Skocz do zawartości

Zmiana obsady, całej?


kanus

Rekomendowane odpowiedzi

Mam akwarium z dziwakami:

tu: http://forum.klub-malawi.pl/pyszczak-johnston-t22015.html


i tu: http://forum.klub-malawi.pl/to-gatunek-t22018.html


chciałabym zmian, bo... wiadomo dlaczego.


Zostawic kogos czy wszystko out? Zupełnie nie wiem jak ugryźć temat. Najchetniej pozbyłabym sie wszystkich i kupiła młode rybki, ale z drugiej strony (musiałabym usmercic całą ekipę) nie wiem czy to jest konieczne w przypadku kazdego osobnika.


Rybki sa dorosłe mają 2 lata i 5-8cm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego uśmiercić ? Przynajmniej wiktoria wygląda na ryby rasowe. Moze lepiej je oddać do sklepu akwarystycznego. Co do Malawki to najlepiej byłoby je oddać do jakiegoś baniaka zbieracza tzn takiej osoby która dekoracyjność widzi w ilości. Tam ryby mogłyby żyć jeszcze bardzo długo i cieszyć to specyficzne oko ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, ryby są rzeczywiście ładne, 4 samce pieknie wybarwione. Jest ich za dużo wiec reszta raczej blada. Wybiore sie do mojego sklepiku, ale nie licze na współpracę.

Kogo zostawić? czy wszystko out i od zera.


Melanochromis interruptus szt 1

oraz Pseudotropheus saulosi "coral" szt 1

bardzo reprezentatywne, ale bez pań w zestawie, doskakuja sobie od czas do czasu do pysków.

reszta to ok 10szt tych z wiktori i jedna pani (sit!) która ewidentnie współpracuje z któryms z samców. Ale potomstwa pływajacego sie nie doczekałam.


Kogo sie pozbyc?



Co do Malawki to najlepiej byłoby je oddać do jakiegoś baniaka zbieracza tzn takiej osoby która dekoracyjność widzi w ilości. Tam ryby mogłyby żyć jeszcze bardzo długo i cieszyć to specyficzne oko ;).


harisimi znasz kogos takiego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najpierw popytaj w sklepie. mam kogoś takiego i jest mi z nim bardzo dobrze ;). Teraz jednak nie mam co mu oddawać, gdyby nie odległość to chętnie Twoje ryby bym mu przekazał w podarku. Przed wizytą w sklepie nie rób im krzywdy ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem najlepiej jest oddać wszystkie rybki i wystartować całkowiecie z nowymi. Zawsze dopuszczanie nowych rybek do starych wiąże się różnymi perturbacjami.


Wybrać sobie 2-3 gatunki rybek, które Tobie się podobają.

Ważne aby patrzeć się na ich dietę oraz do jakich rozmiarów dorastają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

marcin jedyna opcja dopuszczania rybek to samice. Te z wiktorii bym wydała.

Troche monotonnie by sie zrobiło, bo dwa niebieskie samce hmm ale lepsze to niż obecny misz masz.

Nie wiem czy taka opcja wchodzi w gre, dwa duże samce i małe samice (mówimy tutaj o dwóch różnych gatunkach)?




Tylko jeszcze jedno budzi moje watpliwości. Jaka przyszłośc czeka te wydane rybki w moim sklepie. Nie wyobrazam sobie oddać je do tych mikro akwarium. Moje juz jest małe, a co dopiero to sklepowe. I co z ta samica samotną. Z ta banda samców na tej przestrzeni? U mnie przynajmniej jest duzo kryjówek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.