Jump to content

Skimmer od hw 303

kanus
 Share

Recommended Posts

Za rada forumowiczów zamontowałam skimmer od hw 303 i nie ciągnie. Instrukcja jest jaka jest, czyli prawie jej nie ma. Wydaje mi się, ze zamontowałam wszystko tak jak nalezy.

Jakies pomysły zanim sie do niego zabiorę. Cos robie źle, bo na poczatku działania filtra był i działał, póxniej przestał i teraz kolejny raz go zamontowałam i znów nie działa.

JemioloSeba

Ja kupiłem w zeszłym tygodniu hw-304 i skimmer też nie działa. Lipa straszna. Rurka za krótka i końcówka spada z rurki. Jak podniosę zasys to zaś nic nie ciągnie. Obecnie używam Eheim skim 350 i przy nim zostanę. Włącza się na noc (timer) i tafla czysta jak łza. Dodam, że mam akwarium otwarte i błona dość szybko się pojawia.

Również używam eheim 350 jest ok. Trochę kolor lipa ale tafla czyściutka po kilku minutach. Przy otwartych akwariach bez skimmera ani rusz

JamioloSeba też mam wrażenie ze przepływ zamyka się bo za wysoko jest rurka od filtra. Uciekający pławik to juz norma, co rusz wyskakuje, bo jest na styk.

Eihem wiem ale chciałam ograniczyc wydatki :)

JemioloSeba

No to chyba nie ograniczysz :P Ja sobie z tym nie poradziłem i cały czas albo spadało albo po prostu nie ssało. Dodatkowo słyszałem, że jak już działa to zasysa powietrze i filtr ciągle zapowietrzony.

Z każdym skimmer'em jest ryzyko zasysania powietrza. Trzeba go odpowiednio ustawić.

Może komuś się to przyda - dorobiłem sobie skimmer do jbl e900 w cenie ok 6 plnów.

Zastosowałem najtańszy odmulacz aqua-shut'a. Działa :)

Uzywalem HW304 i skimmer dzialal ale ...

rurka od zazysu filtra moze byc zadluga i jak laczy sie z czescia gdzie jest wlot skimera to moze ja zatykac i skimmer nie ciagnie.Tak bylo u mnie.

Jezeli skimmer "ucieka" to podniesc wyzej cala czesc aby mial zapas i trzymal sie pewnie.

Co do zasysanego powietrza rozwiazaniem jest zrobienie malej dziurki na "kolanku" od skimera pod powierzchnia.

Wszystko to mialem tak zrobione i bylem super zadowolony z filtra, jak i ze skimera.Akwarium mialem caly czas otwarte i zero kurzu czy tez "filmu" na powierzchni.

Na szybko maly szkic jak to mialem zrobione, na czerwona zaznaczylem rurke ktora moze zatykac skimmer. szkic

marek_z_81

Ja używam tego skimmera i jestem zadowolony. Oczywiście musiałem go lekko przerobić bo miałem takie problemy jak opisywane przez Was.

Dołączam załącznik jak to u mnie wygląda. Fotka prześwietlona więc myślę, że widać o jaką przeróbkę skimmera mi chodzi.

post-11080-14695716658757_thumb.jpg

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Share

• Recently Browsing   0 members

• No registered users viewing this page.

