Jump to content

obsada 100x50x50


blady
 Share

Recommended Posts

Witam serdecznie.Moje akwarium kończy cykl azotowy więc nadchodzi powoli czas zarybiania i tu moje pytania.Akwarium 250l 100x50x50 proste.Planowana obsada to Pseudotropheus saulosi,Iodotropheus sprengerae,Psedotropheus socolofi powiedzcie proszę czy taki układ ma szanse powodzenia?I drugie pytanie mam zamiar kupić rdzawe i socolifi młode osobniki natomiast saulosi chciałbym wpuścić roczne egzemplarze od znajomego i nie wiem czy młode nie zostaną pokarmem?

Link to comment
Share on other sites

Trzy gatunki w takim baniaczku to przesada.Zrezygnowałbym z socolofi, które będzie i tak za duże na ten zbiornik.

Link to comment
Share on other sites

Czytając forum właśnie co do socolofi mam wątpliwości czy je wpuszczać a co myślisz o połączeniu młodzieży rdzawego i dorosłego haremu saulosi?

Link to comment
Share on other sites

Mi się wydaje, że to strzał w 10. Saulosi i Rdzawe to bardzo fajne połączenie do takiego baniaczka. Tylko żeby Rdzawe miały minimum 3-4 cm i powinno być ok.

Link to comment
Share on other sites

Właśnie o to chodzi żeby to miało sens.Czytając forum saulosi i rdzawe do mojego szkła to optimum ale pytanie brzmi czy mogę wpuścić dorosłe saulosi z młodzieżą rdzawego ?

Link to comment
Share on other sites

Jak najbardziej młodzież możesz wpuścić z dorosłymi. Uważać należy przy maluchach poniżej 3 cm aby nie zostały potraktowane jak posiłek ;).

Link to comment
Share on other sites

Decyzja podjęta pływać będą saulosi i rdzawe.Zdecydowałem też po waszych radach,że wpuszczę dorosłe saulosi i młodzież rdzawego i tu pytanie powiedzcie proszę w jakim układzie dawać saulosi 1+ 4 czy może 3+? 2 samców nie biorę pod uwagę z wiadomych względów.Zaznaczam jednak,że jestem początkujący w tym biotopie i nie wiem czy poradzę sobie z 3+.

Link to comment
Share on other sites

Zaznaczam jednak,że jestem początkujący w tym biotopie i nie wiem czy poradzę sobie z 3+.
To zostaw układy jednosamcowe.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

 • Recently Browsing   0 members

  • No registered users viewing this page.


 • Posty

  • bobanr
   Pewnie jest to wykonalne, choć nie łatwe.   Całość Kostrzyn nad Odrą. Szczegóły pod telefonem.
  • ziemniak
   Długo rozmyślałem nad zakupem, ostatecznie szukałem tego ze zdjęcia poniżej. Akurat była aukcja produktu pokazowego i udało się go wylicytować za całe 13 złotych. Działa na zasadzie obracającego się zegara i ma 14 przegródek. Fajną opcją jest to, że da się do niego podłączyć wężyk powietrza, który ma zapobiegać wilgoci w przegródkach z karmą. Dodatkowo chcę go zamieścić na wiaderku 1 L aby był wyżej i łapał mniej wilgoci. Wkrótce zaczynam testy, bo za około miesiąc szykuje się do dwutygodniowego wyjazdu.
  • Andrzej Głuszyca
   @triamondNie wiem jak masz na imię a nie lubię zwracać się nickiem. Dlatego będę pisał per Ty .   Osobiście uważam , że warto wykorzystać Twoją wiedzę  jeszcze w inny sposób tutaj na forum i to w taki sposób aby nikt Ci nie zarzucał pisania akademickiego .  Oczywiście jeżeli wyrazisz tego chęć. Jest u nas dział ARTYKUŁY.  Jest to dział gdzie jak nazwa wskazuje umieszczasz swoje artkuły dotyczące  akwarystyki związanej z naszym biotopem. Ale równie dobrze , można pisać o chemii wody , o sprzęcie , o różnego rodzaju procesach zachodzących w wodzie itp.  itd. Plusem tego jest to , że w samym artykule nie ma dyskusji z innymi użytkownikami. Jest ale tylko w brudnopisie..potem to się usuwa. (  posty innych). Nie będę tutaj pisać o stronie technicznej bo to już będzie w kwestii modów.  Jest na forum też copywriter i można z tą osobą porozmawiać aby pomogła od strony merytorycznej odnośnie samego pisania , budowania tekstów  itp.  Nie chce mówić za tę osobę bo może nie mieć czasu  czy ochoty. Aczkolwiek kiedyś była bardzo pomocna i za to jej chwała. Dlaczego w ogóle o tym wspominam ? Z tej prostej przyczyny , że masz bardzo dużą wiedzę i warto tutaj zostawić trochę tej wiedzy dla potomnych. Owszem..udzielasz się w wielu tematach ale to ginie w natłoku innych tematów, postów. Artykuł ma to do siebie , że jest w osobnym dziale, zawsze jako nowy art. był podwieszany  czyli z automatu pozycjonowany i co bardzo istotne jest go bardzo łatwo znaleźć i jak wspomniałem zostaje dla potomnych.  Traktuj to jako moją sugestię. Decyzja należy d Ciebie.  
  • triamond
   Teraz na spokojnie Mój błąd (skrót myślowy) z "wydalaniem amoniaku z kałem". Nietrawione przez rybę białka zawierają azot. Bakterie heterotroficzne przekształcają go do NH3. Tak jak pisałem, to tylko kilkanaście % azotu. Większość ląduje w wodzie przez skrzela. Żywica nie rozwiąże tutaj problemu. Start na dojrzałej gąbce to dobry start! Płucząc dojrzałą gąbkę (wiele miesięcy dojrzewania) "nie zniszczysz" biologii (jak piszesz w #2 poście).      
  • triamond
   Karmnik automatyczny JBL nie ma najbardziej przemyślanej konstrukcji. Jedzenie pleśnieje i zbija się na wylocie spirali. Umieszczanie wyżej nad pokrywą  nie pomaga. Klapka przestaje się zamykać. Wilgoć dostaje się do środka pojemnika ? Czyszczenie klapki i okolicy trudne. Brak dostępu - sklejone plastiki ? Teraz Sera ma szansę... Mechanizm zamykający ze sprężyną... zobaczymy.
  • Falcowski
   No w rogu stoi, to duże na brązowej szafce ------------------------------------ Kurcze, nie łatwa to sprawa takie coś wynieść i przewieźć.
  • suricade
  • przemo95
   Okej. Wylot ma być skierowany wzdłuż dłuższej szyby oczywiście ? 
  • aro600
   PO4 mam wysokie bo 1 mierzone testami Salifert więc wynik prawidłowy, miałem już atak sinic i pomógł dopiero chemiclean, a tani nie jest na moje akwarium 1 dawka to około 100,  kupię może Phos-out 4  Microbe-lift i zbije do niższego poziomu fosfor.
  • Nath_147
   Szkoda ze nie zmierzyłeś  no3 po zmetnieniu wody. U ciebie akwarium jest narażone na swiatlo dzienne a to może potrngowac efekt (stąd masz takie fajne glony na kamieniach i szybie), gdzie u mnie przy polnocnych oknach i glona nie taki, i rosliny w hydro słabo rosną ;(.
 • Topics

 • Images

×
×
 • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.