Jump to content

Problem z wodą


Guban88
 Share

Recommended Posts

Witam. Zauważyłem dziwne zjawisko ( może się mylę ) , a mianowicie na powierzchni wody takie dziwne jakby rozlany olej jak patrze na wodę od dołu przy włączonych naświetlaczach widać takie plamy na "stojącej" wodzie coś jak tęcza różne kolory, coś jak olej czy paliwo rozlane :confused: I czy może to być wywołane przez skraplającą wodę z zawiasów? Mam tzn miałem bo teraz je zdemontowałem w środku i metalowe. Już trochę zaszły rdzą. I czy to w kontakcie z wodą mogło to dziwne zjawisko wywołać. Jeśli chodzi o ryby to są ok. Nawet 2 samice mają pełne pyski hehe ale zaniepokoiło mnie to bo jak np jest ruch wody to tego nie widać.
[300] Malawi

Link to comment
Share on other sites

Wnioskuję po opisie,że jest to film bakteryjny. Pewnie masz za słabo burzoną taflę,ustaw wylot z biologa na równi z lustrem wody,to powinno pomóc.

Link to comment
Share on other sites

Posiadasz zwykły i często spotykany film bakteryjny. Aby się go pozbyć wystarczy ustawić odpowiednio wylot z filtra aby poruszał lustrem wody, lub zainwestuj w skimmer.


Pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

Parametry ok ;) Aha to dobrze bo już myślałem że może od rdzy. Mam ustawione ale wyżej nie mogę bo mam tak otwór w pokrywie że wylot nie jest typowo na równi z taflą wody. Może w ten skimmer.[300] Malawi

Link to comment
Share on other sites

Mam jeden falownik już, ale on służy do czyszczenia dna. Myślałem żeby zakupić jeszcze jeden , a co do wylotu filtra to nie mogę już inaczej bo mam na maxa w górę dany. Otwór w pokrywie z tyłu na to nie pozwala by dać wyżej. Może na ten skimmer postawię.
[300] Malawi

Link to comment
Share on other sites

Andrzej Głuszyca

..masz filtr wewnętrzny? Bo nic o nim nie wspominasz..Jak masz to z niego ustaw wylot jak Ci radzi waszek18..A jak nie to skimer... Chyba ,że dasz ten drugi falownik..I już kilka wyjść jest:))

Link to comment
Share on other sites

Wylot z kubła pod samą powierzchnią i będzie po kłopocie , też miałem ten problem i kiedy przestawiłem wylot z kubełka jest po sprawie.:)

Link to comment
Share on other sites

U mnie wylot skierowany na taflę daje sobie radę z filmem bakteryjnym. Jednak na noc kiedy opuszczam wylot (małżowinka ma kłopoty ze spaniem)pod wodę, rano znowu problem powraca. Więc chyba zainwestuję w skimmer.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

 • Recently Browsing   0 members

  • No registered users viewing this page.


 • Posty

  • bobanr
   Pewnie jest to wykonalne, choć nie łatwe.   Całość Kostrzyn nad Odrą. Szczegóły pod telefonem.
  • ziemniak
   Długo rozmyślałem nad zakupem, ostatecznie szukałem tego ze zdjęcia poniżej. Akurat była aukcja produktu pokazowego i udało się go wylicytować za całe 13 złotych. Działa na zasadzie obracającego się zegara i ma 14 przegródek. Fajną opcją jest to, że da się do niego podłączyć wężyk powietrza, który ma zapobiegać wilgoci w przegródkach z karmą. Dodatkowo chcę go zamieścić na wiaderku 1 L aby był wyżej i łapał mniej wilgoci. Wkrótce zaczynam testy, bo za około miesiąc szykuje się do dwutygodniowego wyjazdu.
  • Andrzej Głuszyca
   @triamondNie wiem jak masz na imię a nie lubię zwracać się nickiem. Dlatego będę pisał per Ty .   Osobiście uważam , że warto wykorzystać Twoją wiedzę  jeszcze w inny sposób tutaj na forum i to w taki sposób aby nikt Ci nie zarzucał pisania akademickiego .  Oczywiście jeżeli wyrazisz tego chęć. Jest u nas dział ARTYKUŁY.  Jest to dział gdzie jak nazwa wskazuje umieszczasz swoje artkuły dotyczące  akwarystyki związanej z naszym biotopem. Ale równie dobrze , można pisać o chemii wody , o sprzęcie , o różnego rodzaju procesach zachodzących w wodzie itp.  itd. Plusem tego jest to , że w samym artykule nie ma dyskusji z innymi użytkownikami. Jest ale tylko w brudnopisie..potem to się usuwa. (  posty innych). Nie będę tutaj pisać o stronie technicznej bo to już będzie w kwestii modów.  Jest na forum też copywriter i można z tą osobą porozmawiać aby pomogła od strony merytorycznej odnośnie samego pisania , budowania tekstów  itp.  Nie chce mówić za tę osobę bo może nie mieć czasu  czy ochoty. Aczkolwiek kiedyś była bardzo pomocna i za to jej chwała. Dlaczego w ogóle o tym wspominam ? Z tej prostej przyczyny , że masz bardzo dużą wiedzę i warto tutaj zostawić trochę tej wiedzy dla potomnych. Owszem..udzielasz się w wielu tematach ale to ginie w natłoku innych tematów, postów. Artykuł ma to do siebie , że jest w osobnym dziale, zawsze jako nowy art. był podwieszany  czyli z automatu pozycjonowany i co bardzo istotne jest go bardzo łatwo znaleźć i jak wspomniałem zostaje dla potomnych.  Traktuj to jako moją sugestię. Decyzja należy d Ciebie.  
  • triamond
   Teraz na spokojnie Mój błąd (skrót myślowy) z "wydalaniem amoniaku z kałem". Nietrawione przez rybę białka zawierają azot. Bakterie heterotroficzne przekształcają go do NH3. Tak jak pisałem, to tylko kilkanaście % azotu. Większość ląduje w wodzie przez skrzela. Żywica nie rozwiąże tutaj problemu. Start na dojrzałej gąbce to dobry start! Płucząc dojrzałą gąbkę (wiele miesięcy dojrzewania) "nie zniszczysz" biologii (jak piszesz w #2 poście).      
  • triamond
   Karmnik automatyczny JBL nie ma najbardziej przemyślanej konstrukcji. Jedzenie pleśnieje i zbija się na wylocie spirali. Umieszczanie wyżej nad pokrywą  nie pomaga. Klapka przestaje się zamykać. Wilgoć dostaje się do środka pojemnika ? Czyszczenie klapki i okolicy trudne. Brak dostępu - sklejone plastiki ? Teraz Sera ma szansę... Mechanizm zamykający ze sprężyną... zobaczymy.
  • Falcowski
   No w rogu stoi, to duże na brązowej szafce ------------------------------------ Kurcze, nie łatwa to sprawa takie coś wynieść i przewieźć.
  • suricade
  • przemo95
   Okej. Wylot ma być skierowany wzdłuż dłuższej szyby oczywiście ? 
  • aro600
   PO4 mam wysokie bo 1 mierzone testami Salifert więc wynik prawidłowy, miałem już atak sinic i pomógł dopiero chemiclean, a tani nie jest na moje akwarium 1 dawka to około 100,  kupię może Phos-out 4  Microbe-lift i zbije do niższego poziomu fosfor.
  • Nath_147
   Szkoda ze nie zmierzyłeś  no3 po zmetnieniu wody. U ciebie akwarium jest narażone na swiatlo dzienne a to może potrngowac efekt (stąd masz takie fajne glony na kamieniach i szybie), gdzie u mnie przy polnocnych oknach i glona nie taki, i rosliny w hydro słabo rosną ;(.
 • Topics

 • Images

×
×
 • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.