• bobanr
      Pewnie jest to wykonalne, choć nie łatwe.   Całość Kostrzyn nad Odrą. Szczegóły pod telefonem.
    • ziemniak
      Długo rozmyślałem nad zakupem, ostatecznie szukałem tego ze zdjęcia poniżej. Akurat była aukcja produktu pokazowego i udało się go wylicytować za całe 13 złotych. Działa na zasadzie obracającego się zegara i ma 14 przegródek. Fajną opcją jest to, że da się do niego podłączyć wężyk powietrza, który ma zapobiegać wilgoci w przegródkach z karmą. Dodatkowo chcę go zamieścić na wiaderku 1 L aby był wyżej i łapał mniej wilgoci. Wkrótce zaczynam testy, bo za około miesiąc szykuje się do dwutygodniowego wyjazdu.
    • Andrzej Głuszyca
      @triamondNie wiem jak masz na imię a nie lubię zwracać się nickiem. Dlatego będę pisał per Ty .   Osobiście uważam , że warto wykorzystać Twoją wiedzę  jeszcze w inny sposób tutaj na forum i to w taki sposób aby nikt Ci nie zarzucał pisania akademickiego .  Oczywiście jeżeli wyrazisz tego chęć. Jest u nas dział ARTYKUŁY.  Jest to dział gdzie jak nazwa wskazuje umieszczasz swoje artkuły dotyczące  akwarystyki związanej z naszym biotopem. Ale równie dobrze , można pisać o chemii wody , o sprzęcie , o różnego rodzaju procesach zachodzących w wodzie itp.  itd. Plusem tego jest to , że w samym artykule nie ma dyskusji z innymi użytkownikami. Jest ale tylko w brudnopisie..potem to się usuwa. (  posty innych). Nie będę tutaj pisać o stronie technicznej bo to już będzie w kwestii modów.  Jest na forum też copywriter i można z tą osobą porozmawiać aby pomogła od strony merytorycznej odnośnie samego pisania , budowania tekstów  itp.  Nie chce mówić za tę osobę bo może nie mieć czasu  czy ochoty. Aczkolwiek kiedyś była bardzo pomocna i za to jej chwała. Dlaczego w ogóle o tym wspominam ? Z tej prostej przyczyny , że masz bardzo dużą wiedzę i warto tutaj zostawić trochę tej wiedzy dla potomnych. Owszem..udzielasz się w wielu tematach ale to ginie w natłoku innych tematów, postów. Artykuł ma to do siebie , że jest w osobnym dziale, zawsze jako nowy art. był podwieszany  czyli z automatu pozycjonowany i co bardzo istotne jest go bardzo łatwo znaleźć i jak wspomniałem zostaje dla potomnych.  Traktuj to jako moją sugestię. Decyzja należy d Ciebie.  
    • triamond
      Teraz na spokojnie Mój błąd (skrót myślowy) z "wydalaniem amoniaku z kałem". Nietrawione przez rybę białka zawierają azot. Bakterie heterotroficzne przekształcają go do NH3. Tak jak pisałem, to tylko kilkanaście % azotu. Większość ląduje w wodzie przez skrzela. Żywica nie rozwiąże tutaj problemu. Start na dojrzałej gąbce to dobry start! Płucząc dojrzałą gąbkę (wiele miesięcy dojrzewania) "nie zniszczysz" biologii (jak piszesz w #2 poście).      
    • triamond
      Karmnik automatyczny JBL nie ma najbardziej przemyślanej konstrukcji. Jedzenie pleśnieje i zbija się na wylocie spirali. Umieszczanie wyżej nad pokrywą  nie pomaga. Klapka przestaje się zamykać. Wilgoć dostaje się do środka pojemnika ? Czyszczenie klapki i okolicy trudne. Brak dostępu - sklejone plastiki ? Teraz Sera ma szansę... Mechanizm zamykający ze sprężyną... zobaczymy.
    • Falcowski
      No w rogu stoi, to duże na brązowej szafce ------------------------------------ Kurcze, nie łatwa to sprawa takie coś wynieść i przewieźć.
    • suricade
    • przemo95
      Okej. Wylot ma być skierowany wzdłuż dłuższej szyby oczywiście ? 
    • aro600
      PO4 mam wysokie bo 1 mierzone testami Salifert więc wynik prawidłowy, miałem już atak sinic i pomógł dopiero chemiclean, a tani nie jest na moje akwarium 1 dawka to około 100,  kupię może Phos-out 4  Microbe-lift i zbije do niższego poziomu fosfor.
    • Nath_147
      Szkoda ze nie zmierzyłeś  no3 po zmetnieniu wody. U ciebie akwarium jest narażone na swiatlo dzienne a to może potrngowac efekt (stąd masz takie fajne glony na kamieniach i szybie), gdzie u mnie przy polnocnych oknach i glona nie taki, i rosliny w hydro słabo rosną ;(.
  • Topics

• Images

• Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.