Skocz do zawartości

Przerybienie w 375l


mirsto

Rekomendowane odpowiedzi

Ad.1-Ciężko coś doradzić, jest dużo niebieskich ryb, jednak większość jest w paski i raczej na pierwszy rzut oka przypominają już rybki , które masz lub będziesz miał.Można też się pokusić o cynotilapie np. afrę, która też jest niebieska z delikatnymi paskami. Nie myślałeś nad wymianą popularnego saulosi ? Mam jedną fajną niebieską rybkę na oku, mianowicie placidochromis tanzania lupingu, jednak nie wiem czy chciałbyś iść w tym kierunku.

Ad.2- ryby te u mnie potrzebowały ok. 1 roku

Ad.3-Raczej to nie ma znaczenia.Można przerybić jednym gatunkiem, lub obsadą wielogatunkową. Dla mnie ważne było aby samcy była większa ilość niż dwa. Miałem także przysłowiowe parki, jednak tego rozwiązania nie polecam dla dobra samicy.

Często ryby różnych gatunków posiadają podobne temperamenty. U mnie, z natury łagodny acei okazał się tyranem, którego musiałem wydać. Niestety tu trzeba zastosować metodę prób i błędów. Nie polecam także metraclimy grenschakei, samiec mój był na tyle agresywny, że nie przeszkadzały mu większe ryby, gnębił wszystkich mniejszych od siebie.

Obserwacja i jeszcze raz obserwacja, nie ma niestety złotego środka,jednak po trudach da się osiągnąć efekt chmary kolorowych pysiów pływających zgodnie razem ;)


POZDRO

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ile pyszczaków poleciłbyś KODI do mojego akwarium 375l?

Boje się tego Callainos bo podobno lubi być agresywny. W takim razie wybiorę coś z:


1. Yelow, Maingano, Mphanga, Saulosi, Afra

2. Yelow, Maingano, Mphanga, Socolofi, Red-red,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

KODI ja też nie uważam, żeby 4 gatunki w 375 to bylo przerybienie o ile ryb jest nie więcej niż 20-22 szt. Kolega proponował 30 i więcej gatunków stąd dyskusja.


mirsto

Poziom agresji socolofi jest zbliżony do callainosa. Obie ryby są średnioagresywane. Proponuje maingano w mniejszej ilości aby zrobić miejsce na pozostałe gatunki a ryb wymienionych tylko Melanochromisy można ewentualnie pielęgnować w parze.


Z najnowszych pomysłów w pierwszej osadzie będziesz miał 3 gatunki w pionowe pasy w drugiej za duże ryby. Na twoim miejscu red reda zamieniłbym na daktarii lub inny mniejszy nie terytorialny gatunek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba jednak obsada nr 1. Faktycznie żeby było mniej w pionowe pasy wymienie Mphanga lub Afra na Callainos. Z której lepiej zrezygnować? U których są ładniejsze samice? Byłoby:


Saulosi, Maingano, Yelow, Callainos i Afra lub Mphanga.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to zostań przy Mphanga zamiast afra ;) bo ten drugi jest mocniej terytorialny:


Saulosi, Maingano, Yelow, Callainos i Mphanga.


Pamiętaj tez o tym, że dieta musi być kompromisowa. No ale o tym pisz w razie czego w odpowiednim wątku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem specjalnie pooglądać u znajomych dorosłe rybki które mnie interesują i przekonałem się, że moja obsada była bardzo dobra. Trzeba ją tylko lekko zmodyfikować. Na pewno znowu będą:

Saulosi, Maingano, Yelow. Zaryzukuję również z Fire Fish. I teraz co do tego: Afra Pulpican, Callainos czy Mphanga? Czyli albo propozycja harisimi:


Saulosi, Maingano, Yelow, Callainos i Mphanga

albo

Saulosi, Maingano, Yelow, Fire Fish i Mphanga/Pulpican/Callainos

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fire Fish będzie ostro dość ostro traktowany prze Melanochromisa, technika walki Melano rozbraja statyczne Aulonocara. Oczywiście jestem za pierwszą obsadą. Gdybyś zdecydował się jednak na FF to z ryb wymienionych wybrał bym Mphangę.

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.