Jump to content

[112] Malawi ps. saulosi


michdom74
 Share

Recommended Posts

Witam serdecznie, to chyba mój pierwszy post dotyczący bezpośrednio ryb. Przedstawiam je więc. Akwarium zwykłe profilowane 112ltr. Aranżacja pod tytułem "kupa kamieni z prawej, kupa kamieni z lewej" :D


Obsada - 8 sztuk Ps. saulosi, kupione w DiscusZoo w W-wie. Wygląda niestety na to, że mam 4 samce i 4 samice. Trochę niefajne proporcje. Dwa samce wybarwione w pełni, trzeci się wybarwia a czwartego podejrzewam, że jest samcem ;) .


Kilka zdjęć:IMG_8170s_zpsa5f8430c.jpg


IMG_8171s_zps34cab4df.jpg


IMG_8216s_zpsf7b28d13.jpg


IMG_8208s_zps4b4ad697.jpg


IMG_8188s_zpscaec6914.jpg


IMG_8178s_zps5f5598fd.jpg


IMG_8181s_zpse5934e96.jpg

Link to comment
Share on other sites

Skoro wiesz że masz 4 samce to już redukuj do 1 plus 4,żebyś nie doczekał się tragedii w postaci zgonu samicy z ewentualnego przemęczenia. Zostaw jednego samca najładniej wybarwionego i reszta do oddania.

Link to comment
Share on other sites

harisimi

Cześć Michał ... na razie niczego nie oddawaj ;) samczyki wyglądają fajnie i mają czym się zająć a więc samymi sobą. Z czasem za pewne bedzie to konieczne ale ukłąd końcowy 1+4 to fajny układ. Czasowo możesz mieć 4+4 później 3+4 2+4 ;). Mają gdzie się kryć. Czy Ty masz na powierzchni rzęsę ? Wizualnie wygląda tak jakbyś miał bardzo wysoki baniak :D

Link to comment
Share on other sites

Mam na powierzchni rzęsę wodną. Po pierwsze stanowi świetny filtr biologiczny, po drugie poczytałem kiedyś o jej zaletach jako pokarmu roślinnego dla tęczanek. I rzeczywiście moje saulosy zajadają się nią każdego poranka, ostatnio wyczyściły mi powierzchnię z całej rzęsy. Na szczęście mam jeszcze jeden zbiornik z rzęsą.

Co do wysokości zbiornika to złudzenie optyczne.

Link to comment
Share on other sites

harisimi

Właśnie byłem w szoku, że ta rzęsa się utrzymała u mniew klubie karmiłem nią pyski a o tym żeby przetrwala nie można btło nawet pomarzyć :-)

Link to comment
Share on other sites

Wapienie zaczynają wyglądać znajomo dzięki glonom :). Albo mi się wydaje , albo masz kiepskie oświetlenie i ... czy nie masz żadnego tła ? wygląda jakby akwa było na "przelot" ,że tak powiem.

Link to comment
Share on other sites

Tak akwa jest na przelot, stoi po środku pokoju :D. Co do oświetlenia to nie potrzebuje za dużo do Malawi? Dla glonów i rzęsy wystarcza, mam chyba 20 watt.

Link to comment
Share on other sites

. Co do oświetlenia to nie potrzebuje za dużo do Malawi?


Może po prostu zdjęcia są niedoświetlone i nie oddają realizmu barw. A półmrok w pewnych partiach akwa wskazany i mi się podoba. A jakiej świetlówki/led używasz?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

 • Recently Browsing   0 members

  • No registered users viewing this page.


 • Posty

  • bobanr
   Pewnie jest to wykonalne, choć nie łatwe.   Całość Kostrzyn nad Odrą. Szczegóły pod telefonem.
  • ziemniak
   Długo rozmyślałem nad zakupem, ostatecznie szukałem tego ze zdjęcia poniżej. Akurat była aukcja produktu pokazowego i udało się go wylicytować za całe 13 złotych. Działa na zasadzie obracającego się zegara i ma 14 przegródek. Fajną opcją jest to, że da się do niego podłączyć wężyk powietrza, który ma zapobiegać wilgoci w przegródkach z karmą. Dodatkowo chcę go zamieścić na wiaderku 1 L aby był wyżej i łapał mniej wilgoci. Wkrótce zaczynam testy, bo za około miesiąc szykuje się do dwutygodniowego wyjazdu.
  • Andrzej Głuszyca
   @triamondNie wiem jak masz na imię a nie lubię zwracać się nickiem. Dlatego będę pisał per Ty .   Osobiście uważam , że warto wykorzystać Twoją wiedzę  jeszcze w inny sposób tutaj na forum i to w taki sposób aby nikt Ci nie zarzucał pisania akademickiego .  Oczywiście jeżeli wyrazisz tego chęć. Jest u nas dział ARTYKUŁY.  Jest to dział gdzie jak nazwa wskazuje umieszczasz swoje artkuły dotyczące  akwarystyki związanej z naszym biotopem. Ale równie dobrze , można pisać o chemii wody , o sprzęcie , o różnego rodzaju procesach zachodzących w wodzie itp.  itd. Plusem tego jest to , że w samym artykule nie ma dyskusji z innymi użytkownikami. Jest ale tylko w brudnopisie..potem to się usuwa. (  posty innych). Nie będę tutaj pisać o stronie technicznej bo to już będzie w kwestii modów.  Jest na forum też copywriter i można z tą osobą porozmawiać aby pomogła od strony merytorycznej odnośnie samego pisania , budowania tekstów  itp.  Nie chce mówić za tę osobę bo może nie mieć czasu  czy ochoty. Aczkolwiek kiedyś była bardzo pomocna i za to jej chwała. Dlaczego w ogóle o tym wspominam ? Z tej prostej przyczyny , że masz bardzo dużą wiedzę i warto tutaj zostawić trochę tej wiedzy dla potomnych. Owszem..udzielasz się w wielu tematach ale to ginie w natłoku innych tematów, postów. Artykuł ma to do siebie , że jest w osobnym dziale, zawsze jako nowy art. był podwieszany  czyli z automatu pozycjonowany i co bardzo istotne jest go bardzo łatwo znaleźć i jak wspomniałem zostaje dla potomnych.  Traktuj to jako moją sugestię. Decyzja należy d Ciebie.  
  • triamond
   Teraz na spokojnie Mój błąd (skrót myślowy) z "wydalaniem amoniaku z kałem". Nietrawione przez rybę białka zawierają azot. Bakterie heterotroficzne przekształcają go do NH3. Tak jak pisałem, to tylko kilkanaście % azotu. Większość ląduje w wodzie przez skrzela. Żywica nie rozwiąże tutaj problemu. Start na dojrzałej gąbce to dobry start! Płucząc dojrzałą gąbkę (wiele miesięcy dojrzewania) "nie zniszczysz" biologii (jak piszesz w #2 poście).      
  • triamond
   Karmnik automatyczny JBL nie ma najbardziej przemyślanej konstrukcji. Jedzenie pleśnieje i zbija się na wylocie spirali. Umieszczanie wyżej nad pokrywą  nie pomaga. Klapka przestaje się zamykać. Wilgoć dostaje się do środka pojemnika ? Czyszczenie klapki i okolicy trudne. Brak dostępu - sklejone plastiki ? Teraz Sera ma szansę... Mechanizm zamykający ze sprężyną... zobaczymy.
  • Falcowski
   No w rogu stoi, to duże na brązowej szafce ------------------------------------ Kurcze, nie łatwa to sprawa takie coś wynieść i przewieźć.
  • suricade
  • przemo95
   Okej. Wylot ma być skierowany wzdłuż dłuższej szyby oczywiście ? 
  • aro600
   PO4 mam wysokie bo 1 mierzone testami Salifert więc wynik prawidłowy, miałem już atak sinic i pomógł dopiero chemiclean, a tani nie jest na moje akwarium 1 dawka to około 100,  kupię może Phos-out 4  Microbe-lift i zbije do niższego poziomu fosfor.
  • Nath_147
   Szkoda ze nie zmierzyłeś  no3 po zmetnieniu wody. U ciebie akwarium jest narażone na swiatlo dzienne a to może potrngowac efekt (stąd masz takie fajne glony na kamieniach i szybie), gdzie u mnie przy polnocnych oknach i glona nie taki, i rosliny w hydro słabo rosną ;(.
 • Topics

 • Images

×
×
 • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.