Skocz do zawartości

Moje pierwsze 200L


meny

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich


Akwariami zajmuje się już jakiś czas:) do tej pory miałem same roślinniaki aż przyszedł czas na malawi.


Dysponuje baniakiem 200L niestety nie mam możliwości w tej chwili na większy zbiornik;/


Mam pytanie odnośnie filtracji, mam JBL e900 i HW302 w roślinnym JBL szedł tylko z keramzytem jako bilog HW miałem 50/50 mechanik i trochę ceramiki, dodatkowo miałem kaskadę jako mechanika. Czy w malawi starczą 2 kubły jeden tak jak miałem jako biolog i HW jako mechanik? Czy polecacie stosować jeszcze jakąś turbinę lub kaskadę jako mechanika?


Co do wystroju do PCV na tło zamówione a kamole ze składu ogrodniczego będą:)


Obsada Metriaclima sp. msobo "Magunga" 3+1

oraz

Cynotilapia afra "Cobue" 3+1


Co sądzicie o takiej obsadzie?


Pozdrawiam

Paweł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Mam pytanie odnośnie filtracji, mam JBL e900 i HW302 w roślinnym JBL szedł tylko z keramzytem jako bilog HW miałem 50/50 mechanik i trochę ceramiki, dodatkowo miałem kaskadę jako mechanika. Czy w malawi starczą 2 kubły jeden tak jak miałem jako biolog i HW jako mechanik?



W zupełności to wystarczy w malawce ! Daj tylko prefiltry na zasys i ,,świat i ludzie". Żadnej juz prądożernej turbinki nie dawaj.

Obsada tak jak burbon kid pisał lub dałbym maingano 1+4 i afra cobwe 1+4

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W zupełności to wystarczy w malawce ! Daj tylko prefiltry na zasys i ,,świat i ludzie". Żadnej juz prądożernej turbinki nie dawaj.

Obsada tak jak burbon kid pisał lub dałbym maingano 1+4 i afra cobwe 1+4



Dzięki za odpowiedź, niestety prefiltry to tak średnio przynajmniej przy JBL, miałem do tej pory zrobione na wylocie z e900 z filtra narurowego zrobiony dyfuzor co2 wszystko było bez wkładu no i... bardzo osłabiało to wydajność e900... myślę że zrobie mechanikę w HW302 czyszczona co 2mc no i biologie z keramzytem w jbl:)


Obsada w takim bądź razie:

afra cobwe 1+4

oraz Pseudotropheus Saulosi 2+4?? czy tak może być?


Co do oświetlenia teraz prułem 120W;) mam świetlówy


Sylvania GroLux

Sylvania AquaStar

Juwel Day Lite

Sylvania LuxLine Plus.


Czy coś z tego się nada? Myślę że 30W styknie na całość:)


Mała zajawka ułożenia kamoli

t8p1.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prosto i sensownie, i kryjówki są i wygląda to dość proporcjonalnie i dobre wykorzystanie miejsca. Kupa kamieni po prostu :) Mnie się podoba,głownie przez te okrąglaki - są naturalne.Chociaż mam wrażenie,że zmienisz to jeszcze wiele razy.


No i zmieniłem:)


bmiz.jpg


Akwarium zalane, bakterie dodane, filtry uruchomione, syfek ze starego zbiornika dostarczony:)


W moim sklepie mogę złożyć zamówionko i koleś przywiezie mi 10szt saulosi młode cena ok 45zł za pakiet, jak podrosną mogę oddać co mi zostanie, co o tym sądzicie?


I jaka dietka dla maluchów? Jakieś konkretne firmy?


pozdrawiam

Paweł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obawiam się, że po jakimś czasie, (jak pysie zaczną kopać)po lewej stronie może dojść do katastrofy .Proponował bym ,podeprzeć ten lewy wystający, jeszcze jakimś kamieniem.Rozważył bym też obrócenie go o 180 stopni.Na zdjęciu widać że góra jest większa od dołu.Ale to moje zdanie.


pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.