewności nie będzie. U mnie 12 cm Icek olewa już takie maluchy a dokupiona 6 cm samiczka cały czas się na jednego 2 cm ocaleńca czai :)

Link to comment
Share on other sites

harisimi

Akurat ta była z Mbuniakami ... może jej wybitnie smakowały to mówi duża ta buła ale jakoś się zje ;)

Link to comment
Share on other sites

Ja niedawno zmieniałam obsadę i, do 11 cm samca callainosa wpuszczałam 2-2,5cm maluchy, żadnych strat nie było :) samiec w ogóle się nie interesował dzieciakami:) przed wpuszczeniem nakarmiłam go porządnie, co by nie wziął malców za jedzenie :)

pozdrawiam Ania

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.


×
×
  • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.