Skocz do zawartości

Chore pyszczaki zdychają (cykl azotowy)


Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Zacznę od początku. 20.12.2013 założyłem nowy zbiornik 200l, zakupiłem 25szt pyszczaków (różne gatunki) i 6szt kirysków. Przez 1,5 tyg było wszyzstko OK, od wczoraj zdechło mi już 11szt rybek - pyszczaków. Niewiem co sie dzieje. Po założeniu akwarium filtry chodziły w dzień, na noc je wyłączałem. po wczorajszej konsultacji w sklepie zoologicznym sprzedawca tpowiedział że rybki mogą zdychać przez to że filtry były wyłączane. dziś na noc już zostawiłem wszystko włączone no ale rybki nadal zdychają. rozumiem że woda musi "dojść" do siebie itp. ale dziś zauważyłem na niektórych rybkach białe kropki. ocierają sie też o podłoże i rośliny. są również ustawione 'pod prąd' wody. widać że coś im dolega. są osowiałe, nie pływają po akwarium tylko albo siedzą na dnie albo pod filtrem. wczoraj jeszcze podmieniłem 30l wody. Dodam że kiryskom sienic nie dzieje. Proszę o pomoc - szkoda mi rybek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...20 grudnia zalałeś akwarium a już masz w nim 31 rybek????? Napisz coś więcej o parametrach o ile robiłeś testy !! Postaraj się wrzucić jakieś zdjęcia.... Podaj temperaturę wody..Tak na przeczucie to może być wszystko łącznie z ospą...I chyba jeszcze raz postaraj się uważnie poczytać FAQ..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/eda8dacc4adbf461.html

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/0b18169cf33321c6.html

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/5b2ff8da0c295445.html

-- dołączony post:

Niestety niemam żadnych pomiarów. Najgorsze jest to, że dzisiaj niedziela. Jutro trzech króli i wszystko pozamykane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak byś wpuścił po 24 dniach to by żadna nie zdechła.

Teraz to albo daj ryby na przechowanie znajomemu akwaryście (jak jest) albo weź od niego dojrzałą wodę i zalej nią Twój zbiornik albo wymień wodę na nową uprzednio doprowadzając ją do odp. temp. Po świętach kup Prodibio Biodigest i wlej do akwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...chyba jedyne wyjście to takie abyś je oddał komuś kto ma dojrzały zbiornik. Jeżeli nie masz ich komu oddać to może masz chociaż możliwość wziąć od kogoś trochę wody z dojrzałego akwarium ? Jeżeli masz to wlej tę wodę do swojego akwarium i dodaj TROPICAL Bacto Active lub inne tego typu bakterie które przyspieszą Ci proces " dojrzewania ". Pod żadnym pozorem nie wyłączaj filtrów na noc..Mają pracować cały czas!! Ty je po prostu podusiłeś jak wyżej napisał Marek!!.Jeżeli reszta ryb Ci przetrwa to będzie cud..( ale jest to możliwe )..I powtórzę się PRZECZYTAJ JESZCZE RAZ ( o ile czytałeś ) FAQ... Akwarystyka to cierpliwość!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w FAQ chyba pierwszym punktem powinno być zdanie NIE UFAJ SPRZEDAWCY W SKLEPIE bo większość problemów się rodzi z ich niekompetencji albo z chęci zysku


Podpiszę się pod tym co napisał Bourbon Kid.

Gdybym nie trafił tutaj to pewnie też za namową sprzedawcy na początek kupiłbym ze 60 pysków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zanim zacząłem swoją przygodę z akwarystyką kilka razy przeczytałem FAQ. Przeglądałem też posty kolegów na temat startu akwarium, filtracji itp.

Szkoda, że sprzedawcy w sklepach nie polecają przed przystąpieniem do zakładania akwarium odwiedzin forum właśnie takiego jak nasze. Zauważyłem, że prawie zawsze wprowadzają klienta w błąd świadomie !! Żal mi takich ludzi. Na Twoim miejscu poszedł bym do tego sklepu i pojechał ostro sprzedawcy!Może to by go coś nauczyło!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.