Skocz do zawartości

240l od A do Z- kuter nogi


kuter_noga

Rekomendowane odpowiedzi

Jakie to ma znaczenie, że mieszkasz na trzecim piętrze? Ja też mieszkam na trzecim, a są na forum koledzy, którzy mieszkają na czwartym, a akwaria mają sporo, sporo większe niż nasze razem wzięte;)


Jak masz do wyboru różne firmy, ale też akwaria klejone przez szklarzy - to ja polecam klejenie u szklarza. Dla pewności możesz wcześniej umówić się z nim jak ma wyglądać akwarium - wzmocnienia na prawie całej długości itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie to ma znaczenie, że mieszkasz na trzecim piętrze? Ja też mieszkam na trzecim, a są na forum koledzy, którzy mieszkają na czwartym, a akwaria mają sporo, sporo większe niż nasze razem wzięte;)


Jak masz do wyboru różne firmy, ale też akwaria klejone przez szklarzy - to ja polecam klejenie u szklarza. Dla pewności możesz wcześniej umówić się z nim jak ma wyglądać akwarium - wzmocnienia na prawie całej długości itp.



Troche mnie uspokoiles :-)


Wybiore sie do jednego i drugiego szklarza, podobno maja tez akwaria gotowe na miejscu, zobacze jak to wyglada.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ważne żeby akwarium nie miało za krótkich wzmocnień wzdłużnych ! Czyli powinny być zamontowane jakieś 5cm od ściany bocznej akwarium.


A czy szerokosc tego wzmocnienia rowniez ma znaczenie? W przypadku pekajacych wzmocnien "wromakow" mowa byla o zbyt waskich wzmocnieniach.


Widywalem rowniez wzmocnienie poprzeczne na srodku akwarium laczace wzmocnienie wzdluzne przedniej szyby z wzmocnieniem wzdluznym tylnej szyby. Czy ono wystepuje w jeszcze wiekszych zbiornikach a przy klasycznej 240 jest zbedne...?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy szerokosc tego wzmocnienia rowniez ma znaczenie? W przypadku pekajacych wzmocnien "wromakow" mowa byla o zbyt waskich wzmocnieniach.


Widywalem rowniez wzmocnienie poprzeczne na srodku akwarium laczace wzmocnienie wzdluzne przedniej szyby z wzmocnieniem wzdluznym tylnej szyby. Czy ono wystepuje w jeszcze wiekszych zbiornikach a przy klasycznej 240 jest zbedne...?



Wszystko ma znaczenie!!! Sam się niestety właśnie o tym przekonałem:(( W moim 240l szkle (WROMAK) wzdłużne kończyły się ok.10-11 cm przed boczną szybą z każdej strony.. Uważałem ,że to jest oki....Do wczoraj..bo właśnie pękło mi tylne wzdłużne na środku..Akwarium znajduję się na stabilnej ,wypoziomowanej szafce z podkładką między szkłem a blatem.. Popieram opinie ,że zbyt krótkie wzdłużne wzmocnienie to błąd technologiczny!! Możesz śmiało dla własnego komfortu psychicznego i bezpieczeństwa zamontować poprzeczne co ja uczynię jutro... Teoretycznie niby nie ma potrzeby do 240 dawać poprzecznego wzmocnienia...Ale jak życie uczy to po prostu warto!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z gory przepraszam ze tak nieustannie mecze w temacie bezpieczenstwa akwarium. Kontaktowalem sie ze szklarzem odnosnie akwarium 240l, podpowiedzial ze dla pewnosci mozna by zastosowac szklo o grubosci 10mm, standardowow do tego litrazu stosuje sie 8mm.

Moze te 10mm plus prawidłowo wykonane wzmocnienia wzdluzne pozwola mi spokojnie spac i chodzic do pracy :-)


Czy moze to 10mm szklo to przesada przy 240 litrach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Standardowo robi się z 8 plus wzmocnienia wzdłużne. Nie wiem jaka różnica cenowa między 8 mm szyby a 10mm. Jeżeli nie duża zrób z 10mm a jak duża to zrób z 8mm do tego dwa wzmocnienia wzdłużne i dodatkowo zażycz sobie wzmocnienie poprzeczne. Będziesz spokojnie spał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko ma znaczenie!!! Sam się niestety właśnie o tym przekonałem:(( W moim 240l szkle (WROMAK) wzdłużne kończyły się ok.10-11 cm przed boczną szybą z każdej strony.. Uważałem ,że to jest oki....Do wczoraj..bo właśnie pękło mi tylne wzdłużne na środku..Akwarium znajduję się na stabilnej ,wypoziomowanej szafce z podkładką między szkłem a blatem.. Popieram opinie ,że zbyt krótkie wzdłużne wzmocnienie to błąd technologiczny!! Możesz śmiało dla własnego komfortu psychicznego i bezpieczeństwa zamontować poprzeczne co ja uczynię jutro... Teoretycznie niby nie ma potrzeby do 240 dawać poprzecznego wzmocnienia...Ale jak życie uczy to po prostu warto!!


Ciesz się Andrzeju, że nie jesteś kolejna ofiarą tych partaczy i nie masz basenu w domu ponieważ najczęściej zaraz po wzmocnieniu strzelała szyba przednia lub tylnia. Kolejny dowód na to co wcześniej pisałem, a wielu na mnie psy wieszało , że akwaria takie maja po rok i dłużej i jest ok !!!!!!

Kolejna przestroga !!!


Czy moze to 10mm szklo to przesada przy 240 litrach?


Tak jak meszek pisał standartowo robi się akwa 240l(120cmx40x50) z 8mm porządnie wykonane wzmocnienia wzdłużne i możesz spokojnie chodzić do pracy, ale jeżeli masz ochotę na 10mm to klej z 10mm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciesz się Andrzeju, że nie jesteś kolejna ofiarą tych partaczy i nie masz basenu w domu ponieważ najczęściej zaraz po wzmocnieniu strzelała szyba przednia lub tylnia.


...ale każde jakieś "pyknięcie" w domu i o mało zawału nie dostaje:)) Jutro wkleję jedno a może dwa poprzeczne..tak dla świętego spokoju:)) Dwa to może przesada ale jeszcze to przemyślę..Bo jedno to na pewno:))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.