Skocz do zawartości

Pierwsze kroki Malawi240l


Rekomendowane odpowiedzi

Nie każdy, filtry wewnętrzne odpowiadające za filtrację mechaniczną, mogą być czasowo wyłączane np. na noc.


No dzięki,ale mam 2 kubełki,więc jak jest zew to i tak musi działać nantop,czy jednak na noc można wyłączyć?Bio ok to rozumiem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy zewnętrznych (kubłach) jest już problem. W środowisku beztlenowym, a takim jest kubeł bez przepływu (bakterie zużyją tlen), dość szybko zachodzą procesy gnilne co może prowadzić do wytworzenia się silnie toksycznego siarkowodoru (zwłaszcza w silnie zabrudzonym mechaniku).

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok dziękuję ,więc obydwa muszą jednak non top działać.

Czyli jeden problem rozwiązany nadal mam dylemat z tym ,który z moich kubełków będzie lepszy na mechanika. O HW piszą,że ma o wiele mniejszą przepustowość a myślałem o nim ,ale postaram się jeszcze go sprawdzić dokładnie jak naleję wody do akwarium,bo myślę,że jak będzie działał tylko z wkładem gąbkowym ,to nie będzie aż tak tracił na mocy....

Fluval ma oryginalnie już 4x gąbki i z jego mocą lepiej się chyba jednak nadaje na bio czyż nie?

-- dołączony post:

No baniak już stoi na docelowej szafce :) ,to jutro montuje oprzyrządowanie z obudową i biorę się za podłoże!Nareszcie nabiera to jakiegoś już zarysu.

Fluval idzie na biologa a z tym HW jeszcze nie sprawdzona przepustowość.Co ciekawe widziałem tu test na zużycie energii i dziwne zjawisko,że kubeł jak ma duże obciążenie ,to zżera o połowę mniej energii-dziwne ,ale wychodzi na to ,że to prawda....Sam sprawdzę :cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie. Mama pytanie w sprawie świetlówek,ponieważ kupiłem aluminiową obudowę która posiadała 2xT5 a same świetlówki to :Osram Lumix Cool White 840HE/21W

Moje pytanie ,to jak z tego obliczyć wartości tych świetlówek?Jeżeli jest gdzieś na forum ,bo nie udało mi się dziś nic znaleźć ,to poproszę o namiary:). Kupiłem nowe T5/39W bo nie wiedziałem ,czy te stare będą sprawne,ale mimo,że mają tylko 21W to z odbłyśnikiem jest po prostu biało w akwarium(bez wody) i nie jestem pewny ,czy warto mi montować te 39W...Co myślicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć na poprzednie pytania nikt nie odpowiedział,więc sobie z tym jakoś sam poradziłem...

Baniak hula od soboty jak widać na awatarze:) ,sygnatury nie mogę na razie wstawić ,ale jak już będzie się czym pochwalić to wstawię.Teraz czas na obsadę założyłem nowy post ,więc zapraszam o podpowiedzi:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam co do filtracji mechanichnej ,to po wpuszczeniu glonka odchody tam gdzie Hw pompuje są ładnie wydmuchiwane z powierzchni piasku,ale z 2giej strony jednak pozostają w zagłębieniach piasku ,bo biolog już tylko ładnie napowietrza wodę falując na tafli.

Czyli potrzebne będą świderki jak się domyślam ,bo może i nie będzie stref beztlenowych,ale odchody z jednej strony muszą być jakoś przerabiane:).Jakieś ewentualne sugestie mile widziane!:|

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.