Jump to content

częściowa zmiana obsady


adi19790
 Share

Recommended Posts

450l 150/50/60

cylkulator 2000l

grzałka 250w

falownik 1300l


W tej chwili w akwarium pływają C. afra cobue w ilości 1 samiec i 2 samice,miałem jeszcze fryeri ale oddałem gdyż chcę coś zmienić w akwarium.

Myślałem żeby uzupełnić obsadę Metriaclima estherae red blue i Saulosi ale obawiam się że właśnie o Saulosi,mogą zostać zdominowane?

Boję się też o agresję wewnątrzgatunkową redów,wiem że może się zdarzyć że z haremu samic może mi zostać jedna i dlatego pytam forumowiczów którzy mieli doświadczenie z tymi rybami.Czy warto zaryzykować z redami?


A może dodać msobo magungą i jeszcze jeden gatunek mniej agresywny???

Link to comment
Share on other sites

Dzięki Sławku,już wyczytałem wszystko o tych rybkach na forum :)Boje się dlatego że gdybym nabył harem 1-5 magunge i 1-5 redów czy samice miedzy sobą by się za bardzo nie biły.Miałem magungi i wiem jak są agresywne :( Jestem zadowolony jak się zachowują afry,nie mam żadnego kłopotu ale magunga i redy to inna bajka(piszę o samicach).

Link to comment
Share on other sites

Slawek-meszek

To dopuść sobie magunge a weź saulosi samiczki bardziej spokojne. Nie polecam Membe Deep bo są też agresywne Rozumie że piszemy cały czas o Metriaclima estherae blue?

Albo zrób tak afra , red-red(pomarańcz) i metriaclima calainos(błękitne) ewentualnie P acei.

Link to comment
Share on other sites

Samice metriaclima calainos też są błękitne,są agresywne?Samiec to wiem że jest bardzo agresywny.
Ten gatunek charakteryzuje się wysoką agresją wewnątrzgatunkową, samice również nie pałają do siebie miłością ;).
Link to comment
Share on other sites

Zdecydowałem się dołożyć do afry:msobo magunga i Metriaclima estherae red blue i może do nich dodam P. acei.Będzie ok żywieniowo i ogólnie ?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

 • Recently Browsing   0 members

  • No registered users viewing this page.


 • Posty

  • aro600
   Właśnie na kamieniach mi glony pasują wkurza tylko szyba dodatkowo jeszcze w moim akwarium nie mam tła więc trzeba czyścić 4 szyby co przy wymiarach akwarium 240x60x70h nie należy do przyjemności jasne raz lub 2 na miesiąc to nawet z nudów ale 2 x na tydzień, a minimum raz to już przesada. W zimie to mi nie przeszkadza bo czasu ciut więcej, ale teraz...
  • Pikczer
   Glony masz piękne, ja się głowie jak takie uzyskać. Ślimaki Military Helmet? Z 20 sztuk i będą szczęśliwe. A Ty będziesz mieć znacznie mniej pracy i będzie mniej glonów. Ja czyszczę szybę raz na miesiąc bo częściej nie ma nawet potrzeby. Ja zbijałem NO3 za pomocą JBL nitratex i działało.  Może po prostu pech, albo zbieg okoliczności. Może w związku z wiosną coś się obudziło w akwarium. Ja niedawno też mailem mętną wodę nie robiąc nic. Po prostu nagle pewnego dnia. Może  Twój purolite wcale nie jest wadliwy. 
  • ziemniak
   To jest ciężkie pytanie, bo raz, że zależy co masz, kto robi i na co się decydujesz. Dodatkowo wirujące ceny, niestety zazwyczaj w górę. Widełki podaje jakie miałem oferty: Akwarium: 2500 - 3500 zł (szkło 12 mm bez OW) Stelaż: 1600 - 2400 zł Obudowa stelaża: 200 - 300 zł (zrób to sam) Moduły i kamienie: 700 zł Oświetlenie: 400 zł (zrób to sam) Pokrywa: 1300 - 1500 zł (wycena, ja mam zrobioną póki co zrób to sam) Do tego sterownik, filtry, falowniki, ryby.
  • pkiinbanww
   Na jaki wydatek się przygotować planując takiej wielkości baniak?
  • aro600
   Chciałem obniżyć NO3 żeby zwolnić wzrost glonów bo szaleją i czyszczenie szyb 2x w tygodniu, trochę światła słonecznego świeci mi na akwarium więc warunki mają bdb. Mam prodibio, ale narazie nic nie kombinuje czekam czy się woda wyklaruje, jeśli tak to chyba spróbuję puścić przepływ przez 1 korpus jak jakość wody się pogorszy będę pewny, że to przez żywice. Co do purolite to sprawdziła się stara zasada że ,,lepsze jest wrogiem dobrego,,... chciałem lepiej 
  • Pikczer
   Rośliny, piękne zielone glony i potrzebny jest ten purolite? Jak masz to dodaj bakterie, może one coś pomogą a na pewno nie zaszkodzą. 
  • Pikczer
   To mnie przekonaliscie Teraz wieczorem podlałem wszystkie rośliny wodą z akwarium Poszło też w dynie, cukinie i ogórki Zobaczymy czy rano wystrzelą A Żona do mnie: " jaka czysta woda, lepsza jak z kranu" Ale zapach inny
  • Bojar
   Ja podlewam skrzydłokwiat "wyciągiem" z filtrów. Rośnie jak szalony 🤪
  • aro600
   Zrobiłem właśnie testy i wyniki są następujące: PH - 7,8 NO2 - 0 NO3 -  15 - 20  PO4 - 1 Purolite od wczoraj jest zakręcony więc NO3 mogło trochę pójść do góry. Przed zastosowaniem żywicy było 30 więc wygląda że działa, ale woda dalej jest metna chyba wnioski o jej krystalizacji były przedwczesne. Nie wiem sam nic poza dołożeniem purolite w akwarium się nie zmieniło więc obstawiałem je jako przyczynę metnej wody. Pokryło się to w czasie idealnie. Pytanie czy purolite lub to co mi sprzedali za mógł jakoś inaczej wpłynąć ma wodę? Zdjęcia tak tego nie oddają, ale woda jest mętna, wcześniej miałem wodę kryształ prawie jakby jej,,nie było w akwarium,, 
  • rysib
   Fakt, dziwne. 😉 W sumie wolę podlać marchewkę wodą z baniaka, niż obsypywać krowim łajnem. A kwiaty rosną po tej wodzie jak szalone.👍 Pzdr. Rysiek
 • Topics

 • Images

×
×
 • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.