Skocz do zawartości

akwarium po leczeniu


Rekomendowane odpowiedzi

Dodaję post jeszcze tutaj,gdyż zależy mi na waszej szybkiej odpowiedzi.


Witam


Zacząłem leczenie moich ryb lekiem baktoforte i metrionidazolem w osobnym zbiorniku 112L główne 250L. Ryby zaczęły padać, na początku osowiałe przyczajone w kryjówkach.Potem pływały na dnie na boku i padały 5 szt. ogólnie. same saulosi. mam jeszcze metriaclime fire fish i callainos małe sztuki one wyglądają na zdrowe.Dodałem do głównego sam baktoforte 4 tabletki. Mam pytanie teraz do was, bo piszecie że dodać węgiel po leczeniu,ale nigdzie nie mogę znaleźć czy ryby mogą być wtedy w akwarium czy nic im nie będzie od tego węgla? Po użyciu węgla wsadzę Bactozym. Ile trzeba trzymać węgiel w akwa? Czy mogę go powiesić w środku akwarium w woreczku przy filtrze tak jak ktoś już pisał. Mam tetre 1200 i jak cokolwiek przy niej robię to zaczyna cieknąć. Dzięki za pomoc. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj

Możesz powiesić w woreczku przed filtrem wew, ale nie może być zbyt dużego przepływu. Najlepsze działanie węgiel ma w momencie wolnego przepływu wody. Ryby mogą być w zbiorniku a nawet powinny być. Czas trzymania węgla to około 4-5 dni. Bakterie możesz dodać nic to nie zaszkodzi a powinno jeszcze pomóc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zauważyłem że saulosi które wsadziłem do 112L gdzie były przez ponad 3 lata zaczęły pływać energicznie itp. normalnie się zachowują- jedna sztuka która już leżała na boku zachowuje się jakby się nic nie stało.Leki są dodane do wody w środę kończe leczenie. Pozostałe które są w nowym akwa 250L dalej przyczajają się w zakamarkach. Światła teraz nie świece w obu. Dlaczego są takie płochliwe w tym większym zbiorniku? Mam tam biały piach kwarcowy, tło z cx5, filtr atman 203,tetre 1200, świetlówke power glo 120cm-przyciemniłem ją folią bo za ostro świeci jak dla mnie-może dla ryb też . Czy taki zestaw może wpływać na ich płochliwość. Dodam że w akwarium są od 3 tyg. i dopiero teraz zaczęły się tak dziwnie zachowywać,wcześniej zachowywały się normalnie. Karmione 2-3 razy dziennie małymi porcjami.Dziwne zachowanie zaobserwowałem w sumie zaraz po pojawieniu się zieloneg glonu (mam nadzieje że to glon) na tle w górnej częśći czyli blisko świetlówki.


Tutaj link jak wyglądało akwarium przed plagą : http://forum.klub-malawi.pl/galeria/index.php?n=11980

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.