Jump to content

pyszczaki roślinożerne


skoku86
 Share

Recommended Posts

Mam prośbę, mógłby mi ktoś napisać jakie dobrać 3 gatunki pyszczaków a żeby podawać im ten sam pokarm? Mam akwarium 240l. I jeszcze jaki w ogóle pokarm im podawać(prosił bym o dokładną nazwę). Zastanawiałem się nad Saulosi, red-red, Rdzawy-maingano. Jak wam się wydaje taka obsada będzie ciekawa?

Link to comment
Share on other sites

Bezprym

Saulosi ,maingano,rdzawe to dobry wybór.Jednakowoż są to gatunki wszystkożerne więc trochę lekkiego miąska jest wskazane im dać.

Link to comment
Share on other sites

A mogę kupić 15 rybek i naraz je wpuścić czy tzeba jakoś stopniowo to robić?

Link to comment
Share on other sites

Bezprym

Jeśli jesteś w stanie określić ich płeć to możesz.Zazwyczaj kupuje się po 8-10 sztuk młodych danego gatunku i kiedy się wybarwią samce dobiera się haremy.

Link to comment
Share on other sites

Chyba się zdecydowałem na Saulosi, Red-red, Maingano. Mam 240l i dużo kryjówek to myślę, że się nie pozabijają.:)

Link to comment
Share on other sites

Jedni piszą, że 240 dla red-redów spokojnie wystarczy. Inni znowu piszą, że trochę mało:/ sam już nie wiem.. Chciałbym mieć 3 gatunki saulisi i maingano na 100% tylko ten trzeci z pytajnikien pozostaje

Link to comment
Share on other sites

Bezprym

Też jestem tym skołowany dlatego moim zdaniem powinni to wyjaśnić zaawansowani malawiści którzy miellidoświadczenie z tym gatunkiem, kluczowym czynnikiem będzie tu wzrost jaki osiąga w akwarium bo z tym na różnych stronach różnie bywa.

Ja bym ci polecił dodać pulpicana lub perlmutta

Link to comment
Share on other sites

 • 2 weeks later...

No to w końcu jak z tym red-red? Nadaje się do 240 czy nie? Oczywiście w połączeniu z dwoma innymi gatunkami

-- dołączony post:

A jak myślicie o takim połączeniu saulosi, red-red, Pseudotropheus socolofi. Wydaje mi się, że będzie ok. a jak nie to dlaczego?

Link to comment
Share on other sites

Posiadałem red-redy ok 1,5 roku. Kupione z dobrej hodowli, po wzorowo wyglądających rodzicach. Karmione raczej bardziej w stronę roślinek. Samiec w tym czasie urósł do ok 11cm, samiczki miały ok 8cm. Ojciec moich rybek miał 13cm. Byłem w dwóch innych hodowlach gdzie widziałem samce po 15cm, strasznie przekarmione, wyglądały jak mutanty:eek:

Czyli teoretycznie kupione po nieprzerośniętych rodzicach i odpowiednio karmione wielkością nadawałyby się do 240l.

Bardziej bałbym się ich temperamentu. Może to akurat mój był takim "wariatem". W 450l zdominował wszystkie ryby, całe akwarium traktował jak swoją własność. Zebra Makonde i Kawanga nie miały z nim lekko, chociaż były większe. Samiczki w czasie tarła były bardzo męczone i pobite.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

 • Recently Browsing   0 members

  • No registered users viewing this page.


