Jump to content

360L - 3 gatunki -pomoc w doborze kolorowej obsady


mlw14
 Share

Recommended Posts

Mój zbiornik jest gotów do przyjęcia rybek (120x60x50). Pozostał dobór obsady. Poczytałem wątki o obsadach 2013 i wątek o obsadach kolorowych. Niestety mnogość odmian, zmiany kolorów przy wybarwianiu czy róznice w diecie nie ułatwiają decyzji. Stąd polegam na sprawdzonych na forum zestawieniach.


Na początek wybrałem:

-Labidochromis caeruleus "yellow"

-Metriaclima callainos

-Saulosi coral

lub:

- Labidochromis sp. hongi sweden;

- Pseudotropheus saulosi;

- Cynotilapia afra cobue.

w celu ustalenia haremów będę potrzebował około 10sztuk z każdego gatunku?

Bardzo chętnie przeczytam Wasze propozycje i uwagi. Zależymi na możliwie prostej i mało wymagającej obsadzie oraz zróznicowaniu kolorystycznym w zbiorniku.

Link to comment
Share on other sites

Pierwsza obsada sprawdzona przeze mnie jest ok. Przy drugiej mam wątpliwości, 3 terytorialne pasiaki mogą się nie dogadań na 120 cm, dodatkowo samice hongi i cobue nie grzeszą urodą.

Link to comment
Share on other sites

chyba kierowałbym się w stronę saulosi (coral lub zółte) + labidochromis yellow + ?? -największa dostępność i dają duże zróżnicowanie kolorów.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

 • Recently Browsing   0 members

  • No registered users viewing this page.


 • Posty

  • Bezprym
   Sprawdzaj też No2 i No3 ostatnio pomagałem chłopakowi z grupy FB przy starcie i NH4 było na stałym poziomie 0.05 a cykl przebiegał książkowo w azotynach i azotanach.   
  • przemo95
   Dotychczas sprawdzałem tylko NH4 tak jak było napisane w innym poście. 
  • Bezprym
   A reszta parametrów? 
  • przemo95
   Witam. Akwarium zalałem 4 maja za pomocą ustrojstwa. Od tygodnia podaje bakterie seachem stability, sypalem też 2 razy pokarm, a NH4 cały czas stoi w miejscu (<0,05) , mierzyłem już 3 razy co kilka dni, ostatni raz przed chwilą.. Coś robię nie tak czy potrzeba więcej czasu?    PS. Testy kropelkowe JBL.
  • Witek
   Kolejny raz dzięki za pomoc 👍
  • aro600
   Moim zdaniem bardziej podkręca glony światło słoneczne, ale dzięki temu jest zielono, martwi mnie to, że już 2 dzień korpusy z żywicą są zakręcone, a woda dziś rano dalej była mętna bez większych zmian, zobacze jak wrócę do domu ,ale jeśli przyczyna była mechaniczna wywołana purolite to po tym czasie powinna już zostać przefiltrowana. Inna obserwacja to wydaje mi się, ale to subiektywna opinia, że woda rano jest bardziej mętna.. może ryby robią w nocy jakąś rewolucję z podłożem i to piach, ale przez ponad półtora roku nigdy nie miałem takiej sytuacji, a dno tez nie wygląda na jakoś specjalnie przekopane - bardziej niż normalnie.
  • triamond
   @aro600 Może zrób test NO3 na wylocie z żywicy ? Będzie wiadomo, czy nie pomylona żywica. Purolite a520e też usuwa fosforany (ok. 20% PO4, 80% NO3; ale zależy od stężeń). Jeśli problemem szyby... to może skupić oświetlenie tak, żeby nie oświetlać szyb ? Odbłyśniki ? Kolimatory ? Ja mam korytko kablowe 3x3cm pomalowane na czarno od środka i moduły.
  • Waclaw
   Mimo dodatkowych uciążliwości w postaci czyszczenia szkła, glon prezentuje się rewelacyjnie. U mnie od roku królują okrzemki ☹️ i nic nie wskazuje na to, żeby coś miało się zmienić w temacie 😞
  • aro600
   Właśnie na kamieniach mi glony pasują wkurza tylko szyba dodatkowo jeszcze w moim akwarium nie mam tła więc trzeba czyścić 4 szyby co przy wymiarach akwarium 240x60x70h nie należy do przyjemności jasne raz lub 2 na miesiąc to nawet z nudów ale 2 x na tydzień, a minimum raz to już przesada. W zimie to mi nie przeszkadza bo czasu ciut więcej, ale teraz...
  • Pikczer
   Glony masz piękne, ja się głowie jak takie uzyskać. Ślimaki Military Helmet? Z 20 sztuk i będą szczęśliwe. A Ty będziesz mieć znacznie mniej pracy i będzie mniej glonów. Ja czyszczę szybę raz na miesiąc bo częściej nie ma nawet potrzeby. Ja zbijałem NO3 za pomocą JBL nitratex i działało.  Może po prostu pech, albo zbieg okoliczności. Może w związku z wiosną coś się obudziło w akwarium. Ja niedawno też mailem mętną wodę nie robiąc nic. Po prostu nagle pewnego dnia. Może  Twój purolite wcale nie jest wadliwy. 
 • Topics

 • Images

×
×
 • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.