Skocz do zawartości

Witam 200l Malawi JEST!!!


cezar91

Rekomendowane odpowiedzi

Witam klubowiczów :)

Dziś od godziny 9 rano kupowałem piach kamienie i zacząłem tworzyć.

akwarium 100x40x50 standard

pokrywa wromak 2x30w (będzie 1x30w power glo)

Filtr biologiczny-Aqua el multikani 800(2xceramika/wata i zeolit)

Filtr mechaniczny-Aqua el turbo filtr 1000

grzałka-150w

piach- 30-35kg kwarc(ale nie biały)

kamienie łupek gnejsowy 30-35kg.

rośliny anubias

Akwarium zostało dziś zalane więc zdjęć nie będzie jeszcze mam nadzieje że dziś wieczorem już będzie trochę wyklarowane i będzie widać jak wygląda zamalowane na czarny mat od zewnątrz:)

obsadę planuje dwa gatunki rdzawe i saulosi po parę sztuk oczywiście większość samic ale też myślę o może jednym gatunka saulosi 3samce i 9 samic ? chyba dobry układ :)

to chyba tyle tak jutro albo w niedziele wrzucę zdjęcia.

pozdrawiami czekam na opinie :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cieszymy się razem z Tobą.


Pokrywa - jeśli dopiero kupujesz, albo kupiłeś polecam zamiast wromaka pokrywę Aquael'a. Jest ładniejsza, bardziej estetyczna, bardziej funkcjonalna (otwierana klapka do karmienia, możliwość podniesienia pokrywy na prostym zawiasie). Wromak przy tym aquaelu wygląda jakby go ktoś w garaży wystrugał :)


Piach 0 u siebie na podobną powierzchnie dna dałem około 30kg

kamienie - ale mam z 60-70 kg kamienia


Co do obsady, mamy dział ku temu poświęcony. Tam ewentualną dyskusję możesz zapoczątkować swoim tematem :) . Są tam też tematy z proponowanymi, sprawdzonymi obsadami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pokrywa już jest więc wromak zostaje jakoś mi nie przeszkadza jej wygląd lubię proste rzeczy:)

30kg kamienie ale z tym że to są 3 kamienie które zajmują praktycznie cały tył akwarium i środek więc to tak niby mało a jednak sporo tego :D

a na temat obsady czytałem rozmawiałem więc wszystko git tylko co wybrać :)

łatwiej było by ocenić widząc fotografie ja nawet sam dokładnie nie wiem jak to wygląda z piachem tłem i zalane woda :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

..ten AQUAEL MULTIKANI 800 będzie trochę zbyt słaby ze swoimi 6W w 200 l akwarium.. On może zostać wtedy kiedy wewnętrzny AQUAEL 1000 TURBO zamienisz na 1500 lub 2000 TURBO. Wtedy biolog może pomału pracować...A spadnie Ci jego wydajność kiedy watę zamienisz np. na koral albo będziesz chciał umieścić w nim jakiś środek absorbujący np. krzemiany!!

..POWER GLO 30W z przodu da Ci naprawdę bardzo dużo satysfakcji!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak ten multikani to porażka totalna ale jako biolog chyba starczy 600l/h po za tym wewnętrzny filtr teraz mam na maxa i robi zupę w akwarium i nie ogarniam jak można wsadzić 1500 aqua el do 200l moim zdaniem za mocny będzie :) a jeszcze do biologa jak coś to za jakiś czas wymiennie na hanze 302.

No właśnie strasznie mnie ciekawi to jak będzie wszystko wyglądać z power glo wszystko :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w swojej 240l mam AQUAEL TURBO 2000 ustawiony na ok 2/3 mocy wylot wzdłuż przedniej szyby i pysie mają niezłą radochę z walki z prądem , a i z kupkami nie ma problemu więc twój tysiączek też powinien dać radę . Tylko trochę trzeba pokombinować żeby piachu nie zamiatał.:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.