Skocz do zawartości

Pseudotropheus crabro - rozmnażanie


harisimi

Rekomendowane odpowiedzi

Pseudotropheus crabro to jedna z moich stałych propozycji do dużych Malawi - Mix. Obecnie mam je w klubie ale co ciekawe nigdy jeszcze nie widziałem tarła ... ba nigdy nie miałem przychówku od tych ryb a w kilku akwariach zamieszkały. Nie zawsze można to tłumaczyć pechem z doborem płci. Obcnie mam prawie na pewno ryby dwupłciowe wygląda na 2+2. ciekawy jestem waszych doświadczeń z tym gatunkiem. Miał ktoś przychówek ? Czy zauważył coś specyficznego ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Doświadczenia z crabro miałem zupełnie odwrotne od Twoich. Miałem lata temu stado 7 sztuk, kupione już jako dorosłe ryby. 2 samce i 5 samic i dosłownie rozmnażały się jak przysłowiowe króliki i regularnie jak w zegarku. Akwarium 500 litrów. Już nie pamiętam czy pływały same, czy jeszcze był jakiś gatunek z nimi. Młodych z każdego tarła było bardzo dużo, 70-80 sztuk to standard a bywało więcej a nie były obficie karmione. Jakbym miał wybrać najbardziej płodnego mbuniaka, jaki pływał u mnie w akwarium, to na pewno wybrałbym crabro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, widziałem tarło, jak pływały w moim domowym akwarium. Wystrój standard, jak dla malawi piasek kilka wielkich kamoli, dużo gołego dna. Pływały tylko miesiąc i nie z wyboru a z musu, bo ich standardowy zbiornik miał przeprowadzkę i musiały poczekać aż wszystko zadziała. Potem pływały w 160/?/? z typowym wystrojem piachu i rur pcv :). Na pewno to nie kwestia wystroju, wody itp. że u Ciebie się nie rozmnażają. Stawiam na jedzenie, a ta ryba potrzebuje konkret zjeść. Wiem, że to pokarm wyklęty na tym forum (moim zdaniem niesłusznie, jak się wie co robi i nie ładuje go na kilogramy) ale pokarm je trochę ochotką, potrafi zdziałać cuda;) ewentualnie wersja light czyli shrimp mix, najlepiej w ogóle bez zieleniny tylko sama krewetka + coś z dużą ilością chityny i powinno zaskoczyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, ze to nie jest kwestia jedzenia ... akurat te obecne siedza z non - Mbuna i to Copadichromis i drapieznikami wiec totalnie miesne żarcie oparte na mrożonce. Moze do tej pory miałem pecha ( jednopłciowość ) a teraz mam je jeszcze zbyt krótko. Jak się wytrą to poinformuje ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

No i wywołałem wilka z lasu ;) ... crabro się wytarły. Szyby w akwarium całe więc domniemam, że nic wielkiego się nie działo :D. Pełny pyszczek samicy i zaloty samca potwierdziły, ze to wszystko w ich przypadku jest standardowe a wcześniej miałem pecha.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poniżej dowód rzeczowy ;), Wychodzi na to, że nie było moim największym pechem 6 samców u chilumba czy maingano ale 3x6 samców u crabro ... teraz zresztą też 3+1 ;).


http://forum.klub-malawi.pl/galeria/index.php?n=12032

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

crabro miałem koło roku... dorosły harem 1+3 nie było sytuacji kiedy by, samica nie nosiła, a i bywało że wszystkie 3 nosiły. Było tak, aż do sprzedaży... jeszcze kilka miesięcy po wyłowieniu widywałem jakiegoś malucha...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.