Jump to content

Malawi, a inne gatunki ryb jak Gibbiceps


Koniu
 Share

Recommended Posts

Witam, interesuje mnie czy rybki te da się połączyć z Malawi. Widziałem jedynie Gibbicepsa, ale mam pytanie co do reszty. Może ktoś ma jakąś opinię na ten temat. Interesuje mnie głównie Trzciniak.


-Zbrojnik lamparci (gibbiceps)


-Piskorz mułowy (amurski)


-Długonos ciernisty ( Węgorek ciernisty )


-Glonojad syjamski


-Trzciniak


-Węgorek ognisty

Link to comment
Share on other sites

zdrowy_zab

Nic z podanego. Nie łączymy biotopów. Źle się to skończy dla tych ryb.

Pomijając kwestie parametrów

Link to comment
Share on other sites

AKWA ŁOBUZ
Nie łączymy biotopów. Źle się to skończy dla tych ryb.


Argument, który nie dotrze do wielu osób i jest czesto olewany niestety choc najprostrzy z możliwych.


Pomijając nawet kwestie biotopów to sama charakterystyka gatunków tu nie zgrywa się z pysiami. Mój stryj hoduje węgorze wszelkiej maści czy węgorki jak zwał, rożne gatunki. te ryby są agresywne gdy są w mniejszej grupie, w większej zajmują się sobą. Potrafią swoja siłą i szybkością roznieść akwarium na strzępy, pożreć małe ryby. No i zajmą każdą kryjówkę, nic już tam nie wejdzie, pyszczak byłby zastraszony w takim zbiorniku. Po za tym są strasznie żarłoczne, potrafią jeść i jednocześnie wydalać niestrawiony pokarm dalej jedząc.


Tak samo zastraszą je ryby oddychające powietrzem atmosferycznym itd


Pyszczak wbrew pozorom jest łatwy do zastraszenia i nie warto nawet myśleć o zestawieniu tego typu ryb w akwariach mniejszych niż 500l a i w większych by to się źle skończyło.


Jeżeli już ktoś się upiera przy glonożercach to zwykły zbrojnik może być, zdarza se, ze glonożercy są trzymani w akwa ale tylko one bo reszta negatywnie wpłynie na pyszczaki.


Nawet połączenie pysi z innymi pielęgnicami nie wpływa na nie tak negatywnie jak połączenie z wymienionymi przez autora gatunkami.

Link to comment
Share on other sites

Tak myślałem o zbrojnikach/glonkach , ale nie chciałbym niebieskich bo mam w innych akwariach ;) Dlatego pomysł o Gibbicepsie, konkretna duża ryba.

Link to comment
Share on other sites

To jest forum tematyczne i piszemy tu o konkretnym biotopie a nie o akwariach towarzyskich. Jest parę tematów poruszających obecność "glonojadów", poszukaj.

Zamykam

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

 • Recently Browsing   0 members

  • No registered users viewing this page.


