Skocz do zawartości

założenie kotnika dla pyśków 72l


Gabrys94

Rekomendowane odpowiedzi

To mój pierwszy post na tym forum więc chciałbym się ze wszystkimi przywitać:) Posiadam akwarium Malawi 160l oraz chwilowy kotnik 25l. W akwa 25l mam 19 red red, a z racji tego że zaczyna im się już tam ciasno robić oraz następny pysiek inkubuje chciałabym założyć akwa 72l dla tych red red. I tutaj mam pytanie jaki polecacie mi osprzęt do tego akwa. Mam ogólnie na wydanie 300zł na całość(baniak pokrywa filtr grzalka) w cenę Nie wliczam podłoża i kamieni. Większego akwarium nie chce zakładać ponieważ nie mam gdzie go postawić (wszystkie szafki zajęte a po innych pokojach nie chce rozstawiać akwa) z góry dzięki za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie gniewaj się ale kotnikiem dla 19 mlodych red redów powinien być Twój zbiornik ogólny. Ten ogólny jest za mały na red - redy. Rybki już masz więc to 72 litrowa akwariontko na pewno będzie lepsze niż 25 litrowe. Najlepiej tam włożyć zwykły filtr gąbkowy lub nawlec gabke na jakiś głowicę. Grzałka jest konieczna oświetlenie wskazane. I nic tam wiecej nie wymyślisz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to ja wiem, że nie wszystko mam tak jak trzeba no ale trochę kasy w to trzeba włożyć a jeszcze sie uczę więc tylko zarobie sobie w sobotę :) w 25l trzymam je ponieważ nie miałem gdzie. Teraz jak dozbieralem pieniędzy postanowiłem zwiększyć im mieszkanko:) Mam tylko pytanko jaki filtr dać do 72l, pisałeś mi że jakiś zwykły no ale masa tego jest, no nie wiem coś z Aqua szut mogło by być? W dużym akwa biologię mam zewnętrzny Elite crystal flo 60a mechaniczny Aqua szut 750l i właśnie dobrze się sprawuje i zastanawiam się nad jego wyborem tylko na mniejszy litraż

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej aby był to filtr który po zdjęciu koszyka z plastiku ma możliwośc zamontowania gąbki. Musi być to mały model aby ryby sie nie męczyły walcząc z nurtem. Nie powiem ci z pamięci co stosuje ja ale jak będe w domu to zerknę i napiszę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w takim kotniku używam filtra kaskadowego, dobrze się spisuje . Narybek nie musi pokonywać silnego nurtu. Na allegro można kupić taki filtr już od 20 zł. Wadą tego typu filtra jest to, że musi wisieć na bocznej ściance akwarium, a zaletą, że w akwarium jest tylko rurka zasysająca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To tak jakbyś kupił psa, który urodził Ci szczeniaki i postanowił zostawić je wszystkie w jednym pokoju.


Jak długo zamierzasz je trzymać w tym kolejnym kotniku, co dalej ? Będziesz robił im kolejny zbiornik, jak za chwilę znów urosną ?


Jak na razie zmierzasz w złym kierunku, niestety.

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.