Skocz do zawartości

Wymarzone 720 litrów Foto story .


Rekomendowane odpowiedzi

Witam


Opisze budowę skrawka mojego prywatnego Malawi.

Czerpię wiedzę na tym forum i dzięki informacją tu zawartym , oraz pomocą aktywnych użytkowników , powinno się udać ;-).

Przygoda z akwarystyką jest we mnie zakorzeniona jakby genetycznie ;-) . Jak wszystkie dzieciaki miałem gupiki , mieczyki i tym podobne . Do czasu kiedy dostałem 2 rybki które " tańczyły " i małe miały w pyszczkach . Tak było 20 lat temu ;).

Teraz co by nie było , że tylko pytam i nic z tego nie wynika będzie relacja:p.


Tak narazie wygląda od strony salonu ( mało interesująco ale motyw Afrykański jest ).




A tak też na razie od strony Fisch Roomu :D Ale coś już się dzieje .




I początek narurowca , projekt to 2 równoległe wkłady z owatą , Alpha2 25/40 , FBF na kloszu 20" baypass i ostatni 10" też na baypass zamontowany tak jak FBF czyli odwrotnie.


post-9198-14695715709468_thumb.jpg

post-9198-14695715711784_thumb.jpg

post-9198-14695715713167_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej Damian,

Projekt zapowiada się bardzo fajnie z rozmachem ;)

Szkoda tylko, że taki krótki ! Widzę, że starasz się zbudować atmosferę napięcia i dlatego tak szybko uciąłeś relację - nie ładnie :x !


Akurat obok mnie siedziała żona i nawet ona powiedziała, że super bo widok w salonie a cały ten bałagan :) w kotłowni (rybnym pokoju) ;) blisko będzie jakbyś chciał założyć rybom podłogówkę.


Powiedz mi jeszcze czy będziesz spawał stelaż pod akwarium, czy będzie stało na tych uspawanych podporach?


Czekam na dalszą część relacji.


Pozdrawiam,

Krzysiek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Relacja krótka bo nic więcej nie ma mam nadzieje że taki stan szybko sie zmieni .

Dosyć już czekania . Podłogówka będzie jak najbardziej to jedno wolne miejsce na rozdzielaczu nie znalazło się tam przypadkowo :-). Jeśli chodzi o postawienie szkła to mam zamiar je postawić na tym co widać.

Podpory są z 6 mm blachy można by słonia wyeksponować

Każda jest przykrecona na dwie śruby i skrecone na wylot przez ścianę , pozatym połowa zbiornika opiera się na ścianie . Jak stchórzę to przed zalaniem dostawie jakąś noge na środku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapowiada sie super, ale chyba bal bym sie to postawic na tych śrubach. Co to za scianka cegla, suporex, wkoncu to tylko dzialowka. Pamietaj ze suporex jest miękki ,ja bym jednak dal trzy nogi z tylu, dwie na bokach przykrecone do sciany i jedną na srodku. Miejsca ci to nie zabierze ,a bedziesz pewny. Lub nawet pod kazdym kontownikiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pozatym połowa zbiornika opiera się na ścianie .

Sorry, ale według mnie przy takiej konstrukcji tych trójkątnych podpór podtrzymujących całość opiera się na ścianie;) Przecież te trójkąciki przenoszą obciążenie na ścianę.


Nie wiem jak to fachowo nazwać, bo mechanikę na studiach miałem dawno temu, ale tutaj wystąpią siły "skręcające". Wydaje mi się, że cała konstrukcja (wraz z akwarium) będzie miała tendencję, żeby się kopyrtnąć do tyłu, znaczy do "Fisch Roomu". Szczerze mówiąc mam poważne wątpliwości czy nie zakończy się to powodzią. Na Twoim miescu spałbym spokojniej gdyby od strony ""Fisch Roomu" była pod całą powierzchnią akwarium wymurowana szafka. Jedna podpora może nie wystarczyć. Jeśli już to tak jak napisał wyżej krzysiek2301 stelaż z podporami co np. 50cm - tak jak masz teraz przymocowane te trójkąciki.



e: Jakie szerokie ma być akwarium i ile cm grubości ma ściana?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiedziałem co się będzie działo na forum jak opublikuje te zdjęcia ;-).


I tak ściana jest nośna ma 24 cm Ytong ( to taki twardszy suporex )plus obustronny tynk to jest razem 26-27 cm ,uprzedzam pytania u góry jest belka żelbetowa , blat ma 60 cm tak jak dno akwarium i jest prawie w połowie (-3cm) oparty na ścianie . Te "trójkącik"

to jak pisałem kątowniki z 6mm blachy , żeby skręcić taką konstrukcję trzeba potwornej siły . Nie są przykręcone na kołki tylko na wylot z podkładkami z fi 100mm . Choć to akurat nie ma znaczenia , tu tendencja będzie bardziej na ścinanie jak na wyrywanie ze ściany.

Jednak lepiej nie będziemy ryzykować , coś tam dołożę ;-) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przydałby się zawór przy FBF-ie bo jak go chcesz wyregulować, zaworem na bajpasie? IMHO nidy rydy. Tak mi się wydaje bo narurowca nie mam (tak na chłopski rozum). Może userzy narurowca potwierdzą albo zaprzeczą ;)


Zamykasz bypass woda leci tylko przez korpus ,otwierasz ( mocniej mniej ) woda przepływa bardziej lub mniej ;-).


Tak mi się wydaje ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.