Skocz do zawartości

Obsada 117x60x60 do sulosi


bartlomiejb

Rekomendowane odpowiedzi

Rubin red to też plastik...

Zostań przy samej mbunie ale bez M.parallelus który jest jednak za duży.

Jeśli niechcesz rdzawego to ciężko będzie coś dobrać.Chyba, że czyjesz się pewnie i zaryzykujesz z trzema terytorialistami(dno masz jednak większe niż standardowa 300).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako miłośnik Malawi - Mix a już nie koniecznie plastiku ( kiedyś miałem te ryby ale tak jak znudziła mi się Pamela Anderson tak i one ;) ) na pewno bym kombinował z Aulonkami zwłaszcza że Twój baniak jest krótki wiec z rybami terytorialnymi byłoby za pewne dobrze póku byłaby jakaś równowaga a później miałbyś góra dwóch Panów dna. Musisz jednak wziąć pod uwagę swoje doświadczenie z rybami z Malawi bo Mix ze zwykłymi Aulonocara jest juz obarczony pewnym ryzykiem. Obsadę którą wskazałeś możesz mieć na pewno bo Rubin Red czy Fire Fish to ryby prawie na pewno z domieszką Mbuna jednak tak jak Perez napisał jest to plastik czytaj gatunki stworzone przez człowieka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a o jakim ryzyku tu jest mowa?


Zupełnie pierwszy zarys przyszłej obsady zakładał w miarę możliwości ryby F1, nawet nie połączyłem tego z FF, że te nie ma takiej możliwości.


Nie będę trzymał się jak osioł mixu z aulonocarą jeśli pojawią się inne ciekawsze możliwości. Ale te rybska mają jakiś taki urok dla mnie. A i skoro one mają taką wyższą budowę ciała i nie są takie szybkie to mój zbiornik wydawał się idealny i tak sobie to wymyśliłem.

Natomiast jeśli chodzi o plastik fantastik to oczywiście o wiele bardziej wolałbym oryginalne ryby. Np. dla mnie taka huaseri po prostu wymiata, ale i Aulonocara stuartgranti Mdoka/Ngara też jest śliczna.

Dalej patrząc widziałem ostatnio mocno podrośnięte HONGI i naprawdę nie wiem dlaczego ludzie zachwycają się wersją SWEDEN.

Nie boję się wyzwań, ale też wolałbym się ustrzec podstawowych błędów. Część saulosi i tak będzie pływać w nowym akwa. Nie mam presji, że już dawać mi obsadę jadę i kupuję.

Zadowoli mnie nawet moja dotychczasowa obsada, ale jeśli będzie opcja na 2,3, lub nawet 4 gatunki to będę rozważał. Ale raczej będę wolał mniej ryb jak więcej :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do rdzawych to oglądałeś je pewnie w akwarystycznym gdzie nie miały komfortowych warunków i i nie wybarwiły sie odpowiednio, mozliwe też że pochodzą z hurtowych hodowli i zakupione były na giełdzie w Łodzi. Podjedz sobie do OKAZU w Oliwie przy pętli tam stoi zbiornik w którym znajdują sie rdzawe i wygladają pięknie w odpowiednim świetle i dużym zbiorniku. Zakupiłem 6 sztuk w OKAZIE i po tygodniu przebywania w moim zbiorniku chociaż młode to róznią sie już na plus

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie tam je widziałem, i nie zrobiły na mnie szczególnego wrażenia. Nie doszukałem się tego fajnego fioletowego odcienia. Chociaż przyznam się, że większą uwagę skupiłem na tą aulonocarę która pływała w tym samym zbiorniku :)

Ale na pewno będę tam jeszcze w przyszłym tygodniu, to może bardziej przyjże się tym rdzawym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dużo zależy od hodowli w której kupujesz polecam

Lodotropheus Sprengerae - Pyszczaki Malawi - Śląsk (3600502022) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje.@@AMEPARAM@@http://img07.allegroimg.pl/photos/400x300/36/00/50/20/3600502022@@AMEPARAM@@07@@AMEPARAM@@36/00/50/20@@AMEPARAM@@3600502022



kupowałem u nich wszystkie ryby (oprócz rdzawych i melanochromis joanjohnsonae z OKAZU) niestety pomyliłem sie i zamiast rdzawego wpisałem w zamówieniu Labeotropheus Trewavase oni też nie skumali że mówie o rdzawym a zamawiam coś innego no trudno, tam właśnie rdzawe mają ładne. Przysyłają bez problemu PKP przy wiekszej ilości centy mozna negocjować.


W okazie to gadaj tylko z Rafałem na temat malawi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.