Jump to content

500L obsada do malawi prosze o rady

staszek
 Share

Recommended Posts

Witam, posiadam baniak 500 L, jestem w trakcie likwidacji mojej amazońskiej obsady i planuje przejść na malawi. Dużo czytam na temat ryb lecz z malawi nigdy nie miałem doczynienia, na podstawie postów przeczytanych na forum postanowiłem stworzyć własną obsadę moja propozycja to:

Labidochromis Caeruleus

Cynotilapia afra (Jalo Reef)

Iodotropheus sprengerae

Metriaclima estherae (Red)

Labidochromis sp mbamba

Czy taka obsada jest w porządku? Na ile sztuk każdego z gatunków mogę sobie pozwolić. Chciałbym się dowiedzieć ile ryb mogę kupić do kontrolowanego przerybienia oraz w jakich stosunkach tworzyć haremy. Dajcie swoje propozycje innych gatunków jeżeli któryś z gatunku nie pasowałby do pozostałych.

Pozdrawiam

Slawek-meszek

Akwarium bardzo wysokie i tu nie poszalejemy z ilością ryb. Tak naprawdę dla pysi liczy się wielkość dna. Myślę że do Twojego zbiornika z tych ryb zostawiłbym

Labidochromis Caeruleus

Cynotilapia afra (Jalo Reef)

Iodotropheus sprengerae

i ewentualnie tego Labidochromis sp mbamba ale z tą rybką wsyrzymałbym się troszkę. Nabiesz doświadczenia i zobaczysz czy trzeba dołożyć ten czwarty gatunek.Zapku sobie po 10szt maluchów i czekaj co się rozwinie w Twoim zbiorniku.

Na tym bym poprzestał. Nabierzesz doświadczenia

No i takie odpowiedz mnie cieszą :) właśnie brak mi doświadczenia w malawi a uważam że wiecej się naucze o tych rybach mając je niż czytając codziennie fora oczywiście chce dobrać rybki do siebie jak najlepiej. A jakaś inna propozycja na przyszłość w zamian za Labidochromis sp mbamba?

Mając taką studnię (80cm), ale tylko 120cm długości, zorganizowałbym bardzo intensywnie wyrzeźbione tło 3D i rozpoczął wybór obsady od maingano - najlepszy sposób na zagospodarowanie toni przy wysokim akwa poniżej 150cm długości (gdzie acei i red-redy się nie zmieszczą). Nietypowe akwarium dla nietypowej co do zachowań ryby!

Jeżeli maingano Ci się nie podoba lub jeżeli nie chcesz tła strukturalnego - to uznaj mój post za niebyły;)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Share

• Recently Browsing   0 members

• No registered users viewing this page.

• przemo95
      Dotychczas sprawdzałem tylko NH4 tak jak było napisane w innym poście. 
    • Bezprym
      A reszta parametrów? 
    • przemo95
      Witam. Akwarium zalałem 4 maja za pomocą ustrojstwa. Od tygodnia podaje bakterie seachem stability, sypalem też 2 razy pokarm, a NH4 cały czas stoi w miejscu (<0,05) , mierzyłem już 3 razy co kilka dni, ostatni raz przed chwilą.. Coś robię nie tak czy potrzeba więcej czasu?    PS. Testy kropelkowe JBL.
    • Witek
      Kolejny raz dzięki za pomoc 👍
    • aro600
      Moim zdaniem bardziej podkręca glony światło słoneczne, ale dzięki temu jest zielono, martwi mnie to, że już 2 dzień korpusy z żywicą są zakręcone, a woda dziś rano dalej była mętna bez większych zmian, zobacze jak wrócę do domu ,ale jeśli przyczyna była mechaniczna wywołana purolite to po tym czasie powinna już zostać przefiltrowana. Inna obserwacja to wydaje mi się, ale to subiektywna opinia, że woda rano jest bardziej mętna.. może ryby robią w nocy jakąś rewolucję z podłożem i to piach, ale przez ponad półtora roku nigdy nie miałem takiej sytuacji, a dno tez nie wygląda na jakoś specjalnie przekopane - bardziej niż normalnie.
    • triamond
      @aro600 Może zrób test NO3 na wylocie z żywicy ? Będzie wiadomo, czy nie pomylona żywica. Purolite a520e też usuwa fosforany (ok. 20% PO4, 80% NO3; ale zależy od stężeń). Jeśli problemem szyby... to może skupić oświetlenie tak, żeby nie oświetlać szyb ? Odbłyśniki ? Kolimatory ? Ja mam korytko kablowe 3x3cm pomalowane na czarno od środka i moduły.
    • Waclaw
      Mimo dodatkowych uciążliwości w postaci czyszczenia szkła, glon prezentuje się rewelacyjnie. U mnie od roku królują okrzemki ☹️ i nic nie wskazuje na to, żeby coś miało się zmienić w temacie 😞
    • aro600
      Właśnie na kamieniach mi glony pasują wkurza tylko szyba dodatkowo jeszcze w moim akwarium nie mam tła więc trzeba czyścić 4 szyby co przy wymiarach akwarium 240x60x70h nie należy do przyjemności jasne raz lub 2 na miesiąc to nawet z nudów ale 2 x na tydzień, a minimum raz to już przesada. W zimie to mi nie przeszkadza bo czasu ciut więcej, ale teraz...
    • Pikczer
      Glony masz piękne, ja się głowie jak takie uzyskać. Ślimaki Military Helmet? Z 20 sztuk i będą szczęśliwe. A Ty będziesz mieć znacznie mniej pracy i będzie mniej glonów. Ja czyszczę szybę raz na miesiąc bo częściej nie ma nawet potrzeby. Ja zbijałem NO3 za pomocą JBL nitratex i działało.  Może po prostu pech, albo zbieg okoliczności. Może w związku z wiosną coś się obudziło w akwarium. Ja niedawno też mailem mętną wodę nie robiąc nic. Po prostu nagle pewnego dnia. Może  Twój purolite wcale nie jest wadliwy. 
    • ziemniak
      To jest ciężkie pytanie, bo raz, że zależy co masz, kto robi i na co się decydujesz. Dodatkowo wirujące ceny, niestety zazwyczaj w górę. Widełki podaje jakie miałem oferty: Akwarium: 2500 - 3500 zł (szkło 12 mm bez OW) Stelaż: 1600 - 2400 zł Obudowa stelaża: 200 - 300 zł (zrób to sam) Moduły i kamienie: 700 zł Oświetlenie: 400 zł (zrób to sam) Pokrywa: 1300 - 1500 zł (wycena, ja mam zrobioną póki co zrób to sam) Do tego sterownik, filtry, falowniki, ryby.
  • Topics

• Images

• Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.