Skocz do zawartości

Wszystko jest źle :O


kanus

Rekomendowane odpowiedzi

Zawsze coś może być nie tak. Sam nie mam wewnętrznego, bo nie chce mieć zbędnego sprzętu w zbiorniku.


zawsze możesz kupić drugi kubeł, nie wiele droższy od tego aquaela.

Filtr Kubełkowy ZEWNĘTRZNY HW302 A 1000 l/h WKŁADY (3649051101) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje.@@AMEPARAM@@http://img09.allegroimg.pl/photos/400x300/36/49/05/11/3649051101@@AMEPARAM@@09@@AMEPARAM@@36/49/05/11@@AMEPARAM@@3649051101



Wypełnić mu tylko jeden koszyk jakąś watą, resztę zostawić pustą, by nie tłumić przepływu. Wylot montować bez deszczownicy, żeby faktycznie wymuszał dodatkowy ruch i w innym miejscu niż wylot z biologa. Na wlot biologia jakąś mała gąbeczkę, żeby tylko nie wciągał nie potrzebnie kup. Takie rozwiązanie też sobie poradzi z filtracją. Choć bez wątpienia wewnętrzny mechanik o przepływie 2000l/h byłby skuteczniejszy.


Ten aquael to potocznie zwany cyrkulator. Może działać i bez założonej na niego gąbki i wymuszać tylko sam ruch wody. Potocznie mówi się na nie też falowniki. Choć te akurat to konkretnie już ten typ urządzenia

http://allegro.pl/listing/listing.php?string=jvp&search_scope=category-90099


Do takiego falownika nie założysz już gąbki, a jego zadaniem jest tylko wymuszenie ruchu wody.


Minusem tego cyrkulatora aquaela jest pobór energii - 27 W. Wersja 1500 ma 22W. Kubełek hw-302 ma deklarowane 18 W, choć realnie gdy ktoś mierzył wyszło kolo 13.


Trudno też powiedzieć ile HW wytrzyma gdy co tydzień lub dwa będziesz go otwierać do czyszczenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Misiek takiego 'jak to określacie' chińczyka to mam obecnie jako biologa. Bardziej skłaniałabym się ku opcji dołożyć do nowego zewnętrznego lepszej marki i wydolności a ten obecny właśnie przeznaczyć na mechanika. Do tego pompa (falownik) taka jak Ty masz i powinno być git.


Na wspólny zakup wkładów piszę się jak najbardziej.



...jedna z moich ryb ma młode w pyszczku :shock: chyba jest to dama z gatunku Haplochromis

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

stan76 być może, nie znam się, osobiście nie mam do niego zastrzeżeń, cenowo też też miło, ale jego wydajność jest na granicy normy do 240l (oszczędziłam przy zakupie :) ). Dobrze by było coś mocniejszego kupić, czy nie?

Zgadzasz się z Miśkiem, że kubełek jako mechanik może się sprawdzić? Czy lepiej wrzucić pompe z gąbką (jak tez on sugeruje).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wolę nie dawać do takiego ,,małego" zbiornika turbo-gąbek ! Według mnie lepszym rozwiązaniem jest choćby kubełek jako mechanik lub kubełek z prefiltrem np. narurowym ale tu potrzeba mocniejszy filtr (przepływ 1400l/h).

Szkoda mi miejsca na te turbo-gąbki, ale znajdzie sie wielu zwolenników tego typu mechaników.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pływają :)

Wydaje mi się, ze teoria Miśka się potwierdza. Spada obecnie NO2 a rośnie NO3

NO2 0,1mg/l

NO3 30mg/l



Dziś:

NO2 0,05

NO3 50


Miałabym prośbę. Chciałabym wydać trochę na sprzęt (od czego są raty ;) ) i liczę na pomoc, rade i wsparcie. Przeniosę się na "pierwsze kroki".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Pomiar bez zmian

NO2 0,05

NO3 50

Dobrze, ze nie rośnie ale dlaczego nie spada, szczególnie no2? Moge coś jeszcze zrobić?

Tydzień temu robiłam podmianę, wyczyściłam też gębkę w filtrze zew. Jutro wymieniam wodę.

Mam nadzieję, że zakup drugiego filtra coś zmieni i zmniejszenie obsady. Ale to jeszcze chwilę musi poczekać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NO2 już na granicy błedu pomiaru. Możliwe,że po prostu tak jest wyskalowany ten test. Zmniejszenie przerybienia na pewno ułatwiłoby utrzymanie dobrych warunków,szczególnie szybkości produkowania no3 przez filtr.Przy NO3 50 już koniecznie trzeba podmieniać. Masz możliwość porównać wyniki mierząc innym testem ? Może panika jest niepotrzebna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.