 • Posty

  • bobanr
   Pewnie jest to wykonalne, choć nie łatwe.   Całość Kostrzyn nad Odrą. Szczegóły pod telefonem.
  • ziemniak
   Długo rozmyślałem nad zakupem, ostatecznie szukałem tego ze zdjęcia poniżej. Akurat była aukcja produktu pokazowego i udało się go wylicytować za całe 13 złotych. Działa na zasadzie obracającego się zegara i ma 14 przegródek. Fajną opcją jest to, że da się do niego podłączyć wężyk powietrza, który ma zapobiegać wilgoci w przegródkach z karmą. Dodatkowo chcę go zamieścić na wiaderku 1 L aby był wyżej i łapał mniej wilgoci. Wkrótce zaczynam testy, bo za około miesiąc szykuje się do dwutygodniowego wyjazdu.
  • Andrzej Głuszyca
   @triamondNie wiem jak masz na imię a nie lubię zwracać się nickiem. Dlatego będę pisał per Ty .   Osobiście uważam , że warto wykorzystać Twoją wiedzę  jeszcze w inny sposób tutaj na forum i to w taki sposób aby nikt Ci nie zarzucał pisania akademickiego .  Oczywiście jeżeli wyrazisz tego chęć. Jest u nas dział ARTYKUŁY.  Jest to dział gdzie jak nazwa wskazuje umieszczasz swoje artkuły dotyczące  akwarystyki związanej z naszym biotopem. Ale równie dobrze , można pisać o chemii wody , o sprzęcie , o różnego rodzaju procesach zachodzących w wodzie itp.  itd. Plusem tego jest to , że w samym artykule nie ma dyskusji z innymi użytkownikami. Jest ale tylko w brudnopisie..potem to się usuwa. (  posty innych). Nie będę tutaj pisać o stronie technicznej bo to już będzie w kwestii modów.  Jest na forum też copywriter i można z tą osobą porozmawiać aby pomogła od strony merytorycznej odnośnie samego pisania , budowania tekstów  itp.  Nie chce mówić za tę osobę bo może nie mieć czasu  czy ochoty. Aczkolwiek kiedyś była bardzo pomocna i za to jej chwała. Dlaczego w ogóle o tym wspominam ? Z tej prostej przyczyny , że masz bardzo dużą wiedzę i warto tutaj zostawić trochę tej wiedzy dla potomnych. Owszem..udzielasz się w wielu tematach ale to ginie w natłoku innych tematów, postów. Artykuł ma to do siebie , że jest w osobnym dziale, zawsze jako nowy art. był podwieszany  czyli z automatu pozycjonowany i co bardzo istotne jest go bardzo łatwo znaleźć i jak wspomniałem zostaje dla potomnych.  Traktuj to jako moją sugestię. Decyzja należy d Ciebie.  
  • triamond
   Teraz na spokojnie Mój błąd (skrót myślowy) z "wydalaniem amoniaku z kałem". Nietrawione przez rybę białka zawierają azot. Bakterie heterotroficzne przekształcają go do NH3. Tak jak pisałem, to tylko kilkanaście % azotu. Większość ląduje w wodzie przez skrzela. Żywica nie rozwiąże tutaj problemu. Start na dojrzałej gąbce to dobry start! Płucząc dojrzałą gąbkę (wiele miesięcy dojrzewania) "nie zniszczysz" biologii (jak piszesz w #2 poście).      
  • triamond
   Karmnik automatyczny JBL nie ma najbardziej przemyślanej konstrukcji. Jedzenie pleśnieje i zbija się na wylocie spirali. Umieszczanie wyżej nad pokrywą  nie pomaga. Klapka przestaje się zamykać. Wilgoć dostaje się do środka pojemnika ? Czyszczenie klapki i okolicy trudne. Brak dostępu - sklejone plastiki ? Teraz Sera ma szansę... Mechanizm zamykający ze sprężyną... zobaczymy.
  • Falcowski
   No w rogu stoi, to duże na brązowej szafce ------------------------------------ Kurcze, nie łatwa to sprawa takie coś wynieść i przewieźć.
  • suricade
  • przemo95
   Okej. Wylot ma być skierowany wzdłuż dłuższej szyby oczywiście ? 
  • aro600
   PO4 mam wysokie bo 1 mierzone testami Salifert więc wynik prawidłowy, miałem już atak sinic i pomógł dopiero chemiclean, a tani nie jest na moje akwarium 1 dawka to około 100,  kupię może Phos-out 4  Microbe-lift i zbije do niższego poziomu fosfor.
  • Nath_147
   Szkoda ze nie zmierzyłeś  no3 po zmetnieniu wody. U ciebie akwarium jest narażone na swiatlo dzienne a to może potrngowac efekt (stąd masz takie fajne glony na kamieniach i szybie), gdzie u mnie przy polnocnych oknach i glona nie taki, i rosliny w hydro słabo rosną ;(.
 • Topics

 • Images

×
×
 • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.