Skocz do zawartości

Nowe akwarium


acer2244

Rekomendowane odpowiedzi

jak wlales wody do nowego akwa woda zmienila kolor odrazu czy dopiero po np2 dniach ??


bo to dosc spora roznica , jesli odrazu to cos zamieszales i podnioslo sie np z dna ,,, jesli natomiast bylo ok a np po 2 dniach tak sie stalo to zakwit bakteryjny ,,, sa jakies wlosy gluty itp czy tylko mleko ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak wlales wody do nowego akwa woda zmienila kolor odrazu czy dopiero po np2 dniach ??


bo to dosc spora roznica , jesli odrazu to cos zamieszales i podnioslo sie np z dna ,,, jesli natomiast bylo ok a np po 2 dniach tak sie stalo to zakwit bakteryjny ,,, sa jakies wlosy gluty itp czy tylko mleko ??


Witaj od razu się tak nie zrobiło dopiero po paru dniach jak gąbkę w filtrze wewnętrznym zmieniłem ale dziwne bo płukałem ją w starej spuszczonej wodzie więc nic nie powinno być raczej. Glonów na razie ani widu ani słychu, woda jest jak mleko. Do filtra wewnętrznego dorzuciłem grubą włókninę a do kubełka zeolit poczekam parę dni i zobaczymy. Ps. jak zgaszę światło jest całkiem nieźle podejrzewam, że to zakwit pierwotniaków jest nawet jak zmieszałem wodę ze starego akwarium z nową to i tak nowe było podłoże, kamienie i tło więc to wszystko mogło wpłynąć na rozkwit tzw.mleka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak to zyje ;)

zmniejsz troche swiatlo jesli dasz rade

przedawkuj bakterie ale jakies porzadne

malo karm i czekaj

obstawiam 2 tyg do krysztalu


najlepiej przed podaniem bakteri zrob lekka podmiane

badz co badz kilka milionow osobnikow wylejesz


mysle ze wplynela na to gabka ktorej nie wyparzyles


Plus piasek w ktorym bylo jakies zycie .. dojrzewa od nowa



przejdzie mu ;) tylko cierpliwosci

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak to zyje ;)

zmniejsz troche swiatlo jesli dasz rade

przedawkuj bakterie ale jakies porzadne

malo karm i czekaj

obstawiam 2 tyg do krysztalu


najlepiej przed podaniem bakteri zrob lekka podmiane

badz co badz kilka milionow osobnikow wylejesz


mysle ze wplynela na to gabka ktorej nie wyparzyles


Plus piasek w ktorym bylo jakies zycie .. dojrzewa od nowa



przejdzie mu ;) tylko cierpliwosci


Dziś przyniosłem z pracy drugi filtr wypcham go włókniną i niech sobie chodzi. Mówisz żeby bakterii dolewać cały czas tak jest napisane na butelce przy każdym dolaniu tego preparatu woda robi się coraz bardziej mętna. A może się wstrzymać z tymi bakteriami może włóknina wyciągnie to zmętnienie??

-- dołączony post:

Ja nie mam w kubełku zadnych gąbek. Licząc od samego dołu mam tak: ceramika i na to gąbka tak jak na rysunku, póżniej kosz ceramiki, pożnej dziś dołożyłem zeolit jeden kosz i na końcu też ceramika tak mam u siebie w kubełku.

Zamiast purigenu tam gdzie zaznaczyłeś włożyłem zeolit i na koniec na sam wierzch dałem włókninę i zobaczymy co będzie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli zmętnienie jest rzeczywiście spowodowane pierwotniakami , to mam jedną na to radę. Zaciemnij zbiornik na 2-3 dni i napowietrzaj mocno zbiornik na pewno pomoże.

W podobny sposób szukał ,,winnych" za zmętnienie i okazało się na koniec, że to ,,pierwole".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli zmętnienie jest rzeczywiście spowodowane pierwotniakami , to mam jedną na to radę. Zaciemnij zbiornik na 2-3 dni i napowietrzaj mocno zbiornik na pewno pomoże.

W podobny sposób szukał ,,winnych" za zmętnienie i okazało się na koniec, że to ,,pierwole".


Zrobiłem tak jak napisałem poprzednio zobaczymy co się będzie działo jeśli zmętnienie nie zniknie po paru dniach to będzie oznaczało, że to pierwotniaki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak wlewasz bakterie to tak zmetnienie rosnire ale to tylko chwile bo one maja pozywke w buteleczce ... pewnie masz sere bakterie


wlewaj przedawkuj zmiejsz swiecenie

Przy zmetnieniu bakteryjnym filtry tak naprawde to mozna wylaczyc ;) wloknina nic nie da one musza wymrzec filtr u ciebie robi w tej chwili tylko za filtracje bioligiczna czyli ceramika dziala bo sa na niej bakterie ale jesli chodzi o mechaniczna to nie dziala wcale na to mleko ..musi przejsc samo ..jedyne co to to ze mozesz temu pomoc poprzez to co pisalem wczesniej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak wlewasz bakterie to tak zmetnienie rosnire ale to tylko chwile bo one maja pozywke w buteleczce ... pewnie masz sere bakterie


wlewaj przedawkuj zmiejsz swiecenie

Przy zmetnieniu bakteryjnym filtry tak naprawde to mozna wylaczyc ;) wloknina nic nie da one musza wymrzec filtr u ciebie robi w tej chwili tylko za filtracje bioligiczna czyli ceramika dziala bo sa na niej bakterie ale jesli chodzi o mechaniczna to nie dziala wcale na to mleko ..musi przejsc samo ..jedyne co to to ze mozesz temu pomoc poprzez to co pisalem wczesniej


Czyli radzisz abym te bakterie wlewał jeszcze nie zaszkodzą nic nawet jak przedawkuje nawet. Świtała nie świecę wcale przez cały dzień. Trochę jakby się wyklarowała ta woda trochę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.