Jump to content

Sitko do dużych zbiorników


harisimi
 Share

Recommended Posts

harisimi

Mam nietypowy problem ;) w czasie ostatniego grzebania w baniaku i wyławiania moich 12-13 cm ryb myślałem że trafi mnie i pogryzę okalające baniak kamienie ;). Złapać 30 cm sitkiem rybę w baniaku o szerokości 100 cm nie jest łatwo bardo trudno ją zagonić do tego Copadichromis to dobrzy pływacy. Misiek rzucił mi pomysł podbieraka ale już Stan wybił mi to z głowy, że to zły pomysł chyba że zrobię sobie sam z odpowiedniego materiału ( podbierak do karpi ) ale ja mam dwie lewe raczki do takich rzeczy. Ciekawy jestem jak sobie radzą inni koledzy i czym łapią swoje ryby ... szczególnie takie jak drapieżniki w dużych baniakach. Moze ktoś trafił na os wiekszego niż ja bo ja największe sitko jakie widziałem to 35 x 25 cm a ja mam nie wiele mniejsze 30x20

Link to comment
Share on other sites

Andrzej Głuszyca

..powiem tak!! Nie mam dużych drapieżników bo mam Pseudotropheus Saulosi i Iodotropheus sprengerae . Jak wiadomo są również bardzo ruchliwe..Właśnie dziś redukowałem " rdzawe".. Łapałem je nie siatką a pułapką z przeźroczystej plastikowej butelki!! W ciągu 30-40 min miałem praktycznie wyłapane wszystkie ryby w akwarium razem z saulosi które oczywiście wypuszczałem z powrotem!! Plusem tego jest to ,że ryby prawie się nie stresują i można wtedy dokładnie obejrzeć co się złapało..To jest czy samca czy samicę .

Link to comment
Share on other sites

harisimi

Ja już łapię ryby od nastu lat i w mniejszym zbiorniku nie było problemu ale jak się ma 30 cm sitko w baniaku 40 cm czy 50 cm to jest bajka ;) ... tutaj ryba uskakuje w bok i ma metr, sitko ma opór a musi jechać do drugiej szyby ponad 2 swoje długości ;). Ryba jest po prostu szybsza.

Link to comment
Share on other sites

.. Łapałem je nie siatką a pułapką z przeźroczystej plastikowej butelki!! W ciągu 30-40 min miałem praktycznie wyłapane wszystkie ryby w akwarium .


Czy mógłbyś powiedzieć coś więcej, jak to działa , może jakieś foto jak skonstruować taką pułapkę.

Powoli szykuję sie do redukcji w moim baniaku więc wszelkie wynalazki będę brał pod uwagę.

Link to comment
Share on other sites

Andrzej Głuszyca

http://www.spryciarze.pl/zobacz/jak-zrobic-pulapke-do-akwarium-na-krewetki-i-male-rybki


Ja zrobiłem trochę inaczej. Kupiłem jakiś napój 2l za 0,99zł . Można kupić COLE :)) Sznurek jest niepotrzebny. Szyjkę z nakrętką odciąłem w ogóle po to aby powiększyć otwór przez który będą wpływać ryby. Następnie przeciąłem butelkę tak jak na filmie z tym ,że w dnie wypaliłem 5 dziurek gorącym gwoździem . Do środka włożyłem tabletkę roślinną:)) Położyłem butelkę na dnie i czekałem,..Trwało to moment..Zawsze tak robię:))

 • Dziękuję 4
Link to comment
Share on other sites

Hari spróbuj dwoma siatkami albo przytnij jakąś pleksi, PCV... na szerokość i wysokość akwa. Oddzielisz mały skrawek z którego bez problemu wyłapiesz co będziesz chciał :). Nie masz dużo dekoracji więc nie powinno być problemu z włożeniem takiej przegrody.

Link to comment
Share on other sites

harisimi

Zbyszek pytanie zasadniecze skąd je masz ... ja znalazłem największe 35 cm a tak kupiłbym właśnie dwie 40ki i po problemie.

Link to comment
Share on other sites

Różne są sposoby, ale spróbójcie zastosować to w dużym akwarim z dekoracjami względem noszącej samicxy - no efffin way! Ale są sposoby i na to... w mojej wannnie namiętnie przekładam szybę nakrywkową między kamienie co ogranicza fiszom możliwości ruchu. Potem to już bystre oko i ręka rewolwerowca operująca z zaskoczenia największą siatą na motyle jaką mieli w zoologu. Da się.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

 • Recently Browsing   0 members

  • No registered users viewing this page.


