Skocz do zawartości

Nowy kubeł i dylemat Eheim Professionel 3 czy unimax 700


zydanet83

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Wiem że temat wałkowany od dawna , ale podejmę go... Postanowiłem wymienić swoje stare kubły na nowe ... Na celowniku znalazły się 2075 i unimax 700...


Dylemat duży bo biegają w tych samych cenach , na forach opisują ich wady i zalety , a człowiek chciał by kupić i wybrać jak najlepiej aby nie żałował .


2075 to sprawdzona konstrukcja , teraz nawet jest limitowana wersja z 5 letnią gwarancją ( ale nie wiem czy na wszystko . Ale ponoć profes. 3 mają swoje wady .


Unimax zaś polska sprawdzona konstrukcja , ale zdarza im sie przeciekać .... Więc co waszym zdaniem kupić za baniak ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje zdanie jest takie: mimo że Unimax to sprawdzony filtr profesjonalny wybrał bym Eheima. Jest to stara i dobra firma, to tak jakby porównać fiata do VW. Zastanowił bym się nad kupnem Unimaxa gdyby kosztował połowę wartości eheima. Wybór należy do Ciebie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Dla porównania:


i


Ja w mojej 576L od ponad roku używam unimaxa 700 jako biologa i bardzo go sobie chwalę Główne zalety to: cicha praca - praktycznie niesłyszalny oraz jedna z największych pojemność na media filtracyjne). Jak dotąd śmiga bezawaryjnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego nie napisałeś do jakiego zbiornika ma być ten filterek.?

Ogólnie jeżeli jest to akwarium do 500l-600l wybrałbym eheima.

A z drugiej strony po co wydawać tyle pieniedzy (no chyba że masz na zbyciu). Równie dobrze możesz zakupić HW 303 za mniejsze pieniądze.

Popatrz na zużycie eheima i unimaxa. Wiem że unimax ma dużą pojemność na wkłady filtracyjne, ale musisz zadać sobie pytanie czy to będzie potrzebne i czy będzie wykorzystane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i jak zwykle bywa zdania podzielone ... Co do Baniaka to jest 450L

Co do filtrów mam 2 Tetry tec ex 700 i 1200 , więc jak widać chińczyków już mam nawet tej lepszej jakości ... Ale z doświadczenia wiem , że tetry wylewają , a mam świeżo po remoncie pokój wiec nie chce remontu znowu ... I tak już 700 ochrzciła pokój wiadrem wody pod panele wiec szukam filtra nie zawodnego i na lata ,to też z żalem, ale tysiaka trzeba wydać .Z tanich rozwiązań się już wyleczyłem i tetry odsprzedam ...

A co filtrować filtr będzie miał, dodam że będzie to jedyny kubeł na tym baniaku .


Dla ułatwienia powiem czego oczekuje od filtra :

-aby nie ciekł

-cichej pracy

-dobrze filtrował

-dobrej wydajności w stosunku do pobieranej energii

-dostępności części zamiennych w niskiej cenie


WIec czekam na dalsze rady z waszej strony


A jeszcze jedno co możecie powiedzieć o filtrach narurowych ? Warto montować owaki przed kubłem? Jak tak to jaki wkład do owego filtra ? I co jaki czas trzeba by go wymienić ?

Oczywiście rozważam montaż owego filtra na dolocie filtra biologicznego.

Co jaki czas wówczas trzeba czyścić kubeł po montażu filtra narurowego ?

-- dołączony post:

Dzięki za podane poniżej linki ,ale ja je już wcześniej przeczytałem , w każdym jest opis filtra nowego . To jak opisywać samochód świeżo kupiony i mówić , że jest super dobry .

Liczę na rady osób używających dane filtry co najmniej od 2 lat , od takich co mogą coś powiedzieć o pracy filtra po jakimś czasie . Ja np. mogę powiedzieć dużo o Tetrach , znam ich konstrukcję od najmniejszej śrubeczki .


Co do recenzji 2075 to nie zgodzę się z tym iż zastosowanie pompki do odpowietrzenia filtra to dobry pomysł . Moim zdaniem Producenci montując te udogodnienie strzelili sobie w stopę . To jedno z najsłabszych ogniw filtra . Ja w tetrach nie używam tego , a dla bezpieczeństwa zalepiłem to silikonem .

A porównanie filtrów z VW czy fiatem hmmm ... Ja osobiście uważam że VW ( to nie jest dobry wybór - miałem 2 ) co do fiatów hmmmm miło wspominam malucha ... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zakładałem calkiem niedawno nowy baniak. Stanąłem oczywiście przed wyborem kubła.

Zawody wygrał Unimax. Wiele o filtrze powiedzieć nie mogę, na razie nie jest w ogóle obciążony.


Zalety (kolejność dowolna):

- przepływ

- jakość wykonania

- pojemność

- kółka na dole kubła!

- umiarkowany apatyt na energię

- niewielki hałas

- dzięki 4 wężom można lepiej wpłynąć na obieg wody w baniaku


Wady:

- przy składaniu trzeba zwracać uwagę na poprawny montaż głowicy

- działa jak każdy inny filtr :)

- z racji konstrukcji, przy otwieraniu upuszcza parę litrów wody

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje wszystkim za wypowiedź ... Zdecydowałem dać szanse jeszcze Tetcze ... Oba naprawiłem , zainwestowałem w dobre wiadra i obadamy ..Ale nie zmienia to faktu że na święta zrobie sobie prezent w postaci nowego kubła i będzie to Eheim . Zaczynam inwestować w baniak więc kupie sprawdzoną i porządną firmę ...


A co do pre filtra przed kubłem czy ktoś sie może wypowiedzieć ... Zrobiłem se już taki ale mam pytanie jaki wkład sznurkowy wybrać ile mikronów ? w sklepach standard to 20 , ale czy on nie jest za mały ? Może 50 lub 100 ??? Prosił bym o radę w tej sprawie ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i jak zwykle bywa zdania podzielone ... Co do Baniaka to jest 450L

Co do filtrów mam 2 Tetry tec ex 700 i 1200 , więc jak widać chińczyków już mam nawet tej lepszej jakości ... Ale z doświadczenia wiem , że tetry wylewają , a mam świeżo po remoncie pokój wiec nie chce remontu znowu ... I tak już 700 ochrzciła pokój wiadrem wody pod panele wiec szukam filtra nie zawodnego i na lata ,to też z żalem, ale tysiaka trzeba wydać .Z tanich rozwiązań się już wyleczyłem i tetry odsprzedam ...

A co filtrować filtr będzie miał, dodam że będzie to jedyny kubeł na tym baniaku .


Dla ułatwienia powiem czego oczekuje od filtra :

-aby nie ciekł

-cichej pracy

-dobrze filtrował

-dobrej wydajności w stosunku do pobieranej energii

-dostępności części zamiennych w niskiej cenie


WIec czekam na dalsze rady z waszej strony



HW303-mam 2 lata-niezawodnie! ale jesli nie chcesz chiniola to nie masz wyjścia(taki planuję mój nastepny filtr;))-FX5!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.