Skocz do zawartości

240l Malawi


skoku86

Rekomendowane odpowiedzi

Takie testy paskowe to odpuść sobie ! Kupuj tylko kropelkowe !


Dokładnie !, i każdy osobno a nie walizkę 6 w jednym, bo przeważnie są tam testy które nie będą ci potrzebne a niektóre z tych które potrzebujesz tam nie ma więc i tak bedziesz musiał dokupić

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, też jestem nowicjuszem i nie mam wystarczającego doświadczenia ani wiedzy, aby kogokolwiek pouczać. Jednak chciałbym zwrócić Twoją uwagę na odpowiednie pokarmy. Jeżeli Twoje akwarium dopiero startuje to masz jeszcze sporo czasu aby dobrać odpowiednią dietę i zamówić dobrej jakości pokarmy."Tabela pokarmów" na pewno będzie pomocna (wpisz w tagi i wyskoczy Ci link). Najlepsze pokarmy produkują firmy O.S.I, Naturefood, Dainichi i Hikari. U mnie w mieście nie ma ich w sklepach, więc zamawiałem ze sklepu "Akwarystyczny24.pl" dlatego myślę, że powoli mógłbyś się nad tym zastanowić, aby pyśki od początku były prowadzone na dobrych pokarmach. Przepraszam, że nie odpisuje na zadane pytanie, ale pomyślałem, że musisz o tym wiedzieć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok dzieki za info o pokarmie. Chciałęm dobrać taką grupę pyszczków aby ten sam pokarm pasował wszystkim i wybrałem red-red(ewentualnie re-blue) saulosi i rdzawy bo z tego co czytałem to te odmiany podobnymi pokarmami się żywią. A jeżeki chodzi o kropelki to jakie będą mi najbardziej potżebne? NH3 i NH4 i NO2. Nie myślałem, że z akwarium jest tyle zabiegów:) Myślałęm że kupię baniak, wleje wodę, wpuszczę rybki i gotowe:P Jest trochę ale im więcej czytam tym bardziej staje się to wszystko ciekawsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oprócz tych testów co podałeś, potrzebne są również na badanie Ph, No3 i KH. Niedawno czytałem, że ktoś kupił cały zestaw w walizeczce i ponoć zapłacił mniej niż jakby kupował osobno, w zestawie tym był jeszcze test na Co2 (jeśli dobrze pamiętam), ale pisali, że dla nas jest on zbędny, poszperaj w wyszukiwarce bo sam grzebie w forum cały czas i mam taki mętlik, że już się gubię, gdzie i o czym pisali.

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to poszperałęm i mam coś takiego

JBL COMBI SET TEST (KH PH FE NO3 NO2) ___ Promocja (4020611021) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje.@@AMEPARAM@@http://img02.allegroimg.pl/photos/400x300/40/20/61/10/4020611021@@AMEPARAM@@02@@AMEPARAM@@40/20/61/10@@AMEPARAM@@4020611021

.

Walizka za 112zł w której mamy testy takie jak:

Test pH wody od 3 do 10 (kwasowość wody)

Test kH od 0 do 20° dkH (stabilność pH wody)

Test Fe (żelazo do testów podczas nawożenia)

Azotyny (N02) od 0 do 10 mg/l (trujący związek azotu)

Azotany (NO3) od 0 do 250 mg/l (przyczyna rozwoju glonów)

Nie znalazłem pojedynczych testów na NH3 i NH4 firmy JBL i poszukałem coś innej firmy http://www.akwarystyczny24.pl/sera-nh4nh3-test-test-na-jony-amonuamoniak-p-4531.html ale nie ma napisane czy to paski czy krople i jeszcze takie coś

http://www.akwarystyczny24.pl/azoo-nh3nh4-test-test-na-amoniakamon-do-akwarium-slodkowodnego-i-morskiego-p-2945.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to poszperałęm i mam coś takiego JBL COMBI SET TEST (KH PH FE NO3 NO2) ___ Promocja (4020611021) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje..

Walizka za 112zł w której mamy testy takie jak:

Test pH wody od 3 do 10 (kwasowość wody)

Test kH od 0 do 20° dkH (stabilność pH wody)

Test Fe (żelazo do testów podczas nawożenia)

Azotyny (N02) od 0 do 10 mg/l (trujący związek azotu)

Azotany (NO3) od 0 do 250 mg/l (przyczyna rozwoju glonów)

Nie znalazłem pojedynczych testów na NH3 i NH4 firmy JBL i poszukałem coś innej firmy http://www.akwarystyczny24.pl/sera-nh4nh3-test-test-na-jony-amonuamoniak-p-4531.html ale nie ma napisane czy to paski czy krople i jeszcze takie coś

http://www.akwarystyczny24.pl/azoo-nh3nh4-test-test-na-amoniakamon-do-akwarium-slodkowodnego-i-morskiego-p-2945.html



Fe nie bedzie ci potrzebny, za to musisz dokupić GH, NH3/4 więc ta walizeczka już się robi droższa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Test na NH4 JBL jest w akwarystycznym24 musiałeś przeoczyć (ale nie w tym rzecz). Sera to też wiodąca firma i zawsze możesz badać dwa parametry. A tak na marginesie to natknąłem się na jakieś chemiczne pułapki np: test JBL NH4 na amoniak, a wikipedi amoniak ma wzór NH3. NH4+ to jon amonowy który powstaje poprzez rozpuszczenie amoniaku w wodzie ( tzw amon) :NH3 + H2O → NH4+ + OH−. Czyli wynika, że amon( NH4+) tworzy się z amoniaku i wody, a na tym forum wyczytałem, że amoniak tworzy się z amonu.http://forum.klub-malawi.pl/przejscie-nh4-amoniak-nh3-zaleznie-twardosci-t15713.html. Co pewnie jest prawdą, tylko, że ja tego nie rozumiem. To chyba trzeba by było odparować wodę z amonu. Idę na korepetycje z chemii. Jak słusznie zauważyłeś zakładanie Malawi to nie takie proste. Tu musisz być ichtiologiem, chemikiem, geologiem, fizykiem, matematykiem, szklarzem i złotą rączką. Dobrze, że koledzy z doświadczeniem pomagają i nie besztają za czasem idiotycznie oczywiste pytania.

Pozdrawiam

czytam dalej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś przeżyłem szok!! Byłęm w akwarystycznym zapytać o testy a kobieta mi mówi, że są nei potrzebne i jak zaleje akwarium to żebym wpuścił 1-2 rybki i jak przeżyją 2 tygodnie to znaczy, że akwarium jest już dojrzałe i można wpuszczać rybki. A jak zdechną to wpuścić jeszcze 2 i analogicznie tak samo do skutku. No ja się tam nie znam ale wydaje mi się, że troche niepoważne podejście do sprawy

-- dołączony post:

Fe nie bedzie ci potrzebny, za to musisz dokupić GH, NH3/4 więc ta walizeczka już się robi droższa


Zgadza się robi się droższa, ale 4 pojedyncze składniki czyli KH PH NO2 i NO3 kosztują kolo 120 zł tak, że i tak się opłaca

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.