Skocz do zawartości

Nowy i zielony liczy na pomoc z 450 L


Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry wszystkim. Całą noc prawie czytałem (klub-malawi) i bardzo dużo się dowiedziałem.

Otóż odważyłem się napisać i popytać o porady bo jak narazie jestem zielony :(

Posiadam jak w temacie baniaczek 450 l a teraz wypiszę to co posiadam do tegoż baniaczka.

-JBL CristalProfi e1901 z wkładami zaczynając od dołu :

1-zeolit

2-ceramika

3-AZOO ACTIVE FILTER 4in1 jakieś 1,5 l (tutaj mam pytanie czy jest potrzebny ? info od znajomego )

4-ceramika

FILTR WEWN. AQUAEL TURBO 1000

Falownik JVP-200 - 5000l/h (Taki dostałem i obawiam się że troszkę za mocny)

30kg łupka czarnego

40 kg wapienia

ok 80 kg kamienia zwanym Serpetynitem

ok 80 kg piasku kwarcowego 0,5 (biały)

Moje pierwsze pytanie dotyczy filtra zewnetrznego. Czy te wkłady mogą zostać jak są ? I czy

JBL e1901 może sam pracować w 450L bez filtra wewnetrznego. Przepraszam ale na forum jeszcze nie spotkałem opisu co do jbl e1901 tzn nikt się o nim nie wypowiadał.

Chciałbym jeszcze prosić o porade co do wyposażenia czy łupek z wapieniem czy sam może Serpentynit czy może jeszcze jakoś można z tych 3 rodzai coś razem "'posklejać"

Dziekuję za pomoc myślę ze jak na pierwszy raz zrozumiale opisałem swój temat i myśle że mimo tego że jeszcze nie mam rybek to jutro już będę mógł sie nim pochwalić :) Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć kolego, o tym filtrze za wiele nie ma ponieważ jest to dość nowy produkt JBL. Wkłady takie jakie masz powinny wystarczyć. Proponuję tylko na wlot założyć gąbkę w ramach pre filtra. Jako wewnętrzny proponował bym coś o przepływie 2000l/h coś takiego

AQUAEL POMPA CIRCULATOR 2000 URSYNÓW WARSZAWA (3979242883) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje.@@AMEPARAM@@http://img17.allegroimg.pl/photos/400x300/39/79/24/28/3979242883@@AMEPARAM@@17@@AMEPARAM@@39/79/24/28@@AMEPARAM@@3979242883

+ do tego gąbka. Falownik do twojego zbiornika powinien być ok. Co do kamieni to może lepiej byłoby zdecydować się na jeden rodzaj. Co do piasku to ja wolę naturalny ale jak co komu. Generalnie jak na początek podejście całkiem niezłe. Trzymaj tak dalej, czytaj forum tu jest masa wiadomości.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym odradzał mieszania w akwarium różnych skał. Zdecyduj sie na jeden z wybranych rodzajów kamieni i dokup troche gdyby Ci brakowało. Ja sam zauwazylem, że we współczesnym aquaskapingu odradza sie mieszanie kamieni jako nienaturalne. Sam przez to musze sie nabiegać za kamieniem, ktorego w jednym miejscu trudno znaleźć (meteora na którą sie uwziąłem). Ale cierpliwie dokupuje kamyk do kamyka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję wam za dobre rady :) CIRCULATOR już zakupiony. Stwierdziłem ze kamień to kamień

i jego użyje do swojego baniaczka :) " Nie wiedziałem że to taki ciężki wysiłek " na chwile obecną tylko kamienie są w środku ale już brak mi sił i mykam do wyra. Pozdrawiam i jeszcze raz dziękuje :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Czy Tobie sie podoba? To jest ok. Ale jesli chcesz aby było lepiej podgladaj innych.

usm1000325lLasiancistrusIIIII075.jpg


Jesli moge zaproponowac, to zapoznaj sie ze złotymi zasadami aquascapingu. I ustaw kamieńie zgodnie z zasadami. Tu jest pogladowy obrazek wiele wyjaśniający :)

Jesli znasz angielski poczytaj to.


http://fish-etc.com/aquascaping-main/how-to-hardscape-your-aquarium




Znajdziesz własne ustawienie :)

post-14693-1469571687325_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy Tobie sie podoba? To jest ok. Ale jesli chcesz aby było lepiej podgladaj innych.

usm1000325lLasiancistrusIIIII075.jpg


Jesli moge zaproponowac, to zapoznaj sie ze złotymi zasadami aquascapingu. I ustaw kamieńie zgodnie z zasadami. Tu jest pogladowy obrazek wiele wyjaśniający :)

Jesli znasz angielski poczytaj to.


http://fish-etc.com/aquascaping-main/how-to-hardscape-your-aquarium




Znajdziesz własne ustawienie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj, kolego pod względem technicznym to nie pozostaje Ci nic innego jak tylko poczekać parę tygodni na nitryfikację i ustalenie obsady bo, jak już pewnie wiesz jest kilka zasad łączenia gatunków i nie zawsze to co się podoba jest proste do połączenia, a często wręcz niemożliwe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.