 • Posty

  • bobanr
   Pewnie jest to wykonalne, choć nie łatwe.   Całość Kostrzyn nad Odrą. Szczegóły pod telefonem.
  • ziemniak
   Długo rozmyślałem nad zakupem, ostatecznie szukałem tego ze zdjęcia poniżej. Akurat była aukcja produktu pokazowego i udało się go wylicytować za całe 13 złotych. Działa na zasadzie obracającego się zegara i ma 14 przegródek. Fajną opcją jest to, że da się do niego podłączyć wężyk powietrza, który ma zapobiegać wilgoci w przegródkach z karmą. Dodatkowo chcę go zamieścić na wiaderku 1 L aby był wyżej i łapał mniej wilgoci. Wkrótce zaczynam testy, bo za około miesiąc szykuje się do dwutygodniowego wyjazdu.
  • Andrzej Głuszyca
   @triamondNie wiem jak masz na imię a nie lubię zwracać się nickiem. Dlatego będę pisał per Ty .   Osobiście uważam , że warto wykorzystać Twoją wiedzę  jeszcze w inny sposób tutaj na forum i to w taki sposób aby nikt Ci nie zarzucał pisania akademickiego .  Oczywiście jeżeli wyrazisz tego chęć. Jest u nas dział ARTYKUŁY.  Jest to dział gdzie jak nazwa wskazuje umieszczasz swoje artkuły dotyczące  akwarystyki związanej z naszym biotopem. Ale równie dobrze , można pisać o chemii wody , o sprzęcie , o różnego rodzaju procesach zachodzących w wodzie itp.  itd. Plusem tego jest to , że w samym artykule nie ma dyskusji z innymi użytkownikami. Jest ale tylko w brudnopisie..potem to się usuwa. (  posty innych). Nie będę tutaj pisać o stronie technicznej bo to już będzie w kwestii modów.  Jest na forum też copywriter i można z tą osobą porozmawiać aby pomogła od strony merytorycznej odnośnie samego pisania , budowania tekstów  itp.  Nie chce mówić za tę osobę bo może nie mieć czasu  czy ochoty. Aczkolwiek kiedyś była bardzo pomocna i za to jej chwała. Dlaczego w ogóle o tym wspominam ? Z tej prostej przyczyny , że masz bardzo dużą wiedzę i warto tutaj zostawić trochę tej wiedzy dla potomnych. Owszem..udzielasz się w wielu tematach ale to ginie w natłoku innych tematów, postów. Artykuł ma to do siebie , że jest w osobnym dziale, zawsze jako nowy art. był podwieszany  czyli z automatu pozycjonowany i co bardzo istotne jest go bardzo łatwo znaleźć i jak wspomniałem zostaje dla potomnych.  Traktuj to jako moją sugestię. Decyzja należy d Ciebie.  
  • triamond
   Teraz na spokojnie Mój błąd (skrót myślowy) z "wydalaniem amoniaku z kałem". Nietrawione przez rybę białka zawierają azot. Bakterie heterotroficzne przekształcają go do NH3. Tak jak pisałem, to tylko kilkanaście % azotu. Większość ląduje w wodzie przez skrzela. Żywica nie rozwiąże tutaj problemu. Start na dojrzałej gąbce to dobry start! Płucząc dojrzałą gąbkę (wiele miesięcy dojrzewania) "nie zniszczysz" biologii (jak piszesz w #2 poście).      
  • triamond
   Karmnik automatyczny JBL nie ma najbardziej przemyślanej konstrukcji. Jedzenie pleśnieje i zbija się na wylocie spirali. Umieszczanie wyżej nad pokrywą  nie pomaga. Klapka przestaje się zamykać. Wilgoć dostaje się do środka pojemnika ? Czyszczenie klapki i okolicy trudne. Brak dostępu - sklejone plastiki ? Teraz Sera ma szansę... Mechanizm zamykający ze sprężyną... zobaczymy.
  • Falcowski
   No w rogu stoi, to duże na brązowej szafce ------------------------------------ Kurcze, nie łatwa to sprawa takie coś wynieść i przewieźć.
  • suricade
  • przemo95
   Okej. Wylot ma być skierowany wzdłuż dłuższej szyby oczywiście ? 
  • aro600
   PO4 mam wysokie bo 1 mierzone testami Salifert więc wynik prawidłowy, miałem już atak sinic i pomógł dopiero chemiclean, a tani nie jest na moje akwarium 1 dawka to około 100,  kupię może Phos-out 4  Microbe-lift i zbije do niższego poziomu fosfor.
  • Nath_147
   Szkoda ze nie zmierzyłeś  no3 po zmetnieniu wody. U ciebie akwarium jest narażone na swiatlo dzienne a to może potrngowac efekt (stąd masz takie fajne glony na kamieniach i szybie), gdzie u mnie przy polnocnych oknach i glona nie taki, i rosliny w hydro słabo rosną ;(.
 • Topics

 • Images

×
×
 • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.