Skocz do zawartości

Baktoforte S


Rekomendowane odpowiedzi

Może cię zaskoczę ale nigdy po BactoforteS nie musiałem odbudowywać biologii ... filtry pracowały amoniak i azotyny się nie pojawiały stosowałem cały cykl robiłem na końcu sporą podmianę i po tym wkładałem węgiel do kubła i woda robiła się taka jaka powinna być.

Według Sery ten lek jest szkodliwy dla naszych bakterii. Ale Hari jak u Ciebie było ok to tylko powinieneś się cieszyć. Po za tym miałeś inne zbiorniki z dojrzałą biologią, to też niczego bym się nie obawiał. Mi chodzi tylko i wyłącznie że większość posiada w domu tylko jeden zbiornik. A wiemy dobrze że za nim ruszy biologia to też dzieją się dziwne różne przypadki w takim zbiorniku.

Według mnie to nie ma potrzzeby odłączać osprzęt w którym jest złoże biologi bo to przecież jest zarażone jakimś wirusem który jest w akwa. Nie mam aż takiego doświadczenia czy Baktoforte S wybije całą biologię czy nie.

A może ten lek tylko w pewnym stopniu wpływa negatywnie na naszą biologię, a my niepotrzebnie panikujemy. Tak naprawdę to chyba nikt tego do końca nie stwierdził.

Kiedyś miałem okazję leczyć bloat ale w zbiorniku zastępczym i niczego się nie obawiałem. Kuracja się udała, z czego byłem bardzo zadowolony.

Kunta leczyłeś w ogólnym zbiorniku czy w zastępczym?

Chciałbym poznać opinie ludzi którzy leczyli w ogólnym i co było dalej w tymże zbiorniku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja skutecznie "wyleczyłem" mykobakteriozę Baktopurem Direct.

Kilka ryb padło, ale ogólnie reszta obsady została, a 2 Trewce nawet wydobrzały mimo tego że jednemu bakterie pół "nosa" zżarły :-/




Obawiam się, że nie wyleczyłeś jednak Mykobaktriozy Bactopurem Direct choć być może proces samoleczenia częściowo wspomogłeś. Twoja wypowiedź jednak jeszcze bardziej wzmacnia zdanie ze jak już nic nie zostaje z tym lekiem warto spróbować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... a decyzja należy do tego kto otrzymał ode mnie radę czy tutaj na Forum czy na PW.


Ja taka radę dostałem i muszę powiedzieć, że była to doba rada. Ponieważ jak na razie po 3 dniach leczenia(ale bactotabs) ryby zdecydowanie mniej się ocieraj niż na początku, ale więcej będzie można powiedzieć po całej kuracji. Tak czy siak lepiej cokolwiek robić niż czekać na mannę z nieba, tym sposobem nie dyrydy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...
  • 10 miesięcy temu...

Dzień dobry :)

Czy ktoś może mi powiedzieć, jak wygląda cały przebieg kuracji BactoforteS? Bo mam problem w akwarium z rybkami, prawdopodobnie jest to Bloat, bądź inne świństwo. Czy podczas kuracji moge mieć podłączony kubel z cala biologia, czy tez zostawić tylko mechanika z gąbka?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.