Skocz do zawartości

Odławianie Saulosi


donk

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam do was pytanko. Znacie jakiś skuteczny sposób żeby odłowić ryby które idą do redukcji?? Już na wszystkie sposoby próbowałem i nie idzie tego zrobić. A nie uśmiecha mi się wyciąganie wszystkich kamieni z akwa.

Co radzicie??

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

..ja robię jak w linku poniżej z tym ,ze nie montuję sznurków tylko kładę na dnie . A do środka wkładam tabletkę roślinną jako wabik..Możesz tam włożyć po prostu troszkę innego pokarmu!! Po pół godziny do godziny mam prawie wszystkie wyłapane!! Plusem tego jest to ,że zanim całkowicie wyjmiesz butelkę z akwa to możesz spokojnie przyjrzeć się co w niej jest:))


http://www.spryciarze.pl/zobacz/jak-zrobic-pulapke-do-akwarium-na-krewetki-i-male-rybki

-- dołączony post:

..i odbywa się to prawie bezstresowo!!

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisałem już to pare razy ale moge jeszcze raz.

Z plexi zrobiłem pudełko z jednym wlotem (około 35x20x20cm). Rybę poprostu zaganiam do niego i po temacie. Musze tylko szybko wyjąć nim zrozumie, że przez ścianę nie przepłynie i nie zacznie próbować wracać drogą którą wpłynęła.

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
Pisałem już to pare razy ale moge jeszcze raz.

Z plexi zrobiłem pudełko z jednym wlotem (około 35x20x20cm). Rybę poprostu zaganiam do niego i po temacie. Musze tylko szybko wyjąć nim zrozumie, że przez ścianę nie przepłynie i nie zacznie próbować wracać drogą którą wpłynęła.



Rozwinę sposób S_Y bo jego jest najlepszy. Jak złapać 20 szt pyszczaków na raz w akwa z kamieniami?

Próbowałem na butelkę po coli - lipa, przez dwie godziny wlazło 4 szt jak cwana to zanim podniesiesz to jakimś cudem znajdzie ten maleńki otwór i umknie. Inkubujące nie jedzą więc w ogóle metoda na butelkę odpada, a te najczęściej odławiamy.

Metoda eljota by zastawić róg szkłem i złapać jedną - skuteczna.

Jak złapać bez większego stresu i wielu godzin wszystkie lub prawie wszystkie ryby ?


Przy okazji budowy filtra kasetowego skleiłem takie pudełko z przeżroczystej plexi bez jednej bocznej ścianki. Ta nie wklejona ścianka służy za naganiacz.

e165bbbf83cc71a2m.jpg


moje wymiar

szer 9cm dług 50cm wys 42cm

Wstawiasz pudełko do akwa wzdłuż przedniej ścianki by wlot dotykał szyby ,warunek wodę obniżamy do poziomu by pudełko wystawało ponad taflę, bo uciekną górą.

Listewką plexi powoli naganiamy całą obsadę w jeden kąt a potem powoli wzdłuż przedniej szyby do pudełka.

Ryby się nie stresują bo chyba nie widzą tej pułapki z plexi.

Jak już są wszystkie w pudełku to zamykamy listewką wlot i powoli podnosimy pudełko wylewając wodę dołem i górą.

Jak już jest mało wody wyjmujemy pudełko z całą obsadą i małą ilością wody i sortujemy rybcie wedle życzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ryby się nie stresują bo chyba nie widzą tej pułapki z plexi.


..jak się nie stresują kiedy je naganiasz? Każdy sposób jest dobry ,który jest skuteczny. Z tym ,że jeden bardziej drugi mniej stresujący .Z butelką może jest bardziej czasochłonny ale to się robi przed karmieniem .Stąd nie zgodzę się z Twoją opinią!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.