Skocz do zawartości

Prezent od przyjaciół- akwarium 160l


Monika

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

W listopadzie 2012 roku otrzymałam z mężem od przyjaciół akwarium 160l z pokrywą oraz filtrem eheim biopower 240. Zaproponowano nam biotyp malawi.:confused:

Poszliśmy na to, zdobyliśmy wszystkie niezbędne podstawy z internetu. Odczekaliśmy swoje i kupiliśmy 12 ryb. Mogę przypuszczać, że były to saulosi x 8( cztery niebieskie i cztery żółte) oraz maingano x 4. Nie wiem sama czy samce czy samiczki.

5vra.jpg


Były małe i takie je pamiętam, gdyż teraz mam ich 3 :(


Sukcesywnie wykończyły się nawzajem. Mimo prób jakiejkolwiek pomocy.

Wiem jedno to ja stałam się opiekunem i czyścicielem tego akwarium i wiem, że mąż nie chce z niego zrezygnować. Cóż albo się w ten temat wgłębię i uratuje te ryby i zrobię wszystko żeby było pięknie albo pozwolę umrzeć temu biotopowi śmiercią naturalną i pobawię się w gupiki i inne podobne. A tak naprawdę tego nie chce, wiec proszę o pomoc.:)

Tak teraz jest.


60d9.jpg


Temp wody wynosi 26C to mało czy dużo? Grzałki nie mam. Ktoś mi kiedyś powiedział, że świetlówki ogrzewają czy to prawda nie wiem, jeśli tak to czy na tyle by ryby czuły się dobrze.

Poza tym jedną świetlówkę wymieniłam na LED więc sądzę, że może być zimniej. Ale mogę się nie znać.

Co do wszechobecnego syfu to mam go po dziurki w nosie. Akwarium po wyczyszczeniu średnio ładnie wygląda 3 dni. Potem to już czarno zielono ryb nie widać. Eh. :(


Co powinnam dokupić, jak dbać co zmienić i jak się opiekować. I jak często?


Proszę o pomoc i przepraszam za wszelkie błędy merytoryczne. Pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze te żółte to nie saulosi ,a na moje oko pseudotropheus crabro , więc dużo za duży do twojego baniaka ( rośnie pod 20cm) ! Mainagano też to spokojnych nie należy. Coś tam jeszcze po prawej się chowa może to saulosi ale wygląda na pierwszy rzut oka i na demasona.

Teraz filtracja dużo za dużo za słaba. Potrzeba Ci tzw. biologa (np. polecam HW302 i wypełnić go ceramiką) i jakiś mechanik (np.głowica cyrkulacyjna plus gąbka).

Temperature masz ok. Na koniec , z glonami nie wygrasz to normalne w tym biotopie.

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za odpowiedź. Nie wiem co to biolog ani mechanik ale poczytam :) Czy kupić jakieś ryby czy zostawić te 3?. I faktycznie to były te gatunki co wymieniłeś crabro i demasona. Ja nie wybierałam. Zasugerowano mi w popularnym sklepie akwarystycznym. Cóż i sprzedawcy muszą na laikach zarobić ;)

A i przy zakupie wymienionych przez Ciebie rzeczy jaka powinna być czestotliwosc podmian wody czyszczenia kamieni oraz filtra tak teoretycznie przynajmniej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro nie wiesz co to biolog ani mechanik to nie zdobyliście niezbędnych podstaw w założeniu i prowadzeniu akwa jak wspomniałaś w 1 poście.Podmiany , czyszczenie filtrów.. jest o tym pełno ale to są podstawy podstaw hehe. A co do kamieni to się czyści przed włożeniem do akwa później sobie leżą i leżą.




[300] Malawi

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Crabro rośnie nawet do 20cm. Demasoni same zrobią sobie krzywdę w takim zbiorniku, to są ciężkie ryby do utrzymania i trzeba się liczyć ze stratami, a to bardzo rozczarowuje na początku przygody z akwarystyką. Może zamiast Ps. crabro kupić yellowki - to jest jakieś rozwiązanie. Kolorowo, niekonfliktowo.

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję. W związku z tym, że jestem dość zdeterminowana to od razu rano byłam w akwarystycznym. Rozmawiałam ze sprzedawcą, który też ma akwarium malawi i polecil maksymalne połączenie rdzawego z saulosi (1+3). Jeszcze nie wiem co będzie dalej, póki co czytam forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.