 • Posty

  • bobanr
   Pewnie jest to wykonalne, choć nie łatwe.   Całość Kostrzyn nad Odrą. Szczegóły pod telefonem.
  • ziemniak
   Długo rozmyślałem nad zakupem, ostatecznie szukałem tego ze zdjęcia poniżej. Akurat była aukcja produktu pokazowego i udało się go wylicytować za całe 13 złotych. Działa na zasadzie obracającego się zegara i ma 14 przegródek. Fajną opcją jest to, że da się do niego podłączyć wężyk powietrza, który ma zapobiegać wilgoci w przegródkach z karmą. Dodatkowo chcę go zamieścić na wiaderku 1 L aby był wyżej i łapał mniej wilgoci. Wkrótce zaczynam testy, bo za około miesiąc szykuje się do dwutygodniowego wyjazdu.
  • Andrzej Głuszyca
   @triamondNie wiem jak masz na imię a nie lubię zwracać się nickiem. Dlatego będę pisał per Ty .   Osobiście uważam , że warto wykorzystać Twoją wiedzę  jeszcze w inny sposób tutaj na forum i to w taki sposób aby nikt Ci nie zarzucał pisania akademickiego .  Oczywiście jeżeli wyrazisz tego chęć. Jest u nas dział ARTYKUŁY.  Jest to dział gdzie jak nazwa wskazuje umieszczasz swoje artkuły dotyczące  akwarystyki związanej z naszym biotopem. Ale równie dobrze , można pisać o chemii wody , o sprzęcie , o różnego rodzaju procesach zachodzących w wodzie itp.  itd. Plusem tego jest to , że w samym artykule nie ma dyskusji z innymi użytkownikami. Jest ale tylko w brudnopisie..potem to się usuwa. (  posty innych). Nie będę tutaj pisać o stronie technicznej bo to już będzie w kwestii modów.  Jest na forum też copywriter i można z tą osobą porozmawiać aby pomogła od strony merytorycznej odnośnie samego pisania , budowania tekstów  itp.  Nie chce mówić za tę osobę bo może nie mieć czasu  czy ochoty. Aczkolwiek kiedyś była bardzo pomocna i za to jej chwała. Dlaczego w ogóle o tym wspominam ? Z tej prostej przyczyny , że masz bardzo dużą wiedzę i warto tutaj zostawić trochę tej wiedzy dla potomnych. Owszem..udzielasz się w wielu tematach ale to ginie w natłoku innych tematów, postów. Artykuł ma to do siebie , że jest w osobnym dziale, zawsze jako nowy art. był podwieszany  czyli z automatu pozycjonowany i co bardzo istotne jest go bardzo łatwo znaleźć i jak wspomniałem zostaje dla potomnych.  Traktuj to jako moją sugestię. Decyzja należy d Ciebie.  
  • triamond
   Teraz na spokojnie Mój błąd (skrót myślowy) z "wydalaniem amoniaku z kałem". Nietrawione przez rybę białka zawierają azot. Bakterie heterotroficzne przekształcają go do NH3. Tak jak pisałem, to tylko kilkanaście % azotu. Większość ląduje w wodzie przez skrzela. Żywica nie rozwiąże tutaj problemu. Start na dojrzałej gąbce to dobry start! Płucząc dojrzałą gąbkę (wiele miesięcy dojrzewania) "nie zniszczysz" biologii (jak piszesz w #2 poście).      
  • triamond
   Karmnik automatyczny JBL nie ma najbardziej przemyślanej konstrukcji. Jedzenie pleśnieje i zbija się na wylocie spirali. Umieszczanie wyżej nad pokrywą  nie pomaga. Klapka przestaje się zamykać. Wilgoć dostaje się do środka pojemnika ? Czyszczenie klapki i okolicy trudne. Brak dostępu - sklejone plastiki ? Teraz Sera ma szansę... Mechanizm zamykający ze sprężyną... zobaczymy.
  • Falcowski
   No w rogu stoi, to duże na brązowej szafce ------------------------------------ Kurcze, nie łatwa to sprawa takie coś wynieść i przewieźć.
  • suricade
  • przemo95
   Okej. Wylot ma być skierowany wzdłuż dłuższej szyby oczywiście ? 
  • aro600
   PO4 mam wysokie bo 1 mierzone testami Salifert więc wynik prawidłowy, miałem już atak sinic i pomógł dopiero chemiclean, a tani nie jest na moje akwarium 1 dawka to około 100,  kupię może Phos-out 4  Microbe-lift i zbije do niższego poziomu fosfor.
  • Nath_147
   Szkoda ze nie zmierzyłeś  no3 po zmetnieniu wody. U ciebie akwarium jest narażone na swiatlo dzienne a to może potrngowac efekt (stąd masz takie fajne glony na kamieniach i szybie), gdzie u mnie przy polnocnych oknach i glona nie taki, i rosliny w hydro słabo rosną ;(.
 • Topics

 • Images

×
×
